Opravujem, malo to byť na triedu. To som sa pomýlil v rozhnevaní!! Jednoducho. VŠ zredukovať na 1/4, SŠ, najmä gymnáziá o 30% ! Je dokázané, že v kvalitnom maturitnom štúdiu je schopných pokračovať cca 60% populácie zo žiakov končiacich ZDŠ v 9. ročníku. Na VŠ študovať z absolventov SŠ cca 50% z maturantov, na SVK je však počet miest na SŠ a VŠ takmer 100% pre končiacich žiakov.

