Pozri sa. Ja verím, že kto nadáva ten aj klame. No a kto klame ten aj kradne a kto kradne tak aj vraždí a s vrahmi sa ja nebavím, takže ideš do Ignore.
Pozri sa. Ja verím, že kto nadáva ten aj klame. No a kto klame ten aj kradne a kto kradne tak aj vraždí a s vrahmi sa ja nebavím, takže ideš do Ignore.
Môžeš hľadať výhovorky aké chceš, aj tak ju nevyviníš. Ona je ústavný činiteľ s povinnosťami voči krajine z vlastnej vôle. Nikto ju tam na silu nedosadil a jej povinnosťou je zakročiť v rámci svojich kompetencií ak vidí, že sa voči krajine koná zle!
Keď na zlé vedenie, a krágľovanie zo strany OĽaNO vo VšZP aj Zdravotnej P upozorňovala opozícia, tak debili tlieskali a vytešovali sa. Teraz tú radosť musíme zaplatiť všetci
No, a nech sa Prezidentka dobre pozerá, lebo je to aj jej dielo. Od roku 2019 vidí, že táto banda je zdrojom anarchie a chaosu, ale keď to mohla zastaviť, tak sa na to z čisto sebeckých dôvodov vykašlala. Dokonca ešte v januári mohla povedať STAČILO a voľby budú na konci mája. Prečo to zmenila, to je jej chyba a zlomyseľnosť voči Slovensku.
Takže zase sa potvrdzuje, že politik (je úplne jedno či úradník, alebo profesionál) klame vtedy, keď pohybuje perami a vydáva zvuk. Ináč by predsa nemohol vypustiť z úst takýto prísľub: "Slovensko bude naďalej podporovať Ukrajinu na VŠETKÝCH frontoch aj po tom, ako sa vymenila vláda." - toto predsa nemôže vedieť ani náhodou.
Hm, a v čom je nelichotivý trend, že Slováci spomedzi východoeurópskych krajín EÚ a NATO najviac obdivujú Rusko? To nám ide niekto predpisovať koho máme, alebo nemáme mať radi? Vracajú sa nám teórie o "zahnívajúcich imperialistoch"? Odkiaľ berie Igor Daniš tú drzosť, nálepkovať pocity, či odsudzovať názor?
No a druhá vec jem že kolektívne vnímanie pozitivity či antipatie je nesmierna blbosť!!! Ja mám rád Američanov. Sú to pracovitý, veselý a priateľskí ľudia (občas namyslený ako keby oni nemali do zadku dieru) presne tak isto ako Rusi, s ktorými som sa stretol. (Len Rusi sú zo začiatku akýsi opatrnejší v nadväzovaní vzťahov). Je to ale niečo úplne iné, ako vnímam vlády týchto krajín. Okrem toho, že v USA sú demokratické akurát tak voľby, tak potom je prezident a ním zostavený kabinet nedemokraticky ovládaný VPK, tak v RF je vyšší stupeň demokracie, aj napriek tomu, že je tam Putinov autoritatívny režim, lebo Duma kontroluje viac spoločenských oblastí ako Putin.
Keby toto spravila pred rokom, tak jej všetci tlieskajú. Lenže oprsklosť Zelenského, otravnosť UA diplomacie a aj samotní Ukrajinci začínajú všeobecnú mienku otáčať proti sebe. Evidentne čoraz viac ľudí vníma UA ako provokatéra, ktorý na pokyn USA vyprovokoval vojnu na Európskom kontinente a ohrozuje všetkých okolo seba. Zmanipulované štatistiky síce hovoria o podpore v Poľsku a Pobaltí, ale to už tiež nie je celkom pravda, aj keď ta Moskalov majú riadne v zuboch, tak Ukrajinci budú u nich za chvíľu na rovnakej úrovni.
Putin presne vie čo robí. Neplytvá silami tam, kde sa problém "vyrieši" samotnými Ukrajincami. Ten mierový návrh bol načasovaný úplne presne.
Nie len to. Oni sa už od začiatku vyjadrili, že si EÚ vedia predstaviť niečo ako Ekonomické partnerstvo, bez politických orgánov, Niečo ako novšia EHS. To, čo ale EÚ ponúkala odmietli, mimo iné aj z tých dôvodov, ktoré spomínaš. Len neboli jediné.
Tak sa pozri na Finančnej správe, že v roku 2017 je daň nastavená na:
- 514,00 eura/ 1 000 l, ak obsahuje bioetanolovú zložku v objeme minimálne 5,4 %.
a pri ostatných stúpla SpD z 550.52/1000 na 554/1000 pre palivá s nízkym obsahom BIO zložiek.
Ku dnešnému dňu je sadzba vo výške:
- 514,00 eura/ 1 000 l, ak obsahuje bioetanolovú zložku v objeme minimálne 7,4 %.
- 597,49 eura/ 1 000 l, v ostatných prípadoch.
Takže stále mi nie je jasné, prečo si Fica natieraš ešte aj na chleba na raňajky.
Fico doku .. kazil dane úplne inde, keď chcel vyciciavať veľké firmy a tie si nakoniec začali platiť dane mimo SVK. Takže pripravil krajinu o dosť veľa peňazí. Chcel viac a dostali sme hov ... z koláča dieru. Lenže to nie je predmet mojej otázky. Pýtam sa, že prečo koncová cena neklesá, keď nákup klesol. Je mi jasné, že to nejde priamoúmerne, lebo existujú nejaké zásoby v starých cenách, ale určitý pokles by sme mali zaregistrovať v podstate hneď.
Tam Lotyši nemajú športovca, tak mohla.
Celkom nechápem, čo do toho pletieš Fica. Cenotvorba je predsa jasne nastavená a politici majú v rukách len jeden nástroj SpD a DPH, no a tie sa nemenili. Menila sa len nákupná cena. Tá sa ale teraz znižuje, a tak by som očakával aj zníženie koncovej ceny. Miešať do toho ceny pred 11 rokmi je ekonomický nezmysel (alebo sa tomu hovorí aj ideologická manipulácia)
To on žije akože kde? Citujem: "Uviedol tiež, že vo svetovej politike sa objavil unikát, že dve krajiny tvoria jeden štát" - To nevidí EÚ? Veď naša 27-mička je predsa to isté, preto napríklad Švajčiari a Nóri nechcú vstúpiť do EÚ, lebo oni majú predstavu o výhradne ekonomickej únii.
Celkom nechápem, čo do toho pletieš Fica. Cenotvorba je predsa jasne nastavená a politici majú v rukách len jeden nástroj SpD a DPH, no a tie sa nemenili. Menila sa len nákupná cena. Tá sa ale teraz znižuje, a tak by som očakával aj zníženie koncovej ceny. Miešať do toho ceny pred 11 rokmi je ekonomický nezmysel (alebo sa tomu hovorí aj ideologická manipulácia)
Dobre, a kedy to uvidím aj na účtoch za teplo a na benzínke pri tankovaní?
Alebo keď budú sedieť pred telkou, či pri počítači.
Čo myslíš? Prečo Saudi Bidenovi neberú telefón? Prečo sa Emiráty, Indonézia, Turecko, Alžírsko, Argentína či Honduras hlásia o členstvo v BRICS? Skús čítať svetové noviny a nie Denník N, Pravdu či Aktuality!!! Tam sa dozvieš, že v Afrike sa bojuje zbraňami, ktoré boli poslané na UA, že bojovník za slobodu Ukrajiny a sankcie proti RF, nakúpil za rok 2023 od RF PHM za cca 400M US$, že ho v marci Bidet zdrbal za rozkrádanie pomoci pre UA a že jeho majetok sa už odhaduje na cca 4 mld US$.
Nikto!! Ani Putin ani Zelenskyj nevedú vojnu za občanov. Putin získa priemyselný východ UA, Azovské more sa stane výsostne Ruským a UA príde aj o prístup k Čiernemu moru. No a Zelenskyj, ten sa už len presťahuje do USA, lebo ten zbytok UA sa stane nástupným priestorom NATO
No a? Vtedy aj hokej riadil UV-KSSZ a situácia nebola ani v ČSSR ešte úplne stabilizovaná a tak naši vyhrali 3:2 a Poliaci dokonca 6:4. Naši sa stali majstri sveta (Na MS nesmeli vtedy hrať hráči z NHL ale len amatérske či univerzitné kluby). A len tak pre zaujímavosť Rusov Poliaci porazili 6:4 a od ČSSR vyfasovali 12:0
Holt, každý kto rozpúta vojnu, proti sebe spojí aj nezmieriteľných, nie len váhavých. Taký Hitler dokázal posadiť za "prieteľský stôl" ortodoxného antikomunistu Churchilla a tvrdého komunistu Stalina.
Avšak je tu ešte jeden "problém" koho všetko spojí západný postoj k tejto vojne PROTI nám!!! Už teraz sa Južná Amerika, Indočína, stredný východ aj Afrika na nás pozerajú veľmi zlým okom.
V princípe tvrdíš, že Bielorusi podporujú Putinovu vojnu a teda boli vylúčení. Prečo teda hrali USA, keď podporujú vojnu v Jemene? A skús nastaviť JEDEN meter.
Prd makový. Zdanie, že hrali dobre je nastavené tým, že im to od Švajčiarska všetci dovolili!!! Veď všetci, čo hrali proti Lotyšom vyhrávali na totálku, len proti Lotyšom mali krízu a remizovali s prehrou v predĺžení. Nie je ti to ani trochu divné? Pamätám si jeden zápas ešte z dôb socializmu, keď sa Poliaci dostali do A-čka a MS sa hrali v Krakove (alebo v Katoviciach) a tam po podobne napínavom zápase porazili ZSSR. Všetci vedeli, že to bolo z politických dôvodov, ale nič to nebránilo Poliakom jasať. Teraz je to zrejme podobné. Holt UA je hneď za rohom a Lotyšsko susedí s RF. (Alebo je to ešte sprostejšie a je to o peniazoch.)
Odporúčame