Si uplne mimo temy !
A mame tu dalsi farizejsky obraz zapadneho sveta. Na jednej strane krutosti vo vojnach po celom svete, ktore su zdovodnovane bojom za "narodne" zaujmy. Na druhej strane vycitky za rodicovske pravo potrestat dieta, ked ine vychovne metody nie su ucinne. Papez urcite neobhajuje surove trestanie deti. Esteze mame dost prikladov, ktore nam davaju svedectvo, kam dospela vychova deti bez respektu a ucty voci rodicom a ucitelom.
Cirkvi sa vyčíta, že sa môže starať o svoje ovečky a riadiť im život, ale nemá riešiť tých, čo chcú život iných. Mala by byť Cirkev ticho a tolerantná?
Takáto výčitka voči Cirkvi je produktom alergie primitivizmu a súčasne je smiešna. Neveriaci si predsa môžu žiť, ako chcú a nemusia brať ohľad na stanovisko Cirkvi. Prečo ich to dráždi a provokuje? V spoločnosti je mnoho inštitúcii a politických strán, teda i mnoho názorov, a každý si môže vybrať, bez obavy, čo si o mne myslia tí druhí.
Uplne od veci ! Pellegrini = pútnici. Ake priliehave meno ma ten nas parlamentny pútnik. Ten putuje z jedneho ministerstva na druhe, až po NR SR.
blízka budúcnosť ?Ďalší.“
„Ahoj, chceme sa zobrať!“
„Mená?“ - „John Smith, Jane Jamesová, Robert Green a June Johnsonová.“
„A kto si berie koho?“ - My všetci sa chceme navzájom oženiť a vydať.“
„Ale veď ste štyria!“
„Správne. Štyria normálni bisexuáli a máme sa naozaj radi. Ja milujem Janu a Roberta, June
miluje Roberta a Jane a Robert zase miluje June a mňa. Takže sa chceme všetci zobrať. Spečatiť svoje sexuálne preferencie v manželskom zväzku je tá jediná správna cesta.“
„My ale oddávame iba homosexuálne a lesbické páry.“
„Takže vy diskriminujete bisexuálov?!“
„Nie, nie, ibaže tradičná predstava manželského zväzku sa týka párov.“
„A to už kto povedal?! Neexistuje žiadne logické zdôvodnenie limitovať sobáš iba pre dvojice.
Väčšie skupiny sú omnoho lepšie! Okrem toho, máme svoje práva. Starosta mesta vyhlásil, že ústava zaručuje rovnaké práva všetkým. Okamžite sem navaľ ten sobášny list.“
„Tak dobre, vyplňte sobášne listy !
blízka budúcnosť ?
Ďalší prosím.“
„Dobrý deň, chcem sa oženiť.“
„Mená?“
„David Deeds.“
„A meno partnera?“
„Žiadne nie je, ja si chcem vziať sám seba.“
„Sám seba?! Čo tým myslíte?“
„Nuž, môj psychiater tvrdí, že mám rozpoltenú osobnosť. Takže by som rád tie dve polovice
spojil zväzkom. Aby som mohol podávať daňové priznanie ako rodina.“
„V poriadku. Tu máte ten papier.
Ďalší! Tá pani s tým kokršpanielom, prosím.“
Sam nadpis je medialnou manipulaciou, ked chce vyvolat dojem, ze ked "Rim uznal", tak je to Vatikan. Media su najvacsim manipulatorom verejnej mienky.
Frustrovany je ne-stastny_clovek. Skoda, ze si prepasol eru bolsevikov. Tiez patris medzi tych, co nevedia uniest, ze su aj ludia , ktorí vidia svet inymi ocami, ake su tie tvoje. Nenamyslaj si, ze ten tvoj pohlad je jediny spravny.
Som veriaci, ale nie praktizujuci krestan podla cirkevnych pravidiel. Nie som zavisly na cirkevnych dogmach, ktore su produktom cirkevnej hierarchie. Cakal som, ze najvacsi uitok sa sustredi na RKC. Pritom ortodoxny judaizmus a islam je proti homosexualnym vztahom ovela rigoroznejsi !!! V tomto referende nejde o cirkevne, ci nabozenske dogmy. Ide v nom o kulturu moralky a zivota. Preto 3x ANO .
Bragada soc. práce /BSP/ v denniku PRAVDA by sa mala zomknut a obratit sa na pracujucicich celeho svceta , aby odsudili vyroky toho knaza a ziadali jeho exemplarne potrestanie.
Hnus a klamstvo, ked PRAVDA napíše ze :"Časť kázne vyvolala vo verejnosti šok a zdesenie". To je nehorazna lož.Šok a zdesenie vyvolava v spoločnosti nenávistna a účelová kampaň proti kňazovi !!!
ku.a chlapi, tak GP je impotentna v mnohych kauzach, ktore natahuje roky , ba desatrocia. Ale teraz je velmi pohotova.
pe_pe, uz som chcel pisat, ked som zbadal tvoj komentar. Ty si sa vyjadril k autorovi blogu zretelne a vystizne.
Vraj sociologicka. Ved to je sociolog !
RTVS a jej sef Mika , tymto odmietavym postojom k vysielaniu homilie sa "verejnopravne" diskvalifikovali ! Dufam, ze obcania nemaju v hlave mikagulas a prejavia zdravy rozum. Ucast na referende by mala byt manifestacna !
Odporúčame