Ten základný príbeh je až primitívne jednoduchý, hádam každý ho pozná, ale treba ho opakovať:
Smeráci a Sme rodina majú svojich ľudí v kolúznej väzbe. To je pre nich nebezpečné, tak ich potrebujú odtiaľ vytiahnuť a ani sa to veľmi nesnažia skrývať. Chcú kvôli tomu zmeniť zákon. Ministerka Mária Kolíková stojí v ceste, tak na ňu namieria hovnomety a kauzu robia ešte aj z grantovej schémy pre ľudskoprávne organizácie.
Potiaľto klasický pracovný postup smeráckeho frustrátu v politike.
A teraz sa k nim akože pridá Oľano? Bojovníci proti korupcii a mafii? S argumentom, že to vôbec nesúvisí, lebo to im pristálo z nejakého random mailu?
Nejde o to, že by ma to ešte nejako špeciálne prekvapovalo, ale šak toto musí hádam aj ich volič vidieť a opovrhovať tým.


