To by si sa v prvom rade ty musel zbaviť svojho uctievanie neexistujúcich bytosti a zamerať sa človeka.
Prečítal som prvé a stačilo: "Kto si myslí, že svet je taký, aký sa nám na prvý pohľad javí, ten sa mýli. Ale mnohí sa takýmto spôsobom mýlia radi, pretože je to pohodlné. Pretože pri tom netreba uvažovať."
On si myslí, že uvažovanie a vymýšľanie o tom čo neexistuje je duchovno - nie je to táranie.
I pre zvolených platia zákony, nikto nie je nad zákonmi. Ak si myslí, že je, tak to je diktátor, ktorého treba zlikvidovať.
Prečo by mal niekto poslúchať ako otrok hovorcov vymysleného boha, ktorých nikto nezvolil. Zmysel života nie je v utrpení ani v podriaďovaní sa pochybným ilúziám, ale v činorodej práci po ktorej niečo zostane.
Spoliehať sa na niekoho, že ak mu budeme verne slúžiť bez pochybnosti, on "potom" za nás nastolí spravodlivosť - áno nastolí, ale pre seba, samozrejme, že bez účasti sluhov.
A kto uctieva toho ducha, ak nie je telesný človek. Bez telesného človeka by nevznikli ani táraniny o Duchu stvoriteľa.
Kapitalizmus je preto najlepší systém, pretože funguje automaticky a na to aby mal ľudskú tvár stačí ho regulovať zákonmi. a demokraciou. Iné systémy založené na diktáte (vláda proletariátu, či vláda hovorcov Boha) sú umelé už v základe, pretože nezodpovedajú evolučným zákonom, ktoré motivujú ľudí k rozumovej činnosti.
Prečo sa odvolávaš na Nostradáma, pri technológie, ktorá porušuje základne zákony fyziky je najlepšie sa odvolávať na Bibliu - tam anjeli i Boh, ba ani diabli na údržbu neba, či pekla žiadnu energiu nepotrebujú, len ľudskú hlúposť.
Čítam, čítam, ale o žiadnej prevratnej ekonomickej teórie stredoškolskej úrovne som sa nedočítal. Asi nemám dosť trpezlivosti, dočítať tento blábol človeka, ktorý nič nedotiahol do konca.
Vyrobiť z každej hlúposti, čo bola napísaná v Biblie, tak hlbokú myšlienku, že jej nikto nerozumie je údel kresťanských teológov.
Toto nie sú rozprávky. Z rozprávky sa má dieťa poučiť do života a nie ho strašiť hlúpymi víziami, nejakého namazaného brata.
Sú to táraniny, šťastie je relatívna záležitosť. Niekto pozná trvalé šťastie v náboženskom opojení, niekto v zábave. Ale šťastie je v aktívnej práci po ktorej niečo zostane.
Čo je zmyslom života ak nie život sám. Čo je dobro – asi to, čo život robí zaujímavejší a rozmanitejší a čo zlo - asi to, čo životu človeka spôsobuje utrpenie. Ustanoviť utrpenie ako dobro pre človeka je náboženstvo.
Bojovať proti zlu, čo ničí existenciu človeka nás nenaučilo náboženstvo, pretože to učí podať sa zlu, ale evolúcia, ktorej cieľom je prežiť.
Prežitie predstavuje boj proti všetkému, čo rodu človeka spôsobuje stres organizmu. Čo by naznačovalo, že zlo je hlavne za nedostatkom potravy, či v ohrození života.
Náboženstvo, však tvrdí, že bez utrpenia nemožno nájsť zmysel života, pretože je skúškou charakteru, ako podmienka pre život večný, čo nemotivuje ľudí aktívne odstraňovať príčiny zla, ale naučiť sa s nimi žiť v súlade, dodržovať dogmy, nič nemeniť, len slúžiť svojmu pánovi. To je šťastie otroka.
Nikto sa nepozastavil nad tým, že Putin používa demokratické spôsoby likvidácie nepriateľov zo starého Ríma za ktoré sa možno raz bude i zodpovedať. Pretože lepší spôsob ako je vysporiadať sa so svojimi nepriateľmi je z doby temna, ktoré nastalo po starom Ríme, vtedy bolo zakázané i myslieť, za čo tí čo vedú doteraz tieto nezmysly za vykúpenie nemienia sa zodpovedať
Takýto spôsob života je síce romanticky a pekný, ale neprináša žiaden pokrok. Ľudia, ktorý sa vrátili do pralesa, kde je pomerne dostatok potravy sa naučili s prírodou žiť v rovnováhe, avšak nie s inými kmeňmi, pretože sa ďalej prestali vyvíjať a spolupráca s inými ich desí.. Potom každá náhla zmena ich likviduje a nie umocňuje. V tomto prípade dávam za pravdu skôr Milanovi1.
Hus nebol heretik, ktorý chcel organizovať novú cirkev - to z neho a z jeho hnutia urobili predstavitelia cirkvi, ktorí nechceli ozdraviť cirkev. V skutočnosti Hus zomrel preto, že Bibliu bral príliš vážne. Myslel si, že pracuje v organizácie, ktorej ide o šírenie myšlienok Ježiša. Pri vysvetľovaní svojho pohľadu sa odvolával na Bibliu, čo nemohlo zostať nepotrestané. Od tej doby sa vyskytlo viacero kresťanov, ktorí sa dali zviesť zo "správnej cesty" Bibliou.
Rím, ktorý nemal najmenšiu ochotu sa reformovať, odpovedal na požiadavku reformátorov vrátiť sa k evanjeliu Ježiša Krista ako vždy požiadavkou k jednoduchej pokore podriadiť sa učeniu cirkvi. Predpokladajúc, že cirkev, pápež a evanjelia sú jedno a to isté.
Euro nezosláblo, ale juan bol podhodnotený, čo mu pomohlo neustále zvyšovať vývoz.
Jedlo a dobré pitie, tovar ktorý zlepšuje život, ľudí spája a nie ako náboženstvo, ktoré ich rozdeľuje z čoho vznikajú spory, hádky, nedorozumenia, sváry, napätie, násilie a vojny. Nikto kto obchoduje, uzatvára dohody nemá záujem niekomu dokazovať svoju pravú vieru a teda sa viac chápu potreby druhých, čo sa prejaví, tým, že sa skôr dohodnú na spolupráce a dôvere. Koniec vojen predstavuje pochopiť, že sme jeden druh a nikto nie je vyvolení.
Naraz sme si vedeli predstaviť, že nezávisle od našej „kultúry“ môže vzniknúť blahobyt na podklade vzájomného obchodu a prebratých produkčných metód; kontrolu nadnárodných monopolov v duchu zákonov a že rozpor medzi rastom a rovnosťou sa dá vyriešiť demokratizáciou zákonov namiesto „diktatúry proletariátu“ či v podobnou diktatúrou podľa nadpozemskej ideológie. či je nejaká obchodná činnosť malá alebo veľká, musí na veľkoplošných trhoch dokázať, že môže prosperovať a prežiť.
Mimochodom, zákon zachovanie hmoty, nie je zákonom chémie, ale fyziky.
Ani nečudujem, že máš tak hlúpe predstavy o ekonomike, keď ako základ berieš to čo je napísané v Biblie.
Známa je časť z Biblie, kde Ježiš vyhnal obchodníkov z chrámu, čo natrvalo dehonestovala obchod ako niečo zlé. Týmto počinom sa bagatelizovalo zlepšovanie materialných potrieb človeka. Čím začal tanec obchodníkov s náboženstvom, ktorý pripomína obchod šmejdov s predraženým hrncom, pretože ani tam ľudia nekupujú nejaký predmet, ale ilúziu.
Zdravý obchod, kde ide o to, aby bol každý spokojný predsa neide o to, aby bol spokojný diktátor, motivuje výrobcov i konzumentov k vyšším metám lepšieho života, vzdelania a neuspokojuje sa s priemernosťou.
Biblia bola napísaná a chválená hlavne v diktátorských režimoch, kde obchod nebol stimulom hospodárstva. V týchto režimoch namiesto obchodu je stimulom čistá vojna vychádzajúca z viery, ktorá neustále čistí spoločnosť od nepriateľov.
.
Ustanoviť utrpenie ako dobro pre druhý život je vidina náboženstva.
V prvom rade skúmajte to, v čo bez dôkazov vy veríte. Totiž všetky abrahámske náboženstvá boli založené na predstieraní zvláštneho posolstva Bohom nejakému podozrivému jednotlivcovi, ktorý vtedy nič neznamenal. Židia majú svojho Mojžiša, kresťania svojho Ježiša a moslimovia svojho Mohameda, ako keby cesta k Bohu nebola inak možná.
Pričom podrobnosti a vysvetlenia tohto zjavenia sa až dodatočne spisujú a to na základe tvrdenia ľudí, ktorý o ňom len počuli. Zjavenie je niečo, čo oznámil Boh priamo konkrétnemu človeku, čo znamená, že ostatní to vedia len z „z počutia“ a nejakým snom nie sú povinní veriť.
Avšak vytvoriť obrovský ansámble hovorcov Boha, ktorí si z tejto nepotvrdenej vidiny odporujúcej prírodným zákonom prírody urobia živnosť je už niečo choré. Nazývať zjavením niečo, čo sa dozvedáme z druhej ruky, či už ústne alebo písomne, je nezrovnalosť v pojme i slove.
Tieto „božie“ prikázania nenesú nijaký vnútorný dôkaz možného božského pôvodu, pretože boli známe už dávno predtým.
Odporúčame