"....tak je problematické, či ostatné strany vládnej koalície môžu vládnuť, a najmä dokedy môžu vládnuť s takýmto partnerom bez straty autority."
aj keď nie som politológ - dokedy ?
do rokovania o štátnom rozpočte...
ale o tom sa ešte nehovorí....
"....tak je problematické, či ostatné strany vládnej koalície môžu vládnuť, a najmä dokedy môžu vládnuť s takýmto partnerom bez straty autority."
aj keď nie som politológ - dokedy ?
do rokovania o štátnom rozpočte...
ale o tom sa ešte nehovorí....
No a čo teraz prokuratúra?
Ak tam bolo čo len jediné meno ...
Nemalo by nasledovať trestné oznámenie za krivé obvinenie ?
Nič v zlom, ale mám dojem, že dostala v USA od niekoho nový " manuál"....
je len
http://www.youtube.com/watch?v=wFj7rH6I2QM&fe ature=related
podpoveď na prvú otázku:
Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť
http://www.governance.sk/index.php?id=8
INEKO - bývalé pôsobisko Ing. Eugena Jurzycu
http://www.ineko.sk/onas/dakujeme-sponzor om
čaká nekto iné vyjadrenia pri spoločných zdrojoch financovania ?????
nechce sa mi hľadad asi nie sú tam len úroky viz
http://www.finance.gov.sk/Components/Category Documents/s_LoadDocument.aspx?categoryId=7861&docu mentId=5723
zdroj MF - verejné financie - priebežné plnenie ŠR
bežné výdavky ŠR k 8.9. 2011 poklesli o necelé 1 % slovom jedno percento oproti "bezbrehému plytvaniu minulej vlády "
táto vláda n e r o b í úsporné opatrenia !!!
a ešte jeden príklad z diskusie na HN:
"Sulíkova reforma"
"a takže si to spočítajme, pri terajšom plate 1000 EUR:
1,sociálne odvody zamestnanca 140 eur + 360 eur zamestnávateľ, spolu odvod 500 eur
2, daň 1000-140=860 x 19% dan je 163 eur
3, zamestnanec dostane na ruku 697 eur
superhrubá mzda: na páske 1000+360 eur
1, dan 1360x0,19= 259 eur
2, sociálny odvod 397
3, zamestnanec dostane na ruku 704 eur
S uvedeného vyplýva, že zamestnancom sa pridá 7 eur, odvody budú o 103 eur nižšie, ale daň pre Mikloša na rozdeľovanie stúpne o 96 eur, každý si musí uvedomiť, že nižšie odvody znamenajú väčšie doplatky u lekára, menšie odvody na dôchodky, alebo si myslíte, že vám Mikloš pridá z dane?
Jak počítam, tak počítam vychádza mi to na veľký odrb"
máš pravda načo dodatky na to sú právnici Viz.
"záväzný rozpočet, ktorý nezaručuje úplnosť – takto určený rozpočet umožňuje zhotoviteľovi domáhať sa zvýšenia ceny, ak boli súčasne splnené tieto podmienky:
- ak sa pri vykonaní diela objaví potreba činností nezahrnutých do rozpočtu,
- ak tieto činnosti nebolo možné predvídať v čase uzavretia zmluvy,
- ak zvýšenie musí byť primerané rozsahu činností, ktoré treba vykonať."
a následne:
"Zhotoviteľovo právo .... .... obmedzené hranicou 10 percent zvýšenia ceny."
a čo takto tieto peniaze naliať do posledne prežívajúcich odborných učilíšť - a zaplatiť týmto ľuďom skutočné rekvalifikačné kurzy v remeselných živnostiach ukončené normálnym výučným listom ?
pozrel sa niekto vôbec na štruktúru prepúštaných profesií ???
Asi nie , to by sme museli rozmýšľať, nie len špekulovať a potom nariekať ako sme vytunelovali fondy....
A presne o tom to logicky je čo sa týka kvality výstavby....
PPP - udržbu rieši zhotoviteľ.....
ostatná výstavba - údržbu rieši prevádzkovateľ.... samozrejme po uplynutí záručnej doby po nás potopa.
Uvidíme...
...zatiaľ vidíme ako je to s "klasickou výstavbou" - viz napr. tvoj príspevok hore
Nie som odborník na cenotvorbu pri stavebných prácach preto k cene sa nevyjadrujem i keď ako každý zákazník mám záujem aby bola čo najnižšia.
A súčasná cenotvorba stavebných prác ?
Príklad z jednej firmy - nákup cenovo veľmi výhodného motorového vozidla - počet garančných opráv, škoda hovoriť, a čo bude po uplynutí garancie - auto sa dá predať ale komu predáš cestu?
Budeš len opravovať a opravovať....
A moje prianie - no predsa by som sa mýlil u štátnych ciest a nepomýlil u PPP projektoch, lebo po tých cestách denne chodím....
žiaľ nie je jediný viz
http://www.rokovania.sk/File.aspx/ViewDocumen tHtml/Mater-Dokum-135438?prefixFile=m_
výzvy, aby sa veľký vodca vzdal ?
Keď trochu pouvažujem vychádza mi z toho, že situáciu v Líbiy momentálne nemá pod kontrolou nikto....
Ináč - by bol zajatý, mŕtvy alebo mimo územia, lebo zalezený v nejakej nore kam niet nijakého spojenia...
To si opäť priaznivci konšpiračných teórií príjdu na svoje....
Alebo nie ?
Alebo, že by RVHP ?
Len kto bude robiť generálneho tajomníka ÚV... ...kadidátov je trochu veľa.
Nemôžu.
Prečo ?
Napr.:
Pozemné vojsko je v Afganistane, ......
Letectvo v Lýbii,.....
a generalita z generáneho štábu a úradníci ministerstiev to asi nezvládnu
A ako by to dopadlo u nás ? Asi rovnako.....
Matejovce presne asi nie, ale pre oživenie pamäti, alebo ak si vtedy ešte nevedel čítať a písať:
http://www.obroda.sk/clanok/4392/Kde-vsa de-rabovali-Romovia/
Ja dúfam, že nenajú nič a ani
n e b u d ú m a ť n i č...
Odporúčame