Nikoho nechcem súdiť,na to sú ine inštitúcie,ale:
Existuje v reálnom živote štatutár firmy,alebo združenia, ktorý by roky nevidel reálny stav účtu a nechal sa vodiť za nos sfalšovanými papiermi? Existuje taký? Zamyslite sa,vediac,čo je to byť v takomto združení alebo firme štatutár.Ak to neviete,tak nie je ťažké to zistiť.
Ak to štatutár tvrdí, tak buď vedome kryje systém a spôsob akým sa podvadzalo, alebo je to najnekompetentnejši manažér v dejinách dotácií.
Právo však hovorí jasne: Neznalosť neospravedlňuje. Ak podpísal sfalšované vyúčtovanie, nesie zodpovednosť on. Hodiť to na podriadenú je síce overená taktika, ale na fakte, že zmizli verejné peniaze, to nič nemení.
Veď tá euroinšitucia má tiež v tíme odborníkov a nepristúpi hneď k represiám.
Niečo nekalé a v rozpore s únijnym právom sa naozaj muselo udiať v prípade štatutára, keďže v tom prípade prebiehajú exekúcie.To naozaj nie zo srandy, lebo je to na Slovensku, niekto nariadi takéto niečo.
Pokoj všetkým ľuďom dobrej vôle!


