OK
Pán Baran, ďakujem, pokiaľ ste môj komentár zobrali tak, ako som ho myslel.
Ja si myslím, že Stanko ho vymazať nedal.
Na to je tu dosť dozorcov, ktorým sa nehodí pravda do scenára.
A ja sa všemožne snažím, aby som sa do scenára nehodil žiadnej zo skupiniek, ktorá ľudí manipuluje.
Branko, Ty si celkom zábavný autor...
Povedz, čo to Ty potrebuješ zistiť, čo Slováci potrebujú ?!
Tak zabudni na PC i Face a začni byť aktívny doma, v blízkom okolí a postupne ďalekj ako sa patrí.
A hlavne nehlasuj, ale PRACUJ !
V prospech rodiny, komunity a ľudstva.
Pekný deňa a otvorenú hlavu, teda pardón, myseľ...
Stanko, no dobre, lebo človek nevie, či si naozaj načisto vedľa, alebo si robíš srandu...
Ak by si mal naozaj záujem, pozri si povedzme toto video https://www.youtube.com/watch?v=J4gGalZV8TM, pasáž kdesi 3:20 popisuje korekciu pozície riadiacim strediskom a tam máš kvázivymedzený priestor kocky, v ktorej je potrebné udžať pozíciu družice, aby sa jej drift mimo tohoto priestoru neprejavil v kvalite príjmu signálu.
Ty asi nevieš stále pochopiť podstatu, že bez korekcie pozície družice zažínaním motorov by sa nám družica dostala mimo príjmovej zóny.
Stanko, čo to Ty riešiš za problém...?
Parabola je nasmerovaná na družicu, má fyzikálne daný prijímací uhol, vysielacia parabola na družici ma fyzikálne daný vysielací uhol a vysiela sa signál na dané územie v podobe footprintu, ktorý má v strede maximum úrovne, postupne smerom ku krajom sa úroveň znižuje.
Pre príjem je potrebné mať rezervu signálu voči útlmu vplyvom dažďa, snehu.
To všetko platí za predpokladu, že družica sa nevymkne pozemskej kontrole a nedostane sa mimo svojho koridoru, čo je dané korekciou pozície motormi.
Takže stále neviem, či si pochopil, že aj geostacionárna družica sa fakticky neustále pohybuje voči fiktívnemu fixnému bodu, ktorý by zodpovedal ideálu v Tvojej podobe " nehybnosti ".
Vzhľadom na obrovskú vzdialenosť od Zeme a uhol príjmu a uhol vyžarovania signálu nie je nutné ju mať " prikovanú " na mieste a môžeme si dovoliť nechať vypnuté motory a pozíciu korigovať až vtedy, pokiaľ by sa družica dostala mimo vymedzeného priestoru.
Stanko, ja to vysvetlím najprv Tebe, chceš ?
Geostacionárna dráha je nad rovníkom vo výške cca 42000 km od stredu Zeme a je charakteristická tým, že tu umiestnené teleso sa javí voči pozorovateľovi zo Zeme ako nehybné, čo sa využíva pomocou družíc na TV a iné vysielanie. Geosatelit sa " zaparkuje " na určené miesto tak, aby bol viditeľný pre daný segment povrchu zeme napr. Európu, u nás sa najviac používa pozícia 23,5E, 19,2, 16E ale i 0,8W. Geosatelit nie je " prikovaný " na miesto, podlieha gravitácii okolia a takpovediac prirodzene driftuje, čo čiastočne nevadí vo vopred vymedzenom koridore. Korekcie pohybu riadi pozemská stanica aktiváciou motorov. Životnosť družice je cca 17 rokov a je daná práve palivom družice, energetickou účinnosťou a teda životnosťou solárnych článkou a záložných batérií...
Stanko, aj sa Ti poďakujem, že som si " zalovil v pamäti "...
Skús zaloviť aj Ty a prezraď mi aspoň svoje hobby.
Lebo si dúfam človek a možno si rybár, záhradník a nie ohradník....
No lebo husacina im pridala na hmotnosti.
A tak tu rovno založia kolóniu.
No a tak som konečne pochopil Tvoju rolu.
Mal si za úlohu robiť predmostie čínskym súdruhom.
A teraz si v nemilosti kvôli popretiu Newtona.
Vidíš vidíš nešťastník, musíš byť opatrnejší, pokiaľ si otrokom.
Keby si bol nezávislým, mäžeš aj niečo vymyslieť sám.
Ale Ty nie, Ty iba papagájuješ a kopíruješ.
To Vám komunistom išlo vždy najlepšie.
A k tomu pridať tonu klamstva a oblbnúť blbých.
A kto sa postaví proti Vašej blbosti, toho zlikvidujete.
A na konci, keď už neviete ako ďalej, tak hráte blbým na ich posledné akotak preživšie city.
Vy by ste urobili Raj na Zemi, len Vám v tom bránia.
Imperialisti už nie, lebo nimi už ste, fašisti nie, lebo nimi už ste.
Tak ešte obviníte svet, že je šialený.
A všade je bezprávie.
A všade sú vlády korporácií.
A tie nehcú obchodnú konkurenciu.
Sakra Stanko Maecentunko, veď Ty si verejne pohanil Čínu !
Čo len teraz s Tebou čínski súdroligarchovia urobia ?!
Stanmaocetu, vidíš, ako si dopadol so svojimi Biľagovaskými komančkap kolektívnymi glupocinami.
Odvrátili sa od Teba aj vlastní spolusúdruhovia z Akadémie.
No lebo, Ty si sa dotkol ich najvyšších ikon.
Verejne si pohanil Gagarina i všetkých novodobých Tajčikov
A aj Neil Armstrong sa Ti zhora smeje.
Prosto si sa sprosto dostal do zoznamu nežiadaných.
A čo teraz s Tebou ?
Na vlastnú päsť sa pokúšaš o ďalšiu glupocinu.
To ako keby si chcel v Číne podávať husacinu.
Rovnakú ako v Slovenskom Grobe.
A prečo by si nemohol ?
Môžeš.
Problém by nastal iba vtedy, pokiaľ by kvôli tomu tradícia v Slovenskom Grobe skapala.
Lebo o nič iné neide.
Ide iba o tradície, slušnosť, kultúru a vzájomnú úctu národov.
Ja to tipujem nasledovne.
Teraz príde čínsky megasúdruh kapitalista a kúpi Slovenský Grob ako celok.
A urobí tam Gusaland a k tomu farmu autolinku na výkrm husí.
Urobí letisko a denne 1000 letov C919 prepraví hodychtivých Číňanov i súdruhov dokopy.
Polovica sa už späť nevráti
Stanko, to Ty si autor tých bláznostiev, naozaj ?
Ak ich myslíš vážne, nebije Ťa hanba ?
A Ty by si naozaj chcel, aby som ja vyhral voľby ?
A potom budem v Tvojich očiach niekto ?
Tak to Ti poviem, to si sa načisto odhalil.
Aby slušní ľudia niekedy na Slovensku vyhrali voľby, k tomu je potrebné najprv skultúrniť národ !
Autor sa zbláznil, je platený, alebo iba neschopný si naštudovať problematiku ?
Kam toto nešťastné Slovensko dospeje s takýmito ľudskými jednotkami ?
Stan Mao Ce, vďaka Ti za to, že si.
Tiež ďakujem Biľagovej akadémii proti kolektívnej komunistickej glupocine.
Tento článok krásne dokazuje stav katastrofy slovenskej spoločnosti.
Fašistickí komunisti pri štátnej moci hľadajú pre svoju ideológiu a zotrvanie potrebnú masu hlupákov.
A napodiv sa im darí !
Prečo ?
No lebo iba na Slovensku sa stavajú pamätníky kvázikrajčírom, ktorí sako nikdy neušili, ale dokázali zločinne zabiť, zradiť národ.
A spoluzločinci ich budú velebiť, lebo im podhodili časť ukoristeného majetku.
Exkrement a vápno, to k sebe ešte ide...
A k Teba zjavne aj to udávanie.
Ja mám síce z Teba dávenie, no ale, to je len zdravý reflex na vypudenie jedu.
Stanko, Ty máš nejaké vlastné nutkanie ?
Alebo Ťa núti iná známa, či neznáma príčina ?
Písať takéto bláznovstvá.
Lebo takto Ty a Vaša šialená Akadémia Biľaga Boj proti vlastnej kolektívnej sprostote nikdy nevyhráte !
Simonko, čo sa to s Tebou deje ?
Zasa si odbočil ...
Ale zasa, nečudujem sa Ti.
Je jednoduchšie napísať čosi takéto o ničom, ako napísať pravdu pravdúcu o svojom živote.
Alebo už si načisto rezignoval ?
A či Ťa opantali starí...
A či si Ťa našli a urobili bububu.
A Ty drž hubu !
Simonko, povedz, ako si porozumejú dve lietadielka, navyše s vežou, pokiaľ nie sú naladení na správnu frekvenciu ?
A frekvencia, to je základ, ale navyše je ešte aj modulácia.
A keď sa aj tá podarí, ešte stále je to málo.
MigNATO vraví Who are you a MigneNATO vraví Nepanimaju davaj pa ruski bo ja v sekundu striľaju !.
A už je vojna.
Ako aj medzi nami.
Akurát u Teba je to o to horšie, keďže Ty si obdivovateľ a nositeľ zbraní.
Kdežto mojou jedinou zbraňou je iba pravda.
A preto priznávam, bol som v Bruseli a moja profesionálna deformácia nadobudla vyšší rozmer poznania.
A preto tvrdím, Hlava Mafie takmer rovná sa Hlave Komisie.
Takže Simonko, trocha si tú svoju hlavu prevetraj a choď do Bruselu.
A zabudni na Mig, Mag, Mach a nech je z Teba VOJNY dobrý VRAH.
Keď zlikviduješ vojnu, navždy oslobodíš ľudstvo !
Luk, dobre, že si sa mi pripomenul.
NEMOC sa prejavuje hlavne tým, že si psychopati myslia, že im to myslí...
Simon, ďakujem za upresnenie i pokarhanie za to, či ich máme 4 a či 10.
Najlepšie žiadny.
Určite Ti nechcem narušiť Tvoju profesionálnu " deformáciu ".
Ja mám takú predstavu, že čoskoro príde čas, kedy nás konečne všetkých tieto " vojnohrátky " prejdú.
A nie je podstatné, či o tom rozhodne vyššia MOC.
Len nech o tom nerozhoduje NEMOC tých, ktorí majú v hlave pocit, že môžu všetko...
Ak súhlasíš, odpútaj sa od bacilo NEMOCi a pracuj ďalej na svojom počlovečení.
Zatiaľ si na dobrej ceste, čakám na ďalší článok.
Simonko, čo sa to s Tebou deje ?
Preskočil si dejiny a už sme v roku 1996.
Ale inak vďaka za detailný technický popis o jednej z udalosti so šťastným koncom.
Pokračuj a pokiaľ možno iba čiste v technickej oblasti.
Nemiešaj sa Ty do vojny a politiky !
Mimochodom, ihneď mi napadá jedna technická otázka.
Ak by náhodou, nadajbože vyštartoval jeden z našich štyroch MIGov NATO proti inému neNATO, kde máme istotu, že ten neNATO neaktivuje v MiguNATO utajený prijímač, ktorý jednoducho znefunkční mašinu ?
Nebolo by lepšie mašiny MIG poslať do šrotu a tak uchrániť životy pilotov i peniaze daňových poplatníkov.
A zavolať si na pomoc Mathiasa Rusta a začať trénovať pilotov na GIM drony ?
Ach jaj Simon.
Veďže sa spamätaj !
Najprv si verejnosť navnadil na vlastný životopis, sľúbil si vydržať v písaní a Ty odrazu nič.
Zvolil si si jednoduchšiu cestu.
Opisovanie.
A čože sa to také vážne stalo ?
Absolútne nič.
Tak sa nepaprč a pokračuj si ako Ti to vyhovuje, alebo ako Ti to kto dovoľuje.
Hoci u Teba to bude najskôr PRIKAZUJE !
Odporúčame