Technický pokrok a viera v Boha
...lavida , zjednodušene , myšlienku si videl ? a pochybuješ , že existuje ?
...videl si napr. konštruktera Eifelovej veže , čí egyptských pyramíd ? ale nepochybuješ , že existovali...
...každé dielo má svojho autora...kto stvoril svet alebo život na Zemi...presnu odpoved dnešná pozemská veda nepozná...ale všetko má svojho autora
...ja za tým vidím kvalitatívne vyššiu bytosť duchovnej povahy...a myslím si tiež , tá vyššia duchovná bytosť vie nadviazať aj potrebné spojenie s človekom , dáva mu o.i. svedomie , ktoré ho chváli alebo haní podľa toho , čí robí dobre alebo zle...a to svedomie už nie je o prírodných zákonoch...