Pani Norika, vnímam u Vás skryté " beťárstvo ", ktoré postupne vystrkuje rožky.
Tak len si dávajte pozor, aby ste sa príliš nezamotali.
To potom budete naozaj mať ťažké, pri " vysvetľovaní " svojich skutkov.
Pani Norika, vnímam u Vás skryté " beťárstvo ", ktoré postupne vystrkuje rožky.
Tak len si dávajte pozor, aby ste sa príliš nezamotali.
To potom budete naozaj mať ťažké, pri " vysvetľovaní " svojich skutkov.
Simon, Simon, veď Vy ste priam erotickou studnicou, z ktorej to len tak " prýšti ".
Vy keby ste to deťom vysvetľovali, to by len dopadlo !
A to je ten problém !
Ste ten typický prikazovač, ktorý jednoducho nepochopí to, čo Vy sám reprezentujete.
Hrubý, primitívny spôsob, ktorý narobí omnoho viac zla.
Každý rodič má právo na to, aby jeho dieťa získalo informácie vhodné jeho veku a navyše spôsobom, ktorý garantuje primeranú úroveň.
A o tom rozhodnú iba rodičia spolu s odborníkmi.
Teraz v referende si rodičia vyhradzujú právo svojej slobodnej voľby.
A Vy Simon to pekne akceptujte a podporujte !
A nič nebráni tomu, aby ste spísali v príručke svoju metódu sexuálnej výchiovy Simonsex.
Po jej schválení si ju rodičia preštudujú a Vy ju budete môcť na školách vyučovať.
Ale iba tým deťom, ktorých rodičia budú s metódou Simonsex súhlasiť.
Nemyslíte si, že takto a jedine takto je to v súlade so zákonom ?!
Simon, Simon, Vy a mnohí ďalší mi otvárate nový rozmer dôležitosti referenda o rodine.
Je to tak trocha aj o nás všetkých, je to zrkadlo demokracie celej našej spoločnosti.
Vám zrejme vyhovuje model, " nech sa deti naučia v škole ako sa robia deti " ?!
A viete si Vy vôbec predstaviť to, že iným ľuďom takýto model absolútne nevyhovuje !
Prečo im Vy nanucujete svoj model ?!
Nerobte to, buďte človekom.
Ringel, začínate provokáciou a potom sa snažíte navodiť stav nechápavosti.
Referendum o rodine je najdôležitejšie z doterajších na Slovensku !
Je o tom, aby sa veci všeobecne definované, ktoré ste citovali z Ústavy a Zákona o rodine, konečne začali uplatňovať v praxi.
Ústava a zákon nešpecifikuje veci detailne.
Navyše sa praktický výkon práv detí a rodín v praxi ukázal ako bezzubý.
Referendum zabezpečí štart pre ich konkrétnu implementáciu do zákonov i výkladu zákona.
Ďaleko, takže Vy tomu neveríte ?!
To je škoda.
Lebo tým pádom mi neveríte.
A pritom by ste mali.
Je to čistá pravda od A po Z !
Ďaleko, nepáči sa Vám to.
Verte mi, ani mne.
Ale bolo to treba napísať, podeliť sa o tú hrôzu.
Prepáčte malo byť strachom a nie " strachov ".
Ďakujem.
Ja by som to nenazýval strachov v ľudskom zmysle slova.
Tu ide skôr o niečo podobné, ako keď má niekto pripravený plán na dokonalý zločin a urobí všetko pre to, aby mu vyšiel.
Ringel, premýšľate ?
Vy chcete riešiť dôsledok a nie príčinu ?!
A ešte aj v tom máte úplný chaos.
Deti v škole žiadnu sexuálnu výchovu nepotrebujú !
Iba sám rodič dokáže dieťaťu veci podať pre neho najprijateľnejším spôsobom a najcitlivejšie.
To skôr rodičov treba pozvať do školy a dohodnúť sa na tom, ako predchádzať situáciám, ktorá by boli pre deti traumatizujúce.
Mimochodom, tá Vašu konštrukcia o tom, ako sa deti dokážu ubrániť úchylákom pomocou sexuálnej výchovy je scestná.
Simon, máte ako človek problém s rozlišovaním ?
Spamätajte sa, kým je čas.
Kto bol ten chlap a do akej kategórie ho radíte Vy, to je nepodstatné.
Ten človek narobil mnoho zla ako jedinec.
A spoločnosť nedokázala ochrániť svoje deti.
A tie deti, dnes už jedinci na konci svojej životnej púte, majú z toho celoživotnú traumu.
To je na celej veci podstatné.
Viete racionálne vysvetliť svoje konanie, ktorým sa snažíte dôležité veci bagatelizovať, zosmiešňovať ?
Pani Norika, ďakujem.
Neospravedlňujte sa, skôr mi napíšte, k čomu ste dospeli pri svojom zamyslení.
A urobte tak naozaj.
Lebo tých pár minút, ktoré ste tomu venovali, je na zamyslenie sa nad danou problematikou veľmi krátka doba.
Pán buldok, teraz sa asi načisto urazíte.
Najprv Vám poďakujem a potom Vás skritizujem.
Ja, Vy a my všetci sme tomu na vine, čo ste napísali.
Že máte pocit, akoby sa radosť v našej krajine zo života stratila.
Našťastie, nie je tomu tak.
To šťastie, tú nádej, radosť zo života si svojim konaním vytvárame len my sami.
A o tom to práve a teraz je, o čom tu celý čas diskutujeme.
Najprv je rodina, dieťa, rodinný život, šťastie, trápenie, nádej a vždy s tým spojená viera v lepší, krajší život.
Veď na konci svojho komentára ste to tak krásne napísali !
Tak hlavu hore a robte niečo bohumilé pre to, aby ste znova nadobudli ten pocit šťastia.
Pani Norika, verím, že ste len nepochopili podstatu problému, o ktorom tu teraz diskutujeme.
Pani Norika, čo tu teraz do tejto vážnej témy " pletiete " odchod vojakov.
To už je vďakabohu dávno za nami.
My tu teraz už riešime ľudské práva a to tie najsvätejšie aké len môže existovať !
Práva Rodiny a Dieťaťa !
Tak sa nad tým prosím zamyslite v pokoji a naozaj zodpovedne a vážne.
V súlade so svojim ľudským svedomím.
Tak, aby ste do tejto posvätnej témy nevnášali zbytočný chaos a rozbroje !
Simon, je mi Vás úprimne ľúto ako toho najväčšieho hriešnika !
Ale zasa nebudem ticho, keď niekto ako Vy sa vezie na vlne diabla.
Napísať takú donebavolajúcu drzosť, že tradičné a kresťanské rodiny sa zbavujú svojich detí ako ŠPINY, je doslova priznaním sa na verejnosti k službe diabla !!!
A stále to platí.
Ide o občianske zhromaždenie, manifestáciu !
Pán Ringel, ďakujem aspoň za to, že ste sa začali vyjadrovať trocha racionálne.
Verím, že by ste v tom mohli pokračovať.
Tvárite sa, že ste sexuológ, psychiater a pediater dohromady, čomu ale ja absolútne neverím !
Môj laický názor je nasledovný.
Pre dieťa je vždy nebezpečné, pokiaľ by malo byť osamote s niekým, kto má sám so sebou psychické problémy.
Nehovoriac o tom, ak je ktosi zmietaný pudmi, ktoré nie je schopný kontrolovať !
Pán Ringel, zatiaľ s Vami komunikujem slušne a chcem v tom zotrvať.
Vy sa prezentujete ako neseriózny človek, neustále osobne útočíte na mňa a na všetkých slušných ľudí.
Ale pozor, aj naša tolerancia má svoje hranice !
To Vás samozrejme nestraším, iba slušne upozorňujem.
A teraz Vám prosím o radu ako človeka.
Včera podvečer mi 79 ročný pán z Prešova hovoril príbeh o svojej traume z detstva.
Odohrala sa na Solivare pred viac ako 70 rokmi.
Ako chlapca ho obťažoval chlap menom H....
A on má dodnes z toho nepríjemný zážitok a celoživotnú traumu na duši !!!
Teraz ju mám už aj ja.
Čo by ste mi ľudsky ako blogerovi poradili.
Ten 79 ročný pán je navyše onkologický pacient.
Svoju traumu mi povedal kvôli tomu, aby som to opísal, pre informáciu, poučenie.
Čo mám urobiť, ako tú pravdu vyjaviť ?!
Pán Ringel, to čo Vy neustále a zlovoľne píšete je falošné od samej podstaty.
Vy nás všetkých ako ľudí spolu s Vami a každým človekom a všetky rodiny s deťmi hrubo urážate !
Mama a otec sa tešia na príchod svojho dieťatka, sú šťastní.
Urobia všetko pre to, čo dieťatko potrebuje pre svoj zdravý duševný a telesný vývoj.
Aby prežilo v šťastí detské letá v kruhu vlastnej Rodiny.
O čom to to Vy tu vypisujete ?!
Čo Vy tu miešate k posvätným veciam Rodiny tie svoje špekulatívne, prízemné problémy o akýchsi pofidérnych hmotných " kšeftoch " dospelákov, ktorí nedospeli a majú problém duše a tela.
My problémy týchto ľudí chápeme a nikto im neubližuje !
Žiaľ, oni ubližujú nám nenáležitým provokovaním, tak ako Vy.
A keď ubližujú našim deťom, z toho máme logicky obavu, strach.
Včera som zažil šok.
Prišiel za mnou 79 ročný pán a popísal mi z detstva traumu, ktorú má dodnes.
Odohrala sa v Prešove, na Solivare a obťažoval ho chlap menom H...
A teraz mi poraďte, čo mám s tým urobiť ?!
Simon, Simon, čo sa to s Vami stalo ?!
Ak ste zabezpečili svojim deťom rodinné šťastie v tradičnej rodine, prečo toto základné právo upierate iným deťom a rodinám ?!
Základom bytia je tradičná rodina !
Je treba urobiť maximum pre to, aby všetky deti mali túto šancu.
Simon, nehrajte falošné hry !
Žena + Muž = Rodina + Láska = Dieťa + Rodinné šťastie = Harmónia života.
Simon, prečo sa rodinám snažíte narušiť ich harmóniu života ?
Nemáte žiadne výčitky svedomia ?!
Odporúčame