Tak to nech píše radšej ako Kolár. :-)
Ktorí VŠ zdelaní inteligenti sa tu počítajú do prieskumu? Tí čo študujú kôli titulu kadejaké manažerske, sociálne vedy a všeobecné nič nikomu nehovoriace ale prepotrebné inžinierske smery. Alebo tí inteligenti, ktorí sú momentálene na úradoch práce lebo ich nechce nik zamestnať? Nemám teraz na mysli poctivo vyštudovaných vysokoškolákov čo tu vytvárajú hodnoty, tí nech si volia koho chcú, len ma štvú tieto pochybné štatistiky ktoré dookolo omieľajú alebo naznačujú že tú a tú stranu volí len spodina a kadejakí asociáli. Navyše pri úrovni súčastného školtva si dovolím tvrdiť, že dnešní maturitne vzdelaní 50 nici sú na tom podstatne vedomostne lepsšie ako to čo produkujú naše VŠ v súčastnosti.
Len jednu otázku na ktorú "my prosým" odpovedz. Si slovák zo SR, zahraničný slovák alebo cudzinec čo ovláda slovenčynu?
On ťa svojím názorom nejako obmezuje? Môžeš si kludne prispievať kam len chces. Treba odmeňovať úspešných.
Ako je to možné, keď máme skvelý zákonník práce, ktorý naopak "motivuje" zamestnávateľov prijať čo najviac ľudí. By ma zaujímalo, na aký investičný stimul sme sa takémutu "strategickému" investorovi poskladali a koľko šušňov nám na oplátku vrátil do kasy.
Keď to zvládne Bean z GB ( to je kapitalistická země, náš vzor ) tak to dokážeme aj my. Treba si len vedieť správne otočiť rontgen, ale toto je zase úloha na ministersvo školstva aby to naše decká naučilo v tých školách. Takže možno ani nie samoobsluha, dám skalpel svojmu potomkovi, samozrejme v záveti uvediem, že v prípade úmrtia bude vydedený- aby nevymýšľal sprostosti keď už bude mať skalpel v ruke.
Reagoval som na ošípané, ktorým sa článok venuje. Ryba smrdí od hlavy a tou hlavou je teraz súčastný systém poistenia. Trasnsparentnosť je samozrejme rovnako dôležitá. Určite dôležitejšia ako nemorálne zvýšenie platov lekárov na úkor nákupu materiálu, platov sestier ( Kollár by si zaslúžil guľku ) ešte nemorálnejšie ziskovosť poisťovní. To čo predpisujú lekári bude vždy problém riešiť, čo sa týka nákupu materiálu atď, na to už bohužial nie sú prachy a potom sa to samozrejme môže robiť systémom verejného obstarávania, čo už bolo aj doteraz.
Čo je na tom svinské. Pacient by sa mal operovať sám. Sám najlepšie vie čo ho trápi. No a za tento skvelý nápad ako ušetriť treba odmeniť posiťovnňu. S ostatným ostro súhlasím.
Lebo asi je nedemokratické a nekresťanské trápiť človeka našimi lekármi. Keď si Pán želá aby odišiel do neba, načo mu to komplikovať nejakým funkčným zdravotníctvom. Dobrý kreťan je presvedčený o tom, že ho vylieči zázrak, viď Lurdy..Len my na Slovensku zle uvažujeme, nedoprajeme zisk schopným manžerom, chceme trestať úspešných. Sorry. Ja tu síce píšem sarkazmy ale už mi ani nedá normálne reagovať
Kua..zase niekto nepochopil, že príspevok bol písaný ťažko sarkasticky
A teraz troška vážnejšie. To že poisť vykázali zisk znamená, že vybrali od poistencov viac ako im vrátili. Pod rúškom akéhosi kapitalizmu je tu v reťazci zdravotníctvo - pacient, škodná, ktorú aby sa vyzbierané peniaze opätovne vrátili do zdravotníctva treba zlikvidovať. Riešením je jedna alebo žiadna poisťovňa. Možno by odvody priamo mali ísť na ministerstvo zdravotníctva, ktoré by poďla počtu obyvateľtva a významu zdravotných zariadení prerozdelovalo financie. Zdravotné poisťovne ako také by mohli žiť z poskytovania nadštandardnej starostivosti po pripoistení svojim klientom. ( kúpeľná liečba, nadštandardná izba, strava...)
Ale veď dávame strašne veľa peňazí do zdravotníctva. Napr. platy lekárov. Čo tam po setrách, tým sliepkam treba znížiť, aj tak len zazerajú po pacientoch. Nuž a keď máme tak dobre platených lekárov, nech si poradia sami aj bez príslušenstva a liekov. A čo takto ľudoví liečitelia, tí dokážu zázraky. ....Píšem asi takou logikou akou sa tu uvažovalo do r.2006 a potom od 2010 dodnes.
No ale ty vôbec neuvažuješ pravicovo. Najdôležiteší je predsa zisk. Peniaze majú nejakú hodnotu, čo tam človek, ten aj tak zomrie skôr či neskôr. Veď tie poisťovne mu robia iba dobrú službu, že nechcú aby ľudia chodili do nemocníc. Všetci predsa vieme že máme zlých doktrov a oni toho človeka v skutočnosti neliečia ale dorazia. Poisťovní nech je aj 10...konkurenčné prostrednie, liberalizmus..na západe to funguje a tu nie.....jasné že trepem, len takto asi uvažovali tí, čo k tomuto stavu dospeli.
Kladný hospodárky výsledok poisťovne?. Tož dôvod prideliť si štedré odmeny. Za to môže náš kvalitný manažment a nie tí ľavicoví diletanti čo nevedia čo je kapitálový trh. Len 3 poisťovne? prečo nie 7 - 8, kde je liberálny trh, kde si občan môže vybrať , vytvára sa konkurenčné prostredie, je tlak na zlepšenie kvality služieb. Nemocnice?. Tam sú samí neschopáci, oni nevedia šetriť , my v poisťovniach hej. No nič, chceme odmeny aj nabudúce, treba porušiť zmluvy tam kde nám to nevyhovuje, ľudia majú dbať na prevenciu, zdravo sa stravovať..v konečnom dôsledku ich tomu naučíme, čiže dôvod na ďaľšiu odmenu.
"narobil" ospravedlňujem sa za chybu...šak áno, a aká bola príčina?. Pôžičky vyvoleným vďaka ktorým sa privatizovalo. Samozrejme pôžičky neboli splácané a nejdeme sa hádam baviť o vymáhateľnosti v "trpkých" 90 rokoch. Kto im požičiaval, ja? či banka? Takže riešením ako nemať 20% úrok bolo predať si slepicu ktorá znáša zlaté jaja a z toho konsolidovať banky? To nebolo lepšie radšej napr. postaviť nájomné byty aby si najmä mladí nemuseli brať hypotéky a nachať tie banky utopiť sa vo vlastných sr..ch? Asi odpovieš že rating štátu atď ..len ma proste se..ie systém a spôsob.
Zdá sa že máme na vec veľmi podobný názor..viď moje predchádzajúce príspevky. A toto moje zmýšlanie je čisto kapitalistické. CHcem len aby moje prachy zarábali pre mňa a nie živili lenivé bankové ri.e.
Viem že sú ale robiť to tákýmto spôsobom je návrat do doby kamennej. Článok je o tom, ako nám banky poskytujú drahé úvery, takže svojím príspevkom poukazujem na fakt, že ja do nich chlebom ( nízke úročnie, pravidelné pladby na účet, zostatok na účte , konsolidácia na ktorú sme sa poskladali všetci) a oni do nás kameňom. Cez štátnu by šli všetky mzdy a tranzakcie bežných občanov. 100% ľudí nikdy nevyberie 100% peňazí, o tom aké je to číslo vedia banky a určite s ním kalkulujú. Poplatky som písal že môžu byť..ale nie 3 - 5 € mesačne a 300€ za poskytnutie hypotéky napr. A nie 10% na bežnú pôžičku a 17% za debet. Keď si štát požičiava zo zahraničia za 5% úrok na infraštruktúru, prečo si nepožičať od občanov a platiť úrok im. Či by nevznikol takto tunel? to je o manažmente a možno o trestnoprávnej zodpovednosti. Štát môže hádam tiež podnikať tak isto ako súkromný bank. sektor.
Otázne je, že kto najviac profituje z odmien. Či pár pošukov čo prepustili tretinu ľudí a hrdia sa tým že ako úžastne ušetrili pričom na ministerve sa idú radoví zblázniť ( asi nie od šťastia) Prečo sa už konečne neurčia pravidlá pri odmeňovaní resp. určia stropy a percentuálne( nie že zamestanec 2 % a vedúci odboru50%) prerozdelenie medzi všetkých zamestancov?..Odpoveď, lebo tým, ktorí sú pri moci to takto vyhovuje..hádam to nerobia pre blaho občanov tohoto štátu.
Ešte jeden názor ohľadom úverov. Keď dám banke nejaké nasporené šušne úročia mi ich v najlepšom tak 2 - 3 percentami a nepýtam za to poplatok za poskytnutie úveru. Prečo tak konajú banky? ( to je len rečnícka otázka) Prečo nemať len jednu štátnu banku, kde by sa spravovali účty na ktoré nám každý mesiac chodia mzdy, dôchodky...., a žila by okrem nižších poplatkov z investovanie do štátnych zákaziek. Komerčné nech žijú z investovania na trhoch ale ,úrokov, zámeny peňazí ale nie z toho, že všetci im poskytujeme zadarmo pôžičku na bežný účet. Myslím, že keby si všetci povedali že mzdy a transakcie by neposielali na účty bánk ( ja viem že nereálne len chcem na tento fakt poukázať) tak by banka skrachovala. Asi sa zdá moje zmýšlanie socialistické ale v skutočnosti som kapitalista, ktorý chce zo svojich peňazí zarobiť a nie tu živiť túto čvargu ktorá si za naše prachy chodí na dovolenky 5 x do roka.,,
Odporúčame