ten sám na čele,
chúďa moje, zlož si modré okuliare. Nezlyhal reaktor, ale terciálny chladiaci okruh! Zapríčinene to bolo naozaj koroźiou, rúry neboli z antikoru!
Vieš koľko afrických štátov získalo slobodu až po roku1970 vymanilo sa z pod nadvlády Francuzka, Belgicka, GB?!
vysvetli prosím , prečo teraz, v čase "demokracie" je ten pomer rovnaký.
Žil som v tom období na SVK a aj som funkcionárčil, ale žiadneho rusképo poradcu som nemal. V 68. neboli kolonie?! Vojska USA v SRN, Turecku, Korei,...Tam si ľud vládol "slobodne" a "demokraticky" !
V A1 došlo k havarii iba preto, že ju stavali 15 rokov a za toto obdobie zkorodovali potrubia v chladiacom systeme, ktoré neboli vyrobené z kvalitnej antikor. ocele! A rusi t tou elektrárňou nemali nič spoločné, reaktor vyvinuli v Řeři u Prahy! Bol chladený kvapalný CO2
Československé ozbrojené sily boli paralyzované rozkazom ministra obrany Martina Dzúra a potom aj vyhlásením ich vrchného veliteľa Ludvíka Svobodu, prezidenta republiky: Zachovávať pokoj, nepripustiť krviprelievanie.
Tieto slová uveria všetci, ktorí v tom čase ešte nežili, ti ktorí poznajú udalosti z toho obdobia lepšie tak saiba divia čo dokáže niekto napísaťč.
Tak ma napadla jedna pralela; Koľko ľudí zomrelo pri vpáde vojsk VZ do ČSSR a koľko ľudí zomrelo pri "oslobodzovaní " Juhoslávie, či iných krajín, kde zasahovali na "ochranu" demokracie vojská NATO?
SAV je potrebné zrekonštruovať od základu, je tam množstvo pseudo vedátorov a najmä množstvo jalových "administratívnych " pracovníkov.
pravda 2012, ten rok je zrejme rokom pridelenia ti obč. preukazu. ČSSR mala s "demokratickými" štátmi aktívne obchodné vzťahy, vyvážali sme strojarske výrobky, textilnú produkciu, potrevinové produkty a pod. Čo vyvážame teraz?
Pobavil som sa, napíš tú reformu bankovnícstva! Ty tvrdíš, že príčinou zla sú peniaze na kontách. Ale to je podstata kapitalizmu, ZISK, zisk za každú cenu! Kapitalista sa len tak "svojho zisku " nevzdá. Im je jedno, že je XY milionov ľudí bez práce a hladujú, hlavne že bankár ma "svoje " tučné konto plné! Ale to pochopíš až si naštuduješ, resp prežiješ viac rokov . Tak prajem pekný deň.
Pripájam sa , za taký pravopis, by im mali brať plat!
Vážení , toto všetko je dôsledok toh, že štát nevlastní výrobné prostriedky, nemá , okrem daní, z čoho získavať pre svoje výdaje zisk. Jednoducho KAPITALIZMUS. Pokiať sa system nezmení, budú krízy, bude chudobný štát.
Ďalším krokom v šetrení by malo nasledovať zrušenie medzistupňa požierania štát. rozpočtu, záložného štatistického úradu = VÚC, bez náhrady. Rozpočet sa dá softverovo riešiť priamo medzi obcami a vládou. Prípadne obnoviť 78 okresov a to by bol aj zároveň poslanecký(zákonodárny) zbor. Predsedovia okresných úradov poznajú problematiku čo trápi ľudí práce , súčasní zákonodárcovia sú iba figúrky ovládané podnikateľmi.
Odporúčame