To čo je za sprostý nápad, financovať vysokú školu podľa počtu prijatých žiakov? Škola, tak ako firma, "predáva" nejakú kvalitu a za tú má mať zaplatené. Napríklad by mohol byť zaujímavý parameter výstup zo študentskej vedeckej činnosti, alebo počet ocenených študentov, či počet vedeckých pracovníkov, ktorých škola vychovala. Neboli by zlý ani "Nobelanti". ale to už rúbem hodne vysoko.


