Kiska o MH17: Rusko sa vyhýba spravodlivosti
Slobodne mysliaci človek krúti hlavou
Kiska reagoval na včerajší krok Moskvy, ktorá vetovala návrh rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN o vytvorení medzinárodného trestného tribunálu pre vojnové zločiny, ktorý by stíhal osoby zodpovedné za vlaňajšie zostrelenie lietadla malajzijských aerolínií nad Ukrajinou. "Vyhýba sa tak hľadaniu spravodlivosti pred celým svetom," komentoval prezident.
"Všetci by sme si želali, aby bol z Ruska náš skutočný priateľ a partner. V boji proti terorizmu, v hospodárskej spolupráci. Vo vede, v kultúre, v športe. Vladimir Putin, žiaľ, zo svojej krajiny spravil niečo, nad čím každý slobodne mysliaci človek len neveriacky krúti hlavou," pokračoval Kiska.
Kde bol tento čestný človek,keď NATO bombardovalo Lýbiu,koho to tento čestný a slušný človek podporuje na Ukrajine pri zabíjaní vlastných občanov.Prečo tento čestný človek nepožaduje vytvorenie tribunálu na odsúdenie agresie USA v Iraku na základe klamstiev o ZHN a odsúdení USA za státisíce mŕtvych civilistov