tatranka, takže v USA v osemdesiatych rokoch vládol Putin, no a teraz vážne, nakoľko viem že si len troll tak ti dám info aby si aj niečo vedel a nemusel otrocky opisovať Manuál mladých trotlov s US ambasády.
V 80. letech 20. století Spojené státy americké posílaly zbraně a peníze afghánským partyzánům. Američané spolupracovali s pákistánskou tajnou službou ISI (Inter-Services Intelligence), která koordinovala operace v Afghánistánu. Značnou finanční podporu poskytovala mudžáhidům, jenž získavali peníze i z obchodu s opiem, Saudská Arábie a ropné monarchie Perského zálivu. V okolí pákistánského města Pešávar vznikaly výcvikové tábory pro mudžáhidy.
Více zde: http://www.e-polis.cz/clanek/afghanistan-za-…


