Ako treba riešiť rómsku otázku. Kto je diskriminovaný?
"Zdá sa, že politikom na Slovensku a štátnym úradníkom daný stav vyhovuje, pretože sa ich osobne netýka. Z fondov Európskej únie prúdi množstvo peňazí , ktoré sa neúčelne využívajú, aby sa zamestnali ľudia, aby sa podporovala byrokracia , aby sa dohodili kšefty známym a v konečnom dôsledku Rómom tieto peniaze nepomôžu. Jedine , čo by im pomohlo, je naučiť ich zobrať zodpovednosť za seba do vlastných rúk.
Štát nemá odvahu a ani záujem razantne riešiť problém, urobiť pár „chirurgických rezov“ , ktoré by ale odstránili podstatu problému, síce nie hneď, ale časom určite. Problém je časovanou bombou ." - Všetko, čo je v článku napísané je pravda, avšak autorku blogu by som poopravil tým, že prvú vetu resp. prvé slovo (v príspevku, ktorý som vybral zo záveru jej blogu) mala napísať nie Zdá sa..., ale politikom na Slovensku a štátnym úradníkom daný stav naozaj vyhovuje lebo práve takýto stav a postoj sa dá do nekonečná obhajovať tým, že Rómovia sa majorite...
POKRAČUJEM