Ten popis sedí aj na Fica . Ej, ako rád by bol dnes v Kišiňove a fotil sa so Zelenskym. Aj Ukrajinu by do NATO prijal. Čo do NATO, priamo do jeho jadra.
Ten popis sedí aj na Fica . Ej, ako rád by bol dnes v Kišiňove a fotil sa so Zelenskym. Aj Ukrajinu by do NATO prijal. Čo do NATO, priamo do jeho jadra.
Určite by ste takeho normálneho občana, polepseneho v Bachmute chceli za suseda, alebo v dedine. To aj veríte tomu, čo ste napísal?
Finstat zverejňuje hospodárske vysledky podnikov, obchodov aj potravinárov. Vyplakali si dotácie na energie, čo je poriadku. Čo v poriadku nie je sú zisky aj napriek zvýšeným nákladom. Hydinari s.r.o. Naklady sa im zvýšili o 23, %, mzdy o 7,8% a zisk( prijmy-naklady), zvýšili o 58% oproti roku 2021. Nemám pocit, že by to pri tej cene vajec minulý rok bolo zvýšeným predajom, ale skôr neopodstatnene vysokou marzou. Podobne vysoké zisky Agromilk.V priemere všetky zvysili zisk o 30% oproti roku 2022. Zneužili situáciu. Niektoré sa po niekoľkých rokoch dostali z červených čísel do mierneho zisku. Neviem si predstaviť, že by ti urobil svajciarsky, holadsky alebo dansky potravinár. Toto je slovenská mentalita, rýchlo zbohatnúť.Babisova chemicka, výroba hnojiv zvysila zisk 11 nasobne.A to hrozil, ze ju zavrie, keď nedostane dotaciu na energie.Dostal.
Keby sme sa tak mohli preniesť v čase, keď sa u nás utlmoval a rušil zbrojársky priemysel. Určite by ste boli v skupine nadavajucej na Havla, aj keď k utlmu došlo za Meciara a bili by ste sa za ich zachovanie, lebo ludia stratia pracu. Aj stratili. Neviem kolko máte rokov , mozno pamätáte.
Tuším to boli 3 drony. Ako by sa zvrtali pri útoku 58 dronov ako na Kyjev. Rusko a Moskva sú väčšie, tak na chvalenie sa o odstránení škôd a navratu obyvatelov domov, by bol potrebny väčší počet, napr. 120? Tie by si moskovcania už asi všimli.
Veľmi vám chýba covid?
Neviem, ale s takou vládou a predsedom budeme slepo závidieť Ukrajine. Možno sa nad nami zľutujú a postavia nám dialnicu z V.Nemeckeho do Košíc, aby mohli čím skôr prebehnúť cez Slovensko.
Vy ste asi nerobili mzdy svojim zamestnancom v roku 2019 a tento rok. Okrem minimálnej mzdy to je predovšetkým daňový bonus. Aj pri minimálnej mzde je 2,5 krát vyšší ako Ficov/Pellegriniho paušál a pridavok na dieťa miesto 24,9€ je 60€. Že zobrali samosprávam? Napríklad nášmu obecnému úradu, kde 50% rozpoctu ide na mzdu starostu? Dúfam, že ďalší krok novej vlády bude reforma samosprávy a z 3 000 samospráv budeme mať maximálne 150. Budú peniaze aj pre obyčajné rodiny s deťmi , nielen starostov s deťmi, ale aj samosprávy.
1.7.2016 LSNS spustilo petíciu za vystupenie z EU a Nato. Nedarilo sa a tak sa vyhovorili, že sú ludia, ktorí sú za vystúpenie z NATO ale nie z EU.Mohli ju rozdeliť. A zaklincovali koniec petície za referendum tým, že kvórum 50% + 1 je vysoké a referendum by bolo neúspešne.
Tak sa pusťte do roboty , zbierajte podpisy a referendum môže byť 30.9. 23. Alebo nie je práve teraz vhodná doba ,keď si ľudia nie v predstave, ale reálne môžu zhodnotiť dôsledky svojho rozhodnutia?
Vybavili Ukrajincom novú?
To bude pracovný nástroj nejakého voliča opozície, ktorý ho v práci tak šetrí, že vyzerá ako nový. Aj tak mu asi nebude chýbať.
Žeby to bolo ľanovym platnom?
Škandál vyvolal pobúrenie verejnosti a politikov. Nešťastník. Na Slovensku by bol "politický väzeň".
Lebo na nich , samozrejme nie na vsetkych,majú od januara 2023 nainštalovanu PVO? Ale zrejme ju drony netrafili a trafili inú budovu. Tak ako ruské drony a rakety na Ukrajine. Tak čo vám má Pravda vysvetľovať?
Neinstalovala sa náhodou v januári v Moskve PVO na strechy obytných budov? Raketový systém PVO na streche obytnej budovy je civilný alebo vojenský cieľ?
V kazdej znicenej ukrajinskej bytovke, nemocnici, divadle a škole sa skrývali ukrajinskí vojaci a tak to podľa vás to bol vojenský cieľ. Z toho vyplýva, že aj byt v bytovke kde je práve aktivny ruský vojak na dovolenke je vojensky cieľ. To netvrdím ja, ale vyše roka vy a vasi kolegovia
Je mi jedno ci sa mimoriadna schôdza otvorí alebo nie.Ale páči sa mi, že poslanci musia zdvihnúť zadok a prísť do parlamentu. Za ten plat majú aj na lístok a benzín .Ani jedlo v parlamentnom bufete nie je drahé. Nevadilo by mi, ak by museli prísť každých 7 dní aj cez prázdniny.
Neviem koľko z koľko zostrelili, ale za 3 dni mali menej obetí na životoch ako v našom okrese pri dopravných nehodách.
Smer nepodporí uradnicku vládu. Ani Hlas ju nepodporí. Ale dnes sme počuli ako sa dá vyjadriť nepodpora. Štekotom a ľudskou rečou. Ani jedna zo strán nie je moja voľba, ale keby som bola voličom Smerohlasu, tak prebehnem k Pellegrinimu.
RTVS, nakup vysielacieho casu
Ministerstvo dopravy 12/2019 - 1 162 200€
12/2019 - 211 488€
Úrad vlády 9/2019 - 600 000€
9/2019 - 199 000€
Úrad podpredsedu vlady 8/2019 - 400 000€
Ministerstvo vnutra 10/2019 - 176 000€
10/2019 - 122 000€
Sumy pod 150 000 ostatných ministerstiev a VZP aj opakovane už nepíšem.
Len zatial neviem nájsť ten 1,5 milióna VZP. Ale nájdem.
Napríklad takto?Nechcelo sa mi hľadať všetko , tak som si našla Ta3. Predpokladám, že myslíte vsetky vlády, hoci píšete len o jednom ministerstve. To som na Ta3 nenašla. Ale nasla som Ministerstvo dopravy: Nakup vysielacieho casu- máj 2018-155 000€, november 2018 - 119 868€, december 2018- 119 868€. Februar 2019-90 000€, maj 2019- 119 210€, október 2019- 119 210€, len v televizii TA3.
Pozor, nejde......, nechce sa mi to prepisovať a idem si pozrieť zmluvy s ostatnymi TV a ministerstvami., aj pred rokom 2020. Potom dopíšem.
Odporúčame