Len nech si organizátori dajú pozor na všelijakých provokatérov, veď dejiny poznajú mnoho pokojných demonštrácií, ktoré rôzni tajní dokázali zmanipulovať. Poručík Zifčák z ŠTB nech je mementom.
Len nech si organizátori dajú pozor na všelijakých provokatérov, veď dejiny poznajú mnoho pokojných demonštrácií, ktoré rôzni tajní dokázali zmanipulovať. Poručík Zifčák z ŠTB nech je mementom.
Niektoré tie "celebrity" sa naozaj dokážu dohabať.-:))) Tento rok to "vyhrali" Heribanová a Sklovská.
To hovoria archívy KGB, ja som si to z prsta nevycucal. Navyše, vtedy som chodil do ZDŠ a Praha bola neskutočne ďaleko.-:)))
Voľba Rady prokurátorov je pre Fica asi taká prekvapivá, ako bola pre Brežneva "prekvapivá" voľba generálneho tajomníka ÚV KSČ v ČSSR ..-:))) Podobnosť čisto náhodná?-:))))
Ešte Ťa upozorňujem, že je aj druhý diel, ale ten už zďaleka nie je taký dobrý.
Sú to všetko pekné proklamácie, ale pokiaľ budú u našich poľnohospodárov také vysoké ceny vstupných nákladov, také nízke dotácie oproti veĺkým štátom EÚ a také nízke ceny ich produktov, navyše závislé od špekulácií trhu, je to všetko len zbožné želanie. V závode možno odstaviť stroje a načas prestať vyrábať, v poľnohospodárstve sa to tak ľahko nedá, zvieratá musia žrať, aj ke´d ceny nevychádzajú, a tak buď chovateĺ zlikviduje stádo, alebo ho bude dotovať pokiaĺ bude vládať, buď prečká zlé ceny, alebo skrachuje. A takto skrachovalo už veľa chovov ošípaných, hydiny, aj chovy dojníc pri nízkych cenách mlieka.
Je to výborná kniha, ale už je dávno vypredaná, mne sa ju podarilo zohnať v antikvariáte Sova v Bardejove cez internet. Mitrochin robil 20 rokov v archíve KFB v Moskve, 20 rokov odpisoval a vynášal údaje z nich na svoju chatu a v r 1991 ho anglická tajná služba previezla aj s celým archívom do Anglicka. Potom so znalcom tajných služieb Christopherom andrewom napísali hrubú knihu, má takmer 700 strán.
Mne sa nič nevracia, vráti sa to raz SMERáckym boľševikom, a tomuto prezidentovi obzvlášť.
Čo sme mohli čakať od boľševikov? Presne takéto správanie, boĺševici vo vláde a v parlamente a v prezidentskom paláci ich podržtaška schopná všetkého. Ale príde doba, keď sa im to všetko vráti. Lebo jedno príslovie hovorí: "Čo vidíš na iných, čakaj na sebe!"-:))))
A okrem toho, ešte takto súdruhovia obrali tých bohatších:
- prepadnutie niekoľko sto miliárd korún zmrazených od roku 1945 na viazaných vkladoch jedna k nule
- prepadnutím tuzemských cenných papierov vydaných do roku 1945 bez náhrady
- prepadnutie životných poistiek uzavretých do roku 1945 bez náhrady
- prepadnutie dlhopisov Československej republiky vydaných po roku 1945, tiež záväzkov z hypotekárnych záložných listov vydaných peňažnými ústavmi po roku 1945 bez náhrady (právnické osoby dostali od štátu určité odškodnenie)
- nevýhodný prepočet povojnových úspor v starej mene:
Veľmi zle dopadli v roku 1953 aj tí, čo mali pôžičky. Sporiteľňa im prepočítala dlhy v pomere 5 : 1, takže ich po 1. júni 1953 museli splácať z prázdnych peňaženiek novými korunami. Ešte horšie dopadli tí, čo vyčerpali hotovostné pôžičky a nestačili ich minúť za tovar. Hotovosť v starej mene im vymenili 50 : 1, záväzok z pôžičky však klesol iba 5 : 1. Zo dňa na deň sa tak dlžníci zadlžili na desaťnásobok pôvodného dlhu!
Takže, bolo to v r.1953 , nové bankovky boli vytlačené v Moskve, kvôli utajeniu. Vláda do poslednej chvíle nehanebne klamala, že nič nehrozí. A samotná mena? Hotovosť do 300 Kčs Kčs sa menilo v pomere 1:5, čiže za 5 starých korún jedna nová, všetka ostatná hotovosť nad tento limit sa vymenilo v pomere 1:50. ) vklady obyvateľstva v štátnej sporiteľni do 5 000 Kčs starej meny v pomere 5 : 1, zvyšok do 10-tisíc starých korún 6,25 : 1, do 20-tisíc starých korún 10 : 1, od 20 do 50-tisíc Kčs v pomere 25 : 1, nad 50-tisíc Kčs 30 : 1. Štát sa navyše "odmenil" občanom, ktorí podľahli panike a v období po 15. máji 1953 vybranú hotovosť opätovne uložili na vkladné knižky. Takýmto sklamaným sporiteľom sa vymenil celý vklad v pomere 50: 1!
.
Ale treba zrušiť medzeru v linku medzi 1 a 0.
Pre neveriacich Tomášov dávam link na komentár z Hospodárskych novín o privatizácii SPP a jej dôsledkoch:
http://hnonline.sk/nazory/c1-5912881 0-fico-a-spp-pribeh-boja
V každej postkomunistickej krajine taký ústav majú a s oveľa väčším počtom zamestnancov. Vlastnú históriu treba preskúmať a hlavne sa z nej poučiť, keď si to myslia Nemci, Česi a Poliaci, tak prečo by sme my mali byť iní?
A čo mal Laluha urobiť? Aspoň o tom môže teraz rozprávať z prvej ruky, ve´d si to pamätá.
Ešte, keby tak súdruh spočítal, koľko z tých výdobytkov socializmu bolo vybudované z ukradnutých peňazí z bánk, dôchodkových spoločností, z meny peňazí v r.1951, majetku živnostníkov a roľníkov. Lebo za pár rokov nikto nemal takmer nič, len štát všetko a bašoval tak, že 5-ročnica 1960-65 úplne skrachovala a potom sa museli robiť kadejaké zmeny, ktoré vyústili do r.1968.
A čo si Majorov myslel, že ich budú po tom všetkom naši vítať s kyticami?
Keď už píšeš o tom podpálení Aeroflotu, tak dlažobné kocky priviezli deň pred zápasom príslušníci ŠTB, a v dave takisto príslušníci ŠTB začali prví hádzať tie kocky do okien Aeroflotu. Dav už potom dielo dokonal a Aeroflot vypálil, Všetko pripravená provokácia na to, aby Husák musel konať tak, ako chceli Rusi. Prameň: Mitrochinov archív1, zrovna to čítam.
Odporúčame