Do roku 1989 boli mnohí veksláci, špekulanti, ŠtB-áci od roku 1989 mafiáni už ako politici v najvyšších ústavnoprávnych postoch.
Kto má ekonomickú moc, má aj politickú moc. To je ten paradox demokrai v kapitalizme.......
Oligarchovia ako základný systémový prvok kapitalizmu majú ekonomickú moc, a ak je demokracia vláda ľudu, musí jej byť ekonomická moc jej vrátená. Zástupný parlamentný systém je chyméra. Zvolení poslanci s požehnaním oligarchov a kadejakých sponzorov sa dostávajú k moci, len bohužiaľ , pre voličov nejestvuje spôsob ich odvolania, ak sklamú.
Strana Smer-SD mala svoje kauzy , len toľko prešľapov ako predošlé ich nebolo. Vytýkajú sa sociálne balíčky Smeru, tak nech uvedú liberáli, čo dali občanom SR oni. Určite sľuby a vždy len sľuby.
Mladí ľudia sa učili zodpovednosti, životu a práci v kolektíve i organizovať a riadiť veci verejné. Pestovala sa hrdosť na vlasť, úcta k starším, k hodnotám a tradíciám našich predkov.
Pri nástupe do učňovskej školy sme podpisovali zmluvu s podnikom, v ktorom budeme pracovať. Väčšie podniky mali svoje vlastné školy. Teraz sa tomu hovorí duálne vzdelávanie, ktoré však je len mizivým odvarom toho, čo bolo. Na strednej a vysokej škole sme mohli neobmedzene študovať i popri práci. Kariérny postup bol zaručený. Človek si odrobil osem hodín a žiadny stres či naháňanie, bol čas na rodinu, priateľov, kultúru i šport. Každoročne sa chodilo na odborárske rekreácie, takmer za facku. Bežné boli liečenia i rehabilitácie. V kolektíve sa žilo v práci, a kto chcel, i voľnom čase.
Zásadným problémom súčasného kapitalizmu u nás sú priam obrovské majetkové a tým aj spoločenské rozdiely medzi úzkou skupinou milionárov a stále sa zväčšujúcou masou ľudí žijúcou z ruky do úst. To je tá vysnívaná spoločnosť za ktorú sa išlo do ulíc v novembri 1989? Preto na otázku, kedy bude dobre, odpovedá človek so životnými skúsenosťami, možno trošku nostalgicky, dobre už bolo!
Bývanie bolo reálne zabezpečené a dostupné pre všetkých, čo sa len trošku snažili, cez družstevné byty, ktoré ste bez problémov splácali. Mnohé podniky dávali zamestnancom byty dokonca zdarma, stačilo odpracovať zopár rokov. Boli tiež poskytované štátne byty s nízkym nájmom. Nájomné byty tvorili najpodstatnejšiu časť bytového fondu, ktoré teraz prakticky neexistujú. Bežne bolo možné postaviť si rodinný dom, priemerne za 180 000 korún, čo dnes vyjde minimálne na tridsaťnásobok, a to aj na pôžičku s jednopercentným úrokom či štátnym, podnikovým finančným príspevkom. Väčšinou sa stavalo svojpomocne a celá rodina, priatelia i podniky vám v tom pomáhali. Dnes po vás ani pes neštekne.
Súčasné mainstreamové média, pravicoví politici, mimovládky, slniečkari a „naši“ prezidenti zvelebujú súčasnosť a kydajú na obdobie socializmu. Pritom mnohí z nich o tom nič nevedia, lebo buď ešte nežili, alebo sa v lepšom prípade hrali na piesočku. Podľa nich to bola totalita. V istom zmysle iste áno, ak hovoríme o totalite jednej strany a jednej ideológie. Dnes však máme na Slovensku oveľa obludnejšiu totalitu, totalitu moci kapitálu, moci peňazí, ktorá je skutočnou podstatou kapitalizmu.
Mediálne zdrogovaným Slovenskom vnímame egoizmus verejných činiteľov až príliš.
Aj p. Čaputová začína veriť, že ona je tá pravá ikona, ktorá bude šíriť autenticitu a pravdivosť.
Podľa Inštitútu Václava Klausa bolo úplne neznámej Čaputovej vystavený prezidentský bianco šek, ktorý uviedol: „Zdravý rozum človeka hovorí, že funkciou hlavy štátu mala by kariéra politika končiť, a nie začínať…"
Do funkcie prvého občana by mal byť kandidát kvalifikovaný svojim doterajším životom a zásluhám o štát a národ, nie byť ako „no-name“ vytiahnutý z klobúka.
Takmer všetky výhrady a argumenty blogera vyjadrujú súčasné politické dianie. Ješitnosť v pronárodných stranách je evidentná.
Takúto výhovorku by nepoužil ani žiak 2.tr. základnej školy. Ak nepredával drogy, bol preňho dodávateľ?
Som nevedel, že „5 gramoch bieleho“ je akýsi IT inotaj pre biely dizajn....
Fakty nie sú bludy, nebyť sankcií bolo by to ešte presvedčivejšie. Poprosím, že Putin "vládne" s jednou prestávkou 20 rokov. EÚ a vôbec porovnateľné krajiny desaťročia.......progres !!!
P. Drábek, nie všeobecné kydy písať, "len aby som "navybočil z hlavného prúdu ", ale konkrétnosti akými sú:
.... znásobil štátny rozpočet Ruska 22 násobne, v HDP Rusko poskočilo z 36. miesta na svete na 6. pozíciu, rezervy v zlate a vo valutách narástli 51 násobne, Putin vrátil pod ruskú jurisdikciu 256 nálezísk nerastného bohatstva. Zostalo vrátiť posledné 3, zrušil "liberálne" a historicky nejúžerníckejšie dohody o delení produkcie, znárodnil 65 % ropného priemyslu a 95 % plynového priemyslu a mnohé ďalšie odvetvia, zveľadil priemysel i poľnohospodárstvo (Rusko sa už 5 rokov po sebe nachádza na 2. - 3. mieste podľa exportu obilovín, zvýšil mzdy 18,5 krát a priemerné dôchodky 14 krát, udržal celistvosť Ruska, zakázal poslancom vlastniť účty v bankách v zahraničí, zachránil Sýriu, rázne zakročil proti mimovládnym organizáciám........
+++++++++++Nie je čo dodať, stručné a zreteľne vysvetlené.
Komparzisti nadržaných lídrov spomínaných strán a mládež by mali spozornieť.
Pamätáme ako Ficovcov novinári, opozičníci a jeho odporcovia nám servírovali ako na podnose, že ten ktorý má blízko k nejakému kriminalnikovi. Pani "prezidentka" Čaputová bývala podpredsedníčka PS bola nie blízko, ale najbližšie.
Tá nadržanosť Hlinu byť vo vláde s dílerom a konzumentom drog je chorobná. môžeme uvažovať ako spískajú programové vyhlásenie k registrovanému partnerstvu, keby nebodaj zostavovali vládu. Ako by sa Hlina zachoval?
Človek užívajúci drogy, a je jedno, či aj v minulosti predstavuje bezpečnostné riziko, môže byť vydierateľný a zvlášť osoba ašpirujúca na post premiéra.
Odporúčame