zaujímavá myšlienka donalda trumpa, akurát, že sudca by mal úradovať na súde a nie v utečeneckom lágri, ktorý sa môže podobať na rómsku osadu, kde napríklad hygiena nikomu veľa nehovorí
zaujímavá myšlienka donalda trumpa, akurát, že sudca by mal úradovať na súde a nie v utečeneckom lágri, ktorý sa môže podobať na rómsku osadu, kde napríklad hygiena nikomu veľa nehovorí
Islamský štát sa pripravuje na vyhlásenie vojny Číne. Plánuje likvidovať jedného Číňana za druhým, kým ich všetkých nepobije.
Podľa výskumu a analýzy Bruselu, je to vecou rozdielnych chutí občanov starých krajín EÚ a nových krajín EÚ. Občanom zo Západu Európy napríklad viac chutia párky s prevahou mäsa a občania z Východu Európy preferujú viac párky s prevahou múky.
No a západní výrobcovia sa tomuto prianiu zákazníkov len prispôsobili. Nie je v tom žiaden zlý úmysel.
V tak vysokej politike, ako je level OSN, sa náhody nedejú. Politické zločiny ale bohužiaľ nie je možné vyšetriť, resp. pravda sa svetu oznamuje po nejakých 100 rokoch alebo nikdy.
Howgh!
Pre mnohých Ukrajincov je Bandera veľkým revolucionárom, ba až niekým takým, ako je pre nás Jánošík. Pre mnohých ľudí mimo Ukrajinu je zase fašistickým zločincom.
Tento spor by mali vyriešiť hlavne historici.
Bitie či kameňovanie neverných žien alebo odrezávanie rúk zlodejom, či odrezávanie hláv zajatcom je súčasťou saudsko-arabskej kultúry.
Proste iný kraj, iný mrav.
Pri všetkej úcte k dnešnej generácii slovenských hercov, na pani herečku Zdenu Gruberovú a jej rovesníkov nemajú!
Skláňam sa pred touto umelkyňou a budem na ňu vždy v dobrom spomínať.
Nechcem byť zlým prorokom, ale aby Trump neskončil ako Kennedy.
Stepan Bandera je z vedeckého aj laického pohľadu rozporuplná osobnosť. Časť historikov a verejnosti ho vníma ako ukrajinského národného hrdinu a veľkého vlastenca, ktorý v boji za slobodu Ukrajiny položil život, keď ho po skončení 2. svetovej vojny zabil agent ruskej tajnej služby.
Druhá časť historikov a verejnosti ho vníma ako divého zvera v ľudskej koži, vraha, sadistu, vojnového zločinca, ktorý si osvojil a praktizoval hitlerovský fašizmus.
Kde je pravda, netrúfam si povedať.
Vedenie EÚ by sa malo vážne zamyslieť, či je správne v blízkej dobe rušiť vízovú povinnosť tak Turkom, ako aj Ukrajincom. Obe krajiny sú nestabilné, v oboch krajinách sa bojuje, v oboch krajinách je v obehu množstvo zbraní a munície.
Merkelová a spol. by sa nemali ukvapiť.
Erdogan raz hovorí tak, raz onak. Kto sa má v tom vyznať. Raz sa s urezávačmi hláv kamaráti, raz s nimi bojuje.
Myslím si však, že o tom, kto vyhrá sýrsku vojnu, rozhodne práve Turecko. Ak sa Turci pridajú na stranu západu vyhrá západ, teda najmä USA. Ak sa Turci pridajú na stranu východu vyhrá východ, teda najmä Rusko.
Do Aleppa by sa mali dostaviť nezávislí pozorovatelia a vyšetrovatelia OSN, aby sa vyjasnilo, či tie bomby nastražili umiernení povstalci alebo neumiernení bojovníci islamského štátu. Platí to aj na vraždy zajatcov opozičnými ozbrojencami, krátko predtým ako opustili mesto, či na tie vraždy detí.
Aj v najlepšom manželstve občas vyskočí nejaká tá hádka. Nerobil by som z komára slona.
Netvrdím, že rozkaz na zabitie ruského veľvyslanca v Turecku, na útok kamiónom na ľudí v Nemecku a na streľbu pred americkou ambasádou v Istanbule vydal osobne Putin, ale ruské tajné služby v tom kľudne môžu byť namočené.
Správa sýrskych vládnych zdrojov o zadržaní najmenej 14 západných vojenských poradcov povstalcov v podzemnom bunkri Allepa môže ale nemusí byť pravda. Tu je originálne znenie:
"At least 14 US-led coalition military advisers have been captured by the Syrian Special Forces in a bunker in the city of Aleppo, according to media reports."
Nechce sa mi totiž veriť, žeby urezávačom hláv radili americkí a iní západní poradcovia, ako majú správne rezať hlavy. Lebo to je cesta do pekla.
Pred Majdanom boli ukrajinci vystavovaní mediálnemu masírovaniu Ruska. Ale ako vidieť stačilo, aby nová kyjevská vláda zakázala ruských médiám prístup na Ukrajinu a dva roky poskytovala svojim občanom objektívne informácie založené na západnom videní sveta. A väčšina Ukrajincov zmenila názor na Rusko.
Chcel by som tu ešte aspoň krátko vysvetliť pojmy ako umiernení teroristi alebo humanitárne bombardovanie, ktoré sa už dlhšie používajú v médiách v súvislosti s rôznymi vojnovými konfliktmi.
Lebo ako vidím mnohí z Vás ich nechápu a aj tvrdo kritizujú.
Humanitárne bombardovanie je také, kedy demokratická krajina bombarduje vojská v krajine, kde vládne diktátor, hoci vie, že pri tom zahynú aj nevinní ľudia, robí to však preto, aby tí, čo prežijú mohli žiť v demokratickej a slobodnej krajine.
Umiernený terorista je taký bojovník proti vláde diktátora, ktorý pri boji používa povolené zbrane, teda žiadne chemické, bakteriologické a podobné svinstvá, zajatých protivníkov nemučí a likviduje ich rýchlou smrťou zastrelením nie rezaním hláv.
Toľko na vysvetlenie.
Už dlhšie sa aj na debate Pravdy polemizuje, aký je rozdiel medzi umiernenými a neumiernenými bojovníkmi proti Asadovi. Vyjadrenia typu, že umiernení používajú na rezanie hláv ostré nože a neumiernení tupé nože, vyznieva skôr ako nepodarené vtipkovanie.
Myslím si, že rozdiel medzi nimi je hlavne v záujmoch, ktoré sledujú. Umiernení majú záujem povaliť vládu Asada ale chcú udržať Sýriu ako štát a vládnuť v nej namiesto neho za podpory západných spojencov na čele s USA.
Neumiernení, t. j. ISIL, chcú zvrhnúť Asada, zrušiť aj Sýriu ako štát a vytvoriť vlastný štát.
Treba si uvedomiť, že dôkazy získané od diplomatov a tajných služieb nie sú určené pre súd ale skôr na rôzne hry. K hrám a nie pre súd slúžia aj vyfabrikované dôkazy, ktorých je niekedy na sociálnych sieťach habadej.
Takže USA dôkazy v tejto kauze asi nepredložia. Ale ani Rusko by ich na mieste američanov myslím nepredložilo.
Odporúčame