+++
Je to dobré len pre nadnárodné spoločnosti vo vlastníctve jednotlivcov. Čo z toho budú mať štáty Európy a ich ľudia?
Bude to 89. pre západnú Európu. Ako sa pod to môžu podpísať predstavitelia za náš štát, keď účasť v eurovoľbách bola taká úbohá a tým bolo jasne povedané, čo si o politike EÚ myslíme. Kto im dal mandát na tajné rokovania a zachraňovanie amerického hospodárstva na úkor nás. Neverím im ani nos medzi očami.
Japoncov sa kedysi pýtali, že či nie je strata, alebo zbytočná investícia, keď veľa vysokoškolsky vzdelaných žien podľa ich tradície po vydaji ostane doma a vychovávajú deti. Japonci odpovedali otázkou: "A deti si nezaslúžia to najlepšie?"
a kde zaradiť disciplinovaných Nemcov so silnou kancelárkou? Aj to je cesta.
Akosi sa zabúda, kto to rozbehol. Domáci milionári za korunu. A tí ho nakoniec aj pochovali. Revolúcia požiera svoje deti.
V roku 1967 odvolali obvinenia voči Tatárom a mali povolený vstup do vlasti.
V roku 1991 rozhodlo referendum o obnovení Krymskej autonómnej republiky, po vyhlásení nezávislosti Ukrajiny tu začali silnieť separatistické tendencie sprevádzané snahami o návrat k Rusku.
Jablkom sváru medzi Ruskom a Ukrajinou bola od roku 1991 ruská čiernomorská flotila, na jej rozdelení sa obe krajiny dohodli v roku 1997. Ruský prezident Dmitrij Medvedev a Janukovyč sa potom v apríli 2012 dohodli na tom, že ruská čiernomorská flotila bude môcť zostať v Sevastopole až do roku 2042 s možnosťou predĺžiť prenájom ešte o ďalších päť rokov.
Wikipédia
Dne 17. března 2014 vyhlásil po referendu Krym včetně Sevastopolu nezávislost jako Republika Krym, kterou obratem uznalo Rusko. Den poté byl přijat jako dva federální subjekty – Republika Krym a Federální město Sevastopol. Území Republiky Krym jako ruského subjektu je tedy totožné s územím Autonomní republiky Krym.
Prvé správy o Kryme (Tauride) sú spojené s výpravou Argonautov a trójskou vojnou. Potom tu vládli Gréci, Rimania či Góti, v 14. storočí sa Krym stal korisťou tatársko-mongolských nájazdníkov a založili tu Krymský chanát. O sto rokov neskôr sa Krymu zmocnila Osmanská ríša. K Rusku bol Krym pripojený v roku 1783. Cári z neho spravili vojenskú základňu i letovisko.
V októbri 1921 bola vyhlásená Krymská autonómno sovietska socialistická republika.
Násilná deportácia krymských Tatárov sa začala 18. mája 1944 pre ich údajnú kolaboráciu s nacistickým Nemeckom. Celkom z polostrova odsunuli 220-tisíc osôb, okrem Tatárov aj Nemcov, Arménov, Grékov a Bulharov.
Pri príležitosti osláv 300. výročia pripojenia Ukrajiny k Rusku daroval Nikita Chruščov vo februári 1954 polostrov Ukrajine.
Keď sa hovorí, že zahraničné firmy optimalizujú dane cez dcérske spoločnosti, nerozumiem tomu. Predsa tu vykonávajú činnosť, ktorej hodnota sa dá merať a z tejto hodnoty majú odviesť daň.
Ešte budeme šťastní, že sme chudobní a nevalí sa to k nám. Ľutujem Talianov aj Francúzov, Angličania sa tiež neubránia, lebo ako vidieť more a vzdialenosť nie je problém. EÚ aj USA by mali svoje sily zamerať na Afriku a tam pomáhať, neplytvať silami na Ukrajine. A uvedomiť si, že vyciciavanie cudzích krajín sa im vráti.
Včera vám svitla nádej, pán prezident podpísal zákon o sociálnych pracovníkoch. Ich komora bude vydávať aj potvrdenie k otvoreniu živnosti v tejto oblasti. Tak že qvantá sociálnych pracovníkov budú mať možnosť sa realizovať a európske fondy traste sa. Takže na rade sú ochranárske zákony o elektrikároch, kuchárkach, .....
Je zákon o sociálnych pracovníkoch dosť konkrétny? Nezdeformujú ho vykonávacie vyhlášky?
V tejto oblasti, v práci s rómskym etnikom, by sa mali využiť tie qvanká vyštudovaných sociálnych pracovníkov. Do terénu a uplatniť naštudované.
Odporúčame