Ak by sa ich predchodcovia spravali voci Indianom spravodlivo, tak USA dnes neexistuju. Mentalni Americania su po celom svete a vyznacuju sa tym, ze si myslia, ze maju pravo inych znezit a vyuzit vo svoj prospech a pre svoje zaujmy. Uznavaju pravo silnejsieho na presadenie svojich zelani. A pouzivaju na to aj rozne podle a cynicke taktiky.
Tu o tom hovori G. Friedmann
https://www.youtube.com/watch?v=1r3UiQkW7o8
A najdu sa aj ini predstavitelia z USA, co hovoria nieco podobne. A nakoniec, to, co robia USA po svete len potvrdzuje tieto ich slova.


