"Ak nastúpi na Slovensku nový variant koronavírusu omikron, naše zdravotníctvo padne na kolená." Skonštatovala to podpredsedníčka strany Za ľudí a štátna tajomníčka rezortu kultúry Viera Leščáková ....
takže rozmeňme na drobné:
- p. Leščáková patrí podľa CV patrí skôr k na ministerstvo školstvo a už vôbec sa by sa nemala vyjadrovať k zdravotníckej problematike (https://rokovania.gov.sk/RVL/Material/26345/1)
- čo prináša omikron na Slovensko netuší asi ani najpopulárnejší bojovník p.Čekan
- to, že nemocnice kľaknú je jasné dávno... A bude to jasné kým sa vo svete nepríde na to ako chorých liečiť nie len poskytovať im "paliatívnu starostlivosť" . Nech si uvedomí, že vláda, ktorej je členkou ešte plánuje znížiť ich kapacitu pardon chce ich optimalizovať...

