luteran, ty si už zamietol svoje zločinecké kolaborantské stopy ktoré ťa usvedčujú s podpory zločinného komunizmu?
luteran, ty si už zamietol svoje zločinecké kolaborantské stopy ktoré ťa usvedčujú s podpory zločinného komunizmu?
chobot, také Guantanámo alebo Abu Ghraib je vrchol Americkej dokonalosti, demokracie a humanity....
chobot, píšeš chobotiny, Červaná armáda opustila územie Slovenska v roku 1945 a vrátila sa v roku 1968 takže matka toho "rusa" buď bola tehotná 15 rokov alebo cestovala do roku 1968 a potom sa vrátiila do roku 1960 a porodila po znásilnení v budúcnosti. No je ceľkom možné že len kecáš chobotiny......
spodina, tak mi prosím ťa vysvetli prečo Anglicko a Francúzsko vyhlásilo vojnu len nacistickému Nemecku po prepadnuti Poľska a nevyhlásilo ju Rusku?
spodina, na spodinu ľudstva ako si ty len tvrdo, inej ako reči sily nerozumieš, treba si uvedomiť že si sa zastavili vo vyvoji niekde pred 10 000 rokmi, teda s tebou nemožno komunikovať ako s civilizovanym človekom. Musíš si uvedomiť, ze taháš za kratší koniec, nakolko si klamaní propagandou o vlastnej výnimočnosti a vzdelanosti. Musíš to pochopiť na vlastnej koži že si len neonacista, rasista a nevzdelanec :)
spodina, táto fotka najlepšie demonštruje slušnosť, čistotnosť a neagresivitu Nemeckých nacistických vojakov:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ommo…
a táto fotka ilustruje hlavne čistotnosť a neagresivitu Nemeckých nacistických vojakov:
https://img.refresher.sk/content/393x244 /433…
Takže píš ďalej spomienky svojej babky na milých, slušných a neagresívnych masových vrahov.
splodina, máš pravdu nemeckí vojaci boli slušný veď len v ZSSR slušne, čistotne a určite nie agresívne povraždili 12 500 000 civilistov, v Poľsku slušne, čistotne a určite nie agresívne povraždili 5 200 000 civilistov a najslušnejšie, najčistotnejšie a neagresívne povraždili 6 000 000 Židov. No a samozrejme nemecký vojaci žiadné zverstva nepáchali a kto tvrdí opak je agentom Kremľa....
A teraz pár foteečiek ktoré dokumentujú čistotnosť, slušnosť a neagresívne správanie Nemeckých nacistických vojakov:
http://www.tyden.cz/obrazek/201307/51f7b 4706…
táto fotka je zo Spolkového archívu Nemecka takže žiadná proruská propaganda
1939, na to že si už kmeť tak toho veľmi málo vieš, prvé koncetračné tábory vybudovali španielske úrady (1896) pre povstalcov na Kube, britské úrady (1899 – 1902) počas búrskych vojen pre „koncentráciu“ vidieckeho obyvateľstva nakloneného Búrom na ich lepšiu kontrolu, ako aj americké úrady (1900) na Filipínach no a Nemecká imperiálna armáda už v 19. storočí v Afrike (napríklad v meste Lüderitz v terajšej Namíbii), takže žiadný bolševici. No a spojencami nacistického Nemecka boli Poliaci už od roku 1934....
a určite by si rád skončili v Osviečimskej plynovej komore lebo podľa nemeckej nacistickej ideológie si bol len menejcenná Slovanská rasa ktorá bola určená k otrockej práci a k vyhubeniu.....
spodina, upozorňujem admina na to že si neonacista, rasista a podľa Trestného zákona č. 300/2005, § 423 si sa dopustil Hanobenie národa, rasy a presvedčenia
(1) Kto verejne hanobí
a) niektorý národ, jeho jazyk, niektorú rasu alebo etnickú skupinu, alebo
b) jednotlivca alebo skupinu osôb pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, farbe pleti, etnickej skupine, pôvodu rodu, pre ich náboženské vyznanie alebo preto, že sú bez vyznania,
potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až tri roky.
Takže admin by mal konať, no možno keď sa to týka ruského národa tak to nie je trestný čin....
pokr.
Pestovanie ryže v údolí Jang-c‘-ťiang v Číne existovalo už okolo roku 7000 pnl.
Čaj bol od polovice 2. tisícročia pnl. v Číne používaný na liečebné účely.
Čínsky tuš sa prvýkrát objavil v Číne v 3. storočí pnl.
Záporné čísla poznali Číňania už v 2. storočí.
Zemní plyn ako palivo používali v Číne už v 4. storočí pnl.
No a prínos Arabov pre "západny" svet si nájdi sám.
pokr.
Chomút (záprah) bol značným vylepšením starého záprahu (asi v 1. storočí pnl. v Číne).
Vidličky sa v Číne používali skôr ako paličky. Kostené vidlice pochádzjú ešte z doby bronzovej (2400-1900 pnl.).
Kvasené nápoje - zvyšky kvasenéhonápoja vyrobeného před 9000 rokmi v hlinených nádobách objavili na neolitickom nálezisku v provincii Che-nan v Číne
Lak vyrobený z extraktu lakodárneho stromu sa v Číne používal od doby kamennej. Za nejstaršiu lakovanú nádobu je považovaná červená drevená čaša objavená v provincii Če-ťiang v Číne (5000 – 4500 pnl.).
Naparovací hrniec - použitie pary na prípravu potravy v Číne sazačalo naparovacím hrncom „yan“. Najstarší naparovací hrniec yan je datovaný zhruba do roku 5000 pnl.
Pestovanie prosa sa v severnej Číne objavilo skôr ako pestovanie ryže (okolo roku 8 500 pnl.)
spodina, bez vynálezov z Ázie by si bol by si bol v mentálnom a materiálnom stredoveku.
Hodváb - Čína
Pušný prach - Vynašli ho v období 7.- 9. storočia v Číne.
Ohňostroje - vynašli pred viac ako 2000 rokmi v starovekej Číne
Kompas - vynašli ho medzi 2. storočím pnl. a 1. storočím p.n.l. v Číne
Papier - Papier po prvý raz vyrobil v Číne v roku 105
Porcelán - tajomstvo výroby porcelánu objavili v Číne a od roku 700 pnl. sa v Číne pálil tzv. protoporcelán, ktorý nemal ešte celkom biele zafarbenie. Pravý porcelán se v Číne začal vyrábať asi až od 7. storočia.
Pečate - za predchodcu kníhtlače môžeme považovať pečate. Ich výskyt je potvrdený v období od 8. do 4. storočia pnl. v Číne
Seizmograf - v roku 132 skonštruovali v Číne zariadenie na registrovanie zemetrasenia
magor, ipozorňujem admina na to že si neonacista, rasista a podľa Trestného zákona č. 300/2005, § 423 si sa dopustil Hanobenie národa, rasy a presvedčenia
(1) Kto verejne hanobí
a) niektorý národ, jeho jazyk, niektorú rasu alebo etnickú skupinu, alebo
b) jednotlivca alebo skupinu osôb pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, farbe pleti, etnickej skupine, pôvodu rodu, pre ich náboženské vyznanie alebo preto, že sú bez vyznania,
potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až tri roky.
Takže admin by mal konať, no možno keď sa to týka ruského národa tak to nie je trestný čin....
mier, predstav si že ani ty nebudeš žiť večne a tvoje duševne výlevy prežiju tak akurát 1 hodinu od napísania.....
V Izraeli to je demokratické v Rusku totalitné.....
oprava: správne má byť Ukrajinský prezident Cruščov pripojil Krym k Rusku v roku 1954.
pokr.
Alexandrovič (1881 – 1894), Mikuláš II. Alexandrovič (1894 – 1917) boli Ukrajinci a vládli v Ukrajinskej ríši a Ukrajinska cárovna Katarína Veľká dobyla Krym od Zlatej hordy pre Ukrajinskú ríšu a v roku 1954 pripojil ruský preziden Chruščov k Urajine. No a Rusko je len výmysel rusofilov platených z Kremľa a v roku 1968 nás obsadila Ukrajinská armáda, no a podľa tvojích geniálnych myšlienok USA neexistuje...
P.S.: poprosím ťa napíš mi v ktorých rokoch patril Krym Ukrajine a kedy patril Rusku.
regulovaný, Garassy, nie je historik ale len obyčajný bloger takže tie jeho rusofobne vykríky môže brať vážne len taký regulovčik ako ty. No takže Rusko existovalo len 9 rokov a 9 mesiacov a Ruská ríša neexistovala, veď napokon cári ako Boris Fiodorovič Godunov (1598 – 1605), Vasilij IV. Ivanovič Šujskij (1606 – 1610) , Michal III. Fiodorovič Romanov (1613 – 1645), Alexej I. Michajlovič (1645 – 1676)
Fiodor III. Alexejevič (1676 – 1682), Peter I. Alexejevič Veľký (máj 1682 – 1725), Ivan V. Alexejevič (jún 1682 – 1696), Sofia Alexejevna Romanová – regentka 1682 – 1686, Katarína I. Alexejevna (1725 – 1727), Peter II. Alexejevič (1727 – 1730), Anna I. Ivanovna (1730 – 1740), Ivan VI. Antonovič (1740 – 1741), Katarína II. Alexejevna Veľká (1762 – 1795), Pavol I. (1796 – 1801), Alexander I. Pavlovič (1801 – 1825), Mikuláš I. Pavlovič (1825 – 1855), Alexander II. Nikolajevič (1855 – 1881), Alexander III.
ňumák, a kedy patril Krym Ukroruine?
Cárovna Katariná Veľká bola Ukrajinskou alebo Ruskou cárovnou?
Krym dobili od Zlatej hordy Ukrajinci alebo Rusi?
Ďakujem za tvoje vyčerpávajuce odpovdede podložené dôkazmi....
Odporúčame