Čo ti šije? Pribudnú ďalšie. Budeme voziť plyn z Ameriky.
Čo ti šije? Pribudnú ďalšie. Budeme voziť plyn z Ameriky.
Čiastočne súhlasím s tým neúčelným rozhadzovaním. Avšak, buď realista. To je vlastnosť politikov po celom svete.
Referendum, Kaki, ono to nebude mať až tak tragický dopad na rozpočet a naše dane. Ľudia už prispeli na stavbu viac, ako 30.000.
Ale, ale! FašiSSta z Rače. Zabudol si "My národ Slovenský". Ty vraj rodoľub. Nezanedbávaj!
Ja som zas zvedavý, ako budeš ty kotkodákať, keď malajzijský minister po preštudovaní spisov uzná, že Rusko nie je zodpovedné za útok na MH17...
Nebuď sebec. Keď sme financovali obranu Anglicka proti Hitlerovi, prečo by sme nemohli zafinancovať obranu Litvy.
Nebudem sa hádať, ale do 1. vlny kupónovej privatizácie išlo jednotne 51%. Rezeš bol obviňovaný, lebo ako minister hospodárstva získal nečistým spôsobom časť akcií. Nemyslím si, nepamätám si, žeby sám vyhlasoval, že vlastní 50%. Boli na nich vytvárané obrovské politické a mediálne tlaky, v médiách to bolo prezentované, ako keby vlastnili 100% akcií. To si pamätám. Zopakujem - mal som akcie VSŽ, dostával som dividendy, Rezeš určite nebol samaritán a filantrop, ktorý by bol vyplácal dividendy zo stratovej firmy. Pokiaľ viem, urobil zlý obchod, kúpil nejakú oceliareň na Balkáne, s tou mal veľké problémy.
No jasné. Lenže, ja mám v ruke fakty, nie drísty z Markízy. Rezeš reálne mal v ruke balík 20% akcí. Firmu ovládol, lebo nik nemal po kope porovnateľný balík. Už som písal dole - Rezeš vyplácal každý rok dividendy, Američania ani halier!
Lenže v 98. už boli na VSŽ také politické tlaky, že Rezeš už tušil, že o firmu príde. Preto nesplácal.
Netrep. V 1. vlne kupónky štát predal ľuďom 51%, 49% ostalo štátu. Niečo zo 49% urval Rezeš, zbytok bol vo vlastníctve fondu, ktorý vlastnil štát.
Ozvi sa, až budeš o tom niečo vedieť. Never všetkému, žo ti natlačila do hlavy Markíza.
Mal som vo VSŽ akcie z 1. vlny kupónky. Za toho zlého Rezeša som dostával ročne dividendy 7,5-8,5 tisíc korún. Keby som bol akcie predal na burze, bol by som získal cca 50 tisíc. Prišli Amíci, tri roky ani pes neštekol, potom prišla časovo obmedzená ponuka na odkúpenie, ponúkli mi 3500 Sk. Po chvíli rozmýšľania som prišiel k záveru, že lepšie bude predať, tak som predal. Kamarát nepredal, potom nedostal nič.
Okrem toho, ak máš možnosť, choď do USS. Zistíš, že do rozvoja neinvestovali vôbec nič!
Poznám pár ľudí z ocieliarní na Morave. Pochodili po svete, to čo videli v nových železiarňach v Číne, to USS neuvidíš. Podľa toho, čo hovorili, v nových železiarňach v Číne môžeš chodiť v bielom plášti.
Skús vložiť teplomer pod pazuchu. Ak ti ukáže nad 42 stupňov, je to s tebou vážne.
Porovnávať strechu nad hlavou s občasným obedom v reštaurácii....
V minulosti ročné obdobia zreteľne čitateľné, dnes len zima a leto. Kto nezažil, nevie, ako krásne voňala jar, mäkučké hladkajúce letné slnko – dnes bodľavé prudké, daždivé jesene studené a dosť veterné jesene. Po jeseni začiatok zimy s meluzínami (to dnes už neexistuje) a potom ozajstná tuhá zima, v ktorej zem premrzla (a preliečila sa) do hĺbky 30-40 cm. Snehu pravidelne bývalo 70-80 cm, dnes horko-ťažko 10-15 cm.
Tejto tvojej otázke vôbec nerozumiem. Len tuším, čo asi chceš. Tak teda vysvetlím.
Mám niečo cez 60 rokov. V mieste, kde som vyrastal a žijem ešte do polovice 80.-tých rokov denné teploty január-február od -10 do -14 stupňov, dnes od cca +6 do 0 stupňov. Nočné teploty od -15 do -25 stupňov, každý rok sa vyskytli jeden-dva dni -30 stupňov. Dnes noc horko-ťažko -8 st. Teploty cez deň bývali príjemných okolo 26-28, vyskytli sa 30 st. Dnes teploty okolo 34, občas 36-37 st.
Kedysi dážď pravidelný, tichý, dnes sa zaň modlíme a nie a nie prísť, ak príde, potom je to s krúpami, alebo prudký, ktorý ničí. Áno, aj v minulosti sa vyskytli prudké dažde so záplavami, no nie s takou železnou pravidelnosťou, ako dnes.
Adina, nemôžem s tebou súhlasiť. Áno, zmeny počasia boli vždy, len tie zmeny priebehali z ľudského pohľadu pozvoľna - stovky, možno tisícky rokov. Dnes, ľudia, ktorí majú nad 50 rokov a vnímajú, čo sa deje, môžu len konštatovať, že nastala obrovská zmena. Môj pocit: z roka na rok zmena sa zrýchľuje.
Ale no. Žiadna ideológia. Podľa mňa, dôležitý každý detail. Aj ten názov, ktorý ho nebude miasť, aj ten obsah vo vnútri.
Vieš, keby to bol jav občasný, nech je. Na spestrenie. Ale ak sa to stane normou, považujem to za zlé. A žiaľ, skutočnosť je taká, že nie len reštaurácie, kaviarne, ale aj média, školy, inštitúcie (sales manager, director... v nie zahraničných firmách ) náš jazyk doslova znásilňujú, ničia. Myslím si, že si to nezaslúži. Zaslúži si úctu a kultivovanie.
No dobre. Keď bude ceduľa v angličtine, hneď je pivo lepšie, poháre čistejšie, usmiaty personál? Alebo toho Japonca chceš zmiasť a špinavé poháre, hnusné pivo, odutý personál ale nápis .... pub, Japonec si bude myslieť, že je v Anglicku. Musím ťa pochváliť, vymyslel si dobrý spôsob na zachovanie dobrého mena Slovenska.
Ale aspoň bude vedieť, že je na Slovensku. Nemaj ich za hlupákov. Tak, ako Slovák si hocikde vo svete poradí, zvládne to Japonec, Nemec, Angličan....
Odporúčame