Tiež pravda.
Je to zvláštne, keď do gólu, hrajú futbal, po góle hrajú h****no, a posledných 10 minút zase hrajú futbal.
Je to zvláštne, keď do gólu, hrajú futbal, po góle hrajú h****no, a posledných 10 minút zase hrajú futbal.
Ja predsa hovorím o tých čo nás informujú v médiách a nie o nejakých extrémistoch, ktorý majú nejaký 1000% zaručený fakt podporovaný extrémnou hovadinou na jednej, alebo inej platforme. Hovorím, že žurnalisti by takýmto tendenciám podliehať nemali a už ten nadpis hovorí, že ten čo to písal sa nehodí ani to bulváru.
Pozerám, že tu niekomu naozaj riadne prepína. Mám dojem, že s ohľadom na silu ovplyvňovania verejnej mienky, by adepti na štúdium žurnalistiky a masmediálnej komunikácie, mali prechádzať psychologickými testami na spôsobilosť. Podobne, ako to majú vodiči skupín C, D, E.
Každý si má svoju budúcnosť realizovať podľa seba a my by sme sa na to nemali dívať očami politruka. Mňa zaujíma, ako by dopadlo RF, keby nemali autoritársky režim, ale demokraciu podľa nášho vzoru? - Určite je ti jasné, že by sa tak do mesiaca rozpadlo a celý jadrový arzenál RF by vlastnili naprosto neznámy politici či šamani!!! Preto nemusím mať Putina rád, ale aj tak budem na jeho strane, lebo iná verzia Ruska je podstatne nebezpečnejšia pre svet, ako tá súčasná. No a demokracia? Nie je možné si ju predstavovať ako nejakú presne definovanú formu, lebo napríklad aj medzi európskou a US demokraciou je rozdiel v právnych definíciách či už len v rozdelení právomocí, keď my máme parlamentnú demokraciu, kde strany definujú zástupcov exekutívy, premiér ich navrhne a prezident schváli. USA má prezidentský systém, kde si exekutívu vyberá prezident a zodpovedajú sa prezidentovi, nie priamo Kongresu. A len tak bokom. Putin má voči Dume omnoho menšie právomoci, ako má Biden voči Kongresu.
Ale ten plán (denacifikácia) zjavne nevyšiel a začlenenie celej UA do "Ruského bloku" stroskotal už pred dvoma rokmi. Rusom už nejde o UA, oni zjavne obsadia ruskojazyčné regióny a zabezpečia si "suchú cestu" na Krym. Predpokladám, že ich cieľ bude "Čiara" Charkov, Dnipro, Kryvyj Rih a Mikolajiv. Zabezpečia si perfektné doky v azovskom mori a narušia riečnu trasu na Dnepri.
Lenže realita je, ale hlavne bude na Ruskej strane. Keď sa tento blbinec skončí, tak začne "delenie koristi a ziskov" no a RF bude na strane tých, ktorí s ohľadom na náklady síce budú v strate, ale získajú ruskojazyčné územie UA, kde je najviac sústredený priemysel. Zvyšok UA bude trhaný Poliakmi a Litvou, celkom možné že aj Maďarmi a to čo zostane, už dávno vlastní Čína a USA. Takže je úplne jedno aké sú krátkodobé vplyvy vojny, lebo tie budúce dopady, bude definovať záujem o obchod a nenaplnené trhy, lebo krajiny bohatnú z OBCHODOVANIA!!!
Myslíš si celkom zle. Južná Korea je v oblasti kde susedí s RF, aj Čínou a tak sú to v danej oblasti jediný "arbitri", korí sú schopní udržať Kima na uzde aj inak ako len vojenskou silou. Keď sa vytvára spojenectvo RF, Čína a N.Korea, tak sa tomu rozumný politik prispôsobí a "nebude tlačiť na pílu". No, a priemysel pre UA je ti na prd, keď s tou produkciou nemá kto bojovať. UA je stratená. Môj osobný názor je, že majú Rusi akúsi "demarkačnú líniu" definovanú oblasťou, kde žije Ruská menšina a tam sa zastavia. Ich prvý plán (denacifikácia) zjavne nevyšiel a začlenenie celej UA do "Ruského bloku" stroskotal. Takže budú akceptovať začlenenie toho čo z UA zostane kdekoľvek a sami si nechajú Záporožie, Luhansk a Doneck. A možno pridajú aj Odessu.
A prečo sa čuduje? Nacisti sa vždy správali podobným spôsobom. Ukrajinci len dokazujú, že nie sú pripravení pre civilizáciu.
To je ideologická fráza a nič viac. Pozri sa do minulosti. Kým sme mali korektné vzťahy s RF, tak EÚ patrila medzi ekonomických lídrov. Keď sme sa začali kámošiť s USA, tak sme zdochýňajúca ekonomika a rehoce sa nám celý, ekonomicky vzdelaný svet.
Ja navrhujem, aby sme odmietli Ruské vajcia a Moroženoje, lebo toho sa v EÚ predáva určite viac ako plynu. No, a prečo tú ekonomickú samovraždu rovno nespečatíme aj ropou? No a zaujímavosťou je aj tá severná Afrika, nakoľko Etiópia a Egypt sú nový členovia BRICS+, Sudi aj Emiráty sa tiež začínajú viac kámošiť s Rusmi a Číňanmi ako s USA, a keď si Katar uvedomí, ako sa mení ekonomický svet, tak zrejme tiež urobí otočku k BRICS+
a len tak pre porovnanie: Slovensko je na 24. mieste so spotrebou 11,1 litra čistého alkoholu na osobu. Rusko sa nachádza na 34. mieste s 10,5 litra na osobu
Tu máš prvú desiatku v spotrebe alkoholu na svete:
Cook Islands - 13.0 liters per capita
Latvia - 12.9 liters per capita
Czech Republic - 12.7 liters per capita
Lithuania - 11.9 liters per capita
Austria - 11.9 liters per capita
Antigua and Barbuda - 11.9 liters per capita
Estonia - 11.7 liters per capita
France - 11.4 liters per capita
Bulgaria - 11.2 liters per capita
Slovenia - 11.1 liters per capita
A ešte si zabudol doplniť správy o tom, ako je Rusko samo a v tomto boji úplne opustené, lebo ešte aj slovenskí herci sú pri Ukrajine.
A keby voľby vyhrali PS, tak by sme krajinu chráni čím? Alebo si myslíš, že stačí Šimečkova prítomnosť a Denník N a sme chránený?
Hm, „Zameriavame sa napríklad na takzvané buchanky (sovietsky/ruský mikrobus), ktoré často prevážajú muníciu a personál. Tiež na nákladné vozidlá Kamaz, prevážajúce proviant (potraviny pre vojsko),“ uviedol Zástupca. - takže Partizáni. Útočia zo zálohy a vyhýbajú sa priamemu boju. (Samozrejme nič v zlom, tento spôsob oslabovania nepriateľa je tiež veľmi potrebný, len by z nich nemuseli robiť Rambov)
Jasne, a vzdušný priestor si budeme chrániť haluzou zo smreka.
Takže vyprovokovanie vojny na oslabenie RF má naozaj mimoriadne neželaný efekt. Severná Korea sa dostáva z medzinárodnej izolácie. Aj keď osobne si myslím, že k vojne tohoto rozsahu ani nemalo dôjsť, lebo plán bol iný. Plánovači tejto operácie, sa, presne tak ako Rusi, nezamerali na všetky možné efekty. Rusi veľmi podcenili národné cítenie Ukrajincov, a západ veľmi podcenil ochotu Rusov zomknúť sa proti nepriateľovi aj keď tým budú trpieť. Môj predpoklad vychádza z toho, že nikto nechce vyprovokovať jadrovú vojnu a tak zámer bol, vyvolať RF nedostatok spôsobený rýchlymi a všeobecnými sankciami, tým vyvolať nespokojnosť obyvateľov a následnú zmenu režimu v RF. Lenže, ono to akosi nevyšlo a Putin bol znova zvolený, opakujem ZVOLENÝ, na rozdiel od Zelenského, ktorý zneužil vojnový stav na zabetónovanie sa v kresle.
Keby len Čína a N.Korea, ono sa posilnil aj vzťah s Indiou, Brazíliou a S.Afrikou, ako ukázal "mierový" summit vo Švajci
Odporúčame