I tu 2. - Má byť trest trestom?
film isteže nebol výnimočný a nezapíše sa do dejín filmu , ale hlavne druhý diel bol vcelku kvalitne spracovaný a vôbec tam nešlo o obhajobu Černáka! Jasne tam bolo ukázané prepojenie politickej moci a mafie, obdobie mečiarizmu bol výživným podhubím pre mafiu. Politická špička o černákovcoch vedela , no výčiny im neprekážali, prekážalo im to, že mŕtvoly bolo "príliš vidieť, že umierali príliš hlasno " záver filmu je jasnou obžalobou Černáka . Keď Černák hovorí vyšetrovateľovi, že mafiáni skončili preto, lebo sa navzájom zrádzali, ten mu povedal, že to bolo kvôli ich chamtivosti, že im nikdy nestačilo, stále mali málo