Ivanko, doporučujem Teba, nemáš vychovanie a to je prvý príznak...
Ivanko, doporučujem Teba, nemáš vychovanie a to je prvý príznak...
Lado, ja Ti neviem, ale zodpovednosť je veľmi dôležitá vec.
Ale zasa musím Ti povedať, možno si mi trocha pomohol.
Aj som si už začínal myslieť, že fanatikov komunizmu naozaj nieto.
A odrazu tu prídeš Ty a ešte ich začneš aj veselo a priamo menovať.
A vraj nestraš !
A chlapík si veselo šíri extrémne komunistické myšlienky priamo zo štátnej inštitúcie, v pracovnej dobe a za peniaze nás všetkých.
Lado, poviem Ti, Ty si ale " vykuk ".
Takže podľa Teba táto platňa http://www.upn.gov.sk/data/pdf/vilnius.pdf je už príliš obohraná ?!
Nikdy nemôže byť, lebo tie milióny mŕtvych a stámilióny trpiacich nesmú byť zabudnuté.
Nie kvôli odplate, len kvôli budúcnosti národa !
Na to vždy pamätaj, keď budeš hľadať falošné argumenty na obranu zločinu.
Milá červená lienka, plánujem cestu na Západ, keď sa podarí napíšem.
Vieš, teraz je to o niečo jednoduchšie ako predtým.
Dvihneš zadok a slobodne si ideš, kam len chceš.
Za 50 eur si v Bruseli za chvíľku.
A keďže je to také jednoduché, ani sa Ti nechce.
To za našich čias nebolo.
Bol komunistický totalitný režim a ten vraždil, týral a ničil celé generácie.
Ľudí kontroloval, prenasledoval a cesta na Západ bola nemožná.
A Vy mladí máte dnes neskutočné možnosti v slobode a a od rozkoše často ani neviete, čo robiť.
No ale už končím, lebo ktohovie, či u Teba nehádžem hrach na stenu úplne zbytočne...
BT, môžeš si písať čo len chceš, lebo máš slobodu vyjadrovania.
Niekto s ňou vie umne narábať a Ty zrejme vieš iba zarábať.
A vďaka takým ako si Ty, ľudstvo potom musí riešiť mimoriadne vážne problémy http://www.upn.gov.sk/data/pdf/vilnius.pdf
Počuj BT, tak zasa osočovanie, neosočovanie, asi v tom máš riadne lečo.
Zločiny velebiť je hriech.
Proti zločinom brojiť je naša povinnosť.
A Ty máš na zločiny aký názor ?
Repres pozerám, že si naozaj " šikovný ".
Fakt by ma zaujímalo, čím sa živíš v tej Moskve.
Pre istotu, ak si nečítal moju reakciu v Tvojom inom príspevku http://www.upn.gov.sk/data/pdf/vilnius.pdf
Milá červená Lienka, nech sa Ti páči.
Vo štvrtok som mal trasu Prešov - Banská Bystrica - Šamorín a späť s obchádzkami 860 km.
No poviem Ti, zážitkov som mal neskutočných plnú nošu.
O tom ako sa menia zábradlia na diaľniciach, aby sa stihli prachy, to asi nechceš, všakže ?
Včera som bol v Bardejovských kúpeľoch a mám tam jeden záber, no poviem Ti, socializmus ako vyšitý.
Môžem urobiť článoček špeciálne pre Teba.
A čo môžem, vieš čo, ja ho rovno pripravím.
Názov bude nasledovný.
Bardejovské Kúpele ako za čias Červenej Lienky. Také pitoreskné až hanba !
Ten obrázok stojí za to.
Lienka vďaka za inšpiráciu.
Gabi, ďakujem za prospešný príspevok.
Páčilo sa mi, ako si napísal, že ma nechápeš za moje písanie.
Ale mám právo napísať si svoj názor.
Gabika a pri tej vode pozor na tepelný šok !
A keď sa osviežiš, potom mi napíš, čo si nepochopil.
Veď som to napísal najjasnejšie a najstručnejšie ako sa len dá !
S komunistami nič nenarobíš, lebo ani s tými, ktorí fašizmus zakryli extrémizmom.
My len riešime, čoho všetkého sú schopní fanatici.
Gabo môj, pekne si to napísal, až som sa čudoval.
Pre istotu som sa pozrel, či to Ty vždy píšeš rovnako, alebo či si Ty náhodou z nás všetkých nerobíš srandu.
A aha ho !
Ty raz tak a potom inak.
Ja len že sme doma mali dve biblie a nikto nás nezatváral. A babka chodili aj do kostola a verejne a dokonca čo sa pamatám tak som bol ako chlapec na mnohých cirkevných sobášoch aj pohreboch. A tiež si nepamatám že by niekoho zo zúcastnených čo i len krivo osočili za ich vieru. Nie to ešte basu dostať. Že bol Hvavel v base? Zaujimave ale všetky majetky mu nik neskonfiškovla. Si to predstav. Ak dnes bude niekto sustavne pracovať na demontáži demokratickeho zriadenia u nás tiež asi skonči v base. Či..?!
Vidíš Gabko a v tom je ten problém !
Ty máš síce 50 rôčkov, ale nevieš kam patríš.
Tebe keď Pacem in terris povedalo, že komunizmus je najlepšie náboženstvo na svete, Ty si im veril.
Gabko, mať doma dve biblie a dve červené knižky a teda dokopy 4, neznamená to, že už si za vodou !
Milá červená lienka, povedz, si Ty fanatička do červených ?
Simurda, ďakujem za diagnózu.
Ja to beriem asi tak, že odmalička sa korčuľujem a ešte stále ma to ťahá na ľad.
Vyskúšať si, či ešte dokážem nožičkami prepletať.
No a keďže desiatky rokov píšem články, robil som šéfredaktora 17 rokov v printovom médiu a teraz v elektronickom a trocha sa mi darilo, aspoň podľa reakcií čitateľov, stále to skúšam.
A teraz teda naozaj neviem, je to tu na Pravde ešte moje hobby, alebo už fanatizmus.
Čo na to Vy pán doktor Simurda ?
Len prosím, berte do úvahy iba svoje odborné hľadisko a nie Vašu závislosť na komunizme.
Simurda, ďakujem.
A môžem Ťa pasovať na kronikára Pravdy ?
Ver mi, nesúťažil som, ale istotne sa mýliš a verím, že tu je omnoho viac lepších grafomanov ako som ja.
Keby Ti ale moje články liezli na nervy, napíš mi analýzu, lebo človek nikdy nevie....
Čo keď aj ja som už závislým a keď mi nedovolia písať, čo potom bude .....
A keby si náhodou nevedel, ja viem a môžem Ti to aj napísať.
Fugedi, si závan čerstvého vzduchu a ďakujem Ti.
Ver mi, ja osobne s komunizmom mám asi taký problém, ako s muchami čo teraz otravujú okolo v horúčave.
Musíš ale pochopiť, že ako spoločnosť s tým máme paradoxne obrovský problém !
Mladí ľudia preberajú maniere a myšlienky komunistických šialencov, ktorí im interpretujú dobu a udalosti tak pomotane, že je treba reagovať aspoň trocha primerane.
Inak by sa človek hanbil sám pred sebou.
Takže ak si to poňal tak, že ja mám snahu o akúsi odplatu, tak by som sa potom musel na to pozrieť, či mi náhodou už nešibe.
Lebo ja som práve naopak presvedčený o tom, že chcem tým ľuďom pomôcť.
Dokonca si ma teraz inšpiroval, či si nerobiť priamo kurz na odblokovanie ľudí od komunistickej závislosti.
Lebo bude pravdou to, že Čo si človek neodmaká a nezaplatí, to si neváži.
A to nepovedal Confucius, ale takáto somarina napadla mne a celkom sa mi to páči.
Prajem Ti peknú nedeľu.
Pozri sa Wob, článok chce pomôcť aj ľuďom ako si Ty, možno už fanatikom komunizmu.
Viem, že to máš neskutočne ťažké a nevieš sa toho zbaviť.
Neviem či Ti to pomôže, skús si v momentoch, kedy máš stav čistej mysle, prečítať toto http://www.upn.gov.sk/data/pdf/vilnius.pdf
A ver mi, držím Ti palce, aby si sa s tou " pliagou " v mysli dokázal popasovať.
Wob, skús mi ešte pomôcť spoznať myšlienkové pochody vo Vašej partaji.
Keď je reč o všeobecných problémoch komunizmu ako takého, prečo Vy ihneď vytiahnete kartu USA ?
Čo s tým tí " chudáci " v USA majú ?
Veď okolo nich sa ten komunizmus iba tak mierne obtrel a Vaša partaja z toho prečo tak šalie ?
Aha, asi preto.
Súdruh Domino, prosím Ťa, neblbni, inak sa priamo hlásiš k problému, ktorý článok rieši !
Diskutuj normálne, seriózne, slobodne a nevykrúcaj sa ako malé decko.
Polož si otázku.
Si obyčajný neškodný zberateľ pozitívnych skúseností socializmu, alebo už si fanatik komunizmu, ktorý svojej zbierke podľahol a verí, že existuje komunistický raj a chce ho do zbierky za akúkoľvek cenu ?!
Je to takto v poriadku z hľadiska definície skupiny, ktorú reprezentuješ ?
To vieš, aby si nemusel hneď zrána zvolávať svojich bojovníkov na svätú vojnu za obhajobu komunizmu.
No vidíš Simurd, Ty keby si písal viac, aj by si sa pri tom klamaní a zavádzaní viac pomýlil smerom k pravde.
A takí ste Vy všetci komunistickí fanatici.
Vraj kooperácia so západnými krajinami....?!
To komunisti fakt môžu ?
Nie, keby nebolo Taiwanu a HK, ortodoxní komunisti by v Číne dodnes naháňali ľudí chytať vrabce, aby im nezobrali časť z úrody.
Človeče nešťastný, málo Ty ešte vieš o svete a preto sa Ti pletie komunizmus s kapitalizmom dokopy.
A pritom vyspelý svet je niekde úplne inde.
Ľuďom v Číne prajem všetko dobré, avšak k vyspelému svetu majú veľmi veľmi ďaleko.
Jednoducho totalitný režim a preto tam budú ešte obrovské problémy.
V podstate sú už teraz, len vojenská stranícka chunta to zatiaľ zvláda silou a represiami.
Lado môj, pobavil si ma.
S tzv " Čínou " som v každodennom i obchodnom kontakte, dovolím si povedať, už desaťročia, kedy sa iným ešte ani nesnívalo.
A prečo si ma pobavil ?
No, lebo by som Ti mohol napísať romány o konkrétnych zážitkoch dobrých i veľmi zlých s " Číňanmi ".
To, že Čína musí napredovať je fakt, ktorý som ja predpokladal už krátko po roku 1989 pri prvých kontaktoch s firmami z HK a Taiwanu.
Rozumieš tomu ?!
Ak áno, tak potom nespájaj vývoj v Číne s komunistami, lebo to je absolútny nezmysel !
Pre istotu Ti to zopakujem t.j. Taiwan a HK, OK ?
A neopakuj rovnaký nezmysel, že Čína bude o desaťročia vládnuť svetu.
Našťastie, tomuto pozemskému svetu nebude vládnuť žiadna ľudská partia, nech je zelená, fialová a ani šikmooká, jedine možno jednooká z nekonečného vesmíru.
Lado, Tvoj príspevok je pitoreskný, ale zasa ma inšpiroval, tak Ti ďakujem.
Master, máš pravdu ako nik.
Prínos Blondie k svetovému kultúrnemu dedičstvu ľudstva je neskutočne pozitívny.
Prínos zločineckej KSČ tej našej i čínskej je neskutočne negatívny.
To je jediná pravda a Stanko je zrejme pod vplyvom čohosi....
Stanko, prosím ťa, študuj https://www.stream.cz/slavnedny/10002277-den…
Entyta, škoda, že dnes sa môj čas na diskusiu kráti.
U Teba vidím konečne záblesky dobrej vôle.
Verím, že tak ako ja nesedím a robím, robí aj prevažná časť mojich spolueuroobčanov.
No a čo si Ty napísal, nemá hlavu ani pätu.
Nevidím žiadny problém v ničom.
Vidím problém iba v politikoch a v spôsobe ako klamú ľudí.
Je treba urobiť iba drobné korekcie v spôsobe ohodnotenia ekonomického prínosu občanov do spoločnosti.
Entyta, nerob šašky a neskáč na lep ekonomickým podvodníkom, ktorí sa tvária, že sú experti a pritom nie sú schopní prispôsobiť tejto dobe staré, dávno neplatné skostnatelé ekonomické poučky.
Čo sú to tí " správni a za vodou ".
Kde sú, na Marse, Jupiteri ?
Problém je iba v tom, že technický a spoločenský vývoj napreduje, avšak tento vývoj nedokáže súbežne nasledovať vývoj ekonomického myslenia.
Teba netrkne, ako je možné na malom Slovensku ročne neodvádzať miliardy eur DPH, ukradnúť miliardy eur cez šedú ekonomiku a ešte ukradnúť cez zvratky DPH ďalšie miliardy ?!
Odporúčame