Myslíte,že 350 eur za odpracovaný mesiac to spľňa????Je to jednoduché...Ano-Nie---
Myslíte,že 350 eur za odpracovaný mesiac to spľňa????Je to jednoduché...Ano-Nie---
Čl. 36
Zamestnanci majú právo na spravodlivé a uspokojujúce pracovné
podmienky. Zákon im zabezpečuje najmä
a) právo na odmenu za vykonanú prácu, dostatočnú na to, aby im
umožnila dôstojnú životnú úroveň,
b) ochranu proti svojvoľnému prepúšť aniu zo zamestnania a diskriminácii
v zamestnaní,
c) ochranu bezpečnosti a zdravia pri práci,
d) najvyššiu prípustnú dĺžku pracovného času,
e) primeraný odpočinok po práci,
f) najkratšiu prípustnú dĺžku platenej dovolenky na zotavenie,
g) právo na kolektívne vyjednávanie.
A toto je celé znenie...
Zamestnanci majú „PRÁVO na odmenu za vykonanú prácu, dostatočnú na to, aby im umožnila DÔSTOJNÚ životnú úroveň", článok 36.ústavy.
Zamestnanci majú „PRÁVO na odmenu za vykonanú prácu, dostatočnú na to, aby im umožnila DÔSTOJNÚ životnú úroveň", článok 36..Z ústavy...Už fakt nie je o čom....
Ale kto znich dostal dotáciu 29000 na jedno prac miesto?
Ja na teba neútočím...Práve naopak...Je super,keď si obhajuješ názor...Mňa len hnevá ten tón článku...Akože niečo super...Práca za minimum...Teda skoro...A že to ten novinár nedal do súvislostí(plat za to isté inde,bonusy,atď)....Ako som sa pýtal na začiatku debaty....Howg...
No...To je teda výhra....Za tolkú drinu....Fakt dík....Či???
Takže si to priznal...Oni tu nechcú podnikať...Len využiť lacnú prac.silu....Dobre som pochopil?
Ale vôbec nie...Ja to všetko chápem,len toto všetko bolo aj predtým a na viac im Dzurindovci ponúkli daňové prázdniny....a zrazu zmizli ako gáfor...Nezaplatené soc.dávky atď...Len prázdne budovy...Tie dávky,pri tých dotáciach a pomoci vlády sú skoro nulové...Zisk ide firme,ak ho dokáže ustrážiť,štát nedostane ani cent....Z tej mzdy sú odvody minimálne a tak to vyzerá,že ešte štát bude musieť niektorím dorovnať,A dane???To myslíš vážne???Veď to tu vyzerá tak,že každý kto ide podnikať už dopredu myslí na to,ako to čo najviac krátiť....Akurát,že budú chodiť do práce...Či??
Alebo aj korešponduje,len sa to hanbia priznať....Podľa mňa trafil...Už som písal v inej debate,že mi to pripadalo,akoby tu mala byť pravo-ľavá vláda...xixi
Viete čo je na tom pekné????Jedno prac.miesto bude kvázi dotované vládov(slúbila investičnú pomoc 38mil)
29000eur...Však? ...Či?...Takže vlastne zaplatia tých 350 eur na 87 mesiacov na jedno prac.miesto dopredu....Či???
Ty si odkial spadol????Koľko firiem po daňových prázdninách už zdúchlo????To fico ešte lavicu dral...xixi...
Tak Ti to prajem zo srdca(nemyslím to vážne)...Až do dôchodku za cca400eur...Potom sa zasmejeme spolu...xixixi
..Je tam napísane"vrátane 13 a 14 platu...O čom????A v hrubom....Aké nadčasy???Poznáš zákonník práce???185 hodín???Asi tak.Alebo sa mýlim???To je o čom???Aby človek zarobil na život,prežije ho v robote????To je to smutné...A že LEONI platia toľko je o čom????Páči sa Ti to???
Lebo keď budú ludia chcieť robiť za euro na hodinu,tak tu bude roboty do zbláznenia....Ale Preboha,načo sme potom išli do EÚ????Takto ani tých Španielov,čo nedávno len kravy pásli(nič v zlom,aj to treba)nikdy v platoch nedobehneme a nie ešte ten vrchol EU....Či???
Na druhej strane..Opačne..Ak by niekto povedal,že u nás je vyprofilovaná prac.sila,ktorá si zaslúži viac....Nech ide otrokár do Maroka...Tam mu na obed klaknú na kolená a môže sa aj na hlavu postaviť...Viera nepustí....Veď tu by chceli od ženy 100 zväzkov a tam im stačí 50 a sú radi...A že ušetria???Kto poznáte TZV Rumunov v našich firmách...Však to je na plač.....:o)
A len tak zo srandy(aj keď je to vážna téma)...Ak budú Tí ludia za tieto peniaze(cca 350 eur) roboť do dôchodku????Koľko dostanú????Neviete to niekto len tak narýchlo vypočítať???
Ešte by sa dalo,ak by im dopravu a stravu platil zamestnávatel...Ale neviem neviem.....
Odporúčame