Putin: Rozpad ZSSR bol katastrofou a tragédiou
regulus, doporučujem ti niečo naštudovať lebo potom píšeš stupidity a prekrúcaš dejiny.
Celkovo najväčšie straty utrpel Sovietsky zväz, ktorý stratil najmenej 23 200 000 občanov 12 500 000 z nich boli civilisti. Celkovo prišla krajina o viac než 13 % obyvateľstva. Pri dovtedy najtvrdších bojoch aké boli zaznamenané, bolo iba v ZSSR vyše 100 miest a 70 000 dedín zrovnaných zo zemou alebo veľmi ťažko poškodených či vypálených. Bez prístrešia zostalo 25 miliónov sovietskych občanov. Materiálne škody predstavovali 2600 miliárd rubľov. No a Nemecko stratilo vo vojne 7 500 000 obyvateľov z čoho bolo 2 000 000 civilistov a z tých 2 000 000 civilistov samotný Nemci zavraždili 160 000 nemeckých židov, takže netrep.