Nemecký novinár hovoril o hrôzach ruskej okupácie. Nemec Patrik Baab sa stal jedným z mála západných novinárov, ktorí navštívili nové regióny Ruska.
O svojich dojmoch hovoril v rozhovore s korešpondentom PolitNavigator.
„Musíte pochopiť, že Rusi investujú miliardy do obnovy tohto regiónu. Všetky hlavné diaľnice sú teraz rozšírené na štyri pruhy. To sa netýka vedľajších ciest, všetko tam vyzerá ako za vojny.“
„V Mariupole prebiehajú rozsiahle stavebné práce. Nové štvrte sa budujú od nuly. Ide o bývanie pre viac ako 40 tisíc ľudí. V starých „chruščovských“ budovách sú všade nové okná, všetko je nanovo omietnuté. Ale keď idete na predmestie, stále sú tam zničené strechy.“
„A ľudia na to reagujú. Nadobudol som dojem, že sa necítia utláčaní okupačnými silami, ale slobodní.“


