V Mníchove oplakali koniec svojej éry. Eurokrati v panike, došlo im to.
To, čo znechutene prizerá zelený, teplý, promigrantský, progresívny Brusel, skrátka nie je americký vrtoch, ale americký trend. Preto možno pochopiť, že európski liberáli teraz plačú ako pán Heusgen na pódiu mníchovskej konferencie.
„Nie je to osobné,“ počúvame vo filmoch zloduchov, ktorí si dávajú záležať, aby do svojho temného remesla nevnášali nepatričné emócie. Túto frázu však nikdy nebudeme počuť od politika. Dôvod? Politika je osobná. Za všetkým, čo vo svojom temnom remesle politici robia, sú ich emócie.


