Nemocnice a financovanie zdravotníctva je problém každej vlády, každej koalície od čias Zajacovej reformy.
Nie je vyvážené hodnotenie lekárskej práce: špecialisti, obvoďáci. Jedni robia za body, druhí za paušál.
Takže špecialisti aby zarobili (sú vlastne niekedy asi radi, že majú preplnené čakárne) musia makať a obvoďáci si šunky válať, lebo ak má čo ja viem 5 tisíc kariet pacientov a príde mu do roka z toho 1 tisíc pacientov, tak aj tak mesačne dostane výplatu za 5.000 pacientov. Ale špecialisti zrejme nemajú zástupcu, ktorý by vedel pre nich tak lobovať ako obvodní lekári. O zubarine ani nevraviac. Ako keby ústna dutina bola mimo tela človeka a nepatrila do ZARADENIA BEZPLATNEJ zdravotnej starostlivosti. Len strojček pre maloleté dieťa stojí nad 1000 EUR (3-4tis.)
obyčajná zubná prehliadka za čias hlbokého komunizmu bola pravidelne na každej ZŠ. Dnes sa stačí pozrieť deťom (aj dospelým) na zuby a viete v akých majetkových pomeroch vyrastajú.
Povedzte mi, kto dnes bude robiť zadarmo?


