tiez
Sloboda a demokracia nie su zadarmo, treba ich branit aj so zbranou v ruke. nas Rusi okupovali ties desatrocia kvoli tomu, lebo si chranili ich sferu vplyvu. Teraz si my chranime nasu sferu vplyvu vsade, kde je to potrebne. Vojnovy stvac je Rusko, ktore napada susedne krajiny a tvari sa, ako by sa nic nedialo :)
Asi tak, je to sice socialista, ale je to urcite lepsie, ako niekto, pozitivne naladeny voci Putl.erstanu.
Francuzi by sa mali vo vlastnom zaujme zmobilizovat a nedovolit luze, aby si zvolila svoju kandidatku
Nie, nie, treba vystupit z EU a primknut sa k Rusku. Potom ti bude lepsie, budes mat vsetko, co budes potrebovat a Nori Breivika zavru do cely 3 x 2 m, aby si mu nezavidel :D
Bohuzial, aj narast nacionalizmu na Ukrajine je dielom Kremla. Potom, ako Rusi Ukrajinu napadli, sa Ukrajinci prirodzene vyhranuju proti Rusom, nechcu s nimi uz mat nic spolocne a stupa ich narodne povedomie. To je zaroven jednym z dovodov, preco sa ukrajinsko - ruske vztahy uz nikdy nevratia na uroven spred anexie Krymu a napadnutia vychodnej Ukrajiny. Ukrajinu Rusi uz nadobro stratili.
Trump je naivka, ak sa nenauci plavat v politickych vodach, nevydrzi na poste dlho. Riadit najmocnejsiu velmoc sveta nie je ako sefovat kasinu, ci sutazi krasy, je tam omnoho viac aspektov, ktore treba obsiahnut. Dnes som videl reportaz o Trumpovych priaznivcoch. Vsetko bud podivini, alebo chudaci stari ludia, ktori uz nerozumeju sucasnemu svetu, farmari, naobozenski fanatici... Odchadzajuca generacia a neuspesni si este naposledy zvolili podla nich nadej, chudatka...
Manasko, nie "psychiater", ale "psychopat", stale sa ti to myli...:D
Ja sa usmievam skoro stale a ked sa neusmievam, pretvarujem sa :)
To suvisi s ich komplikovanym vnutornym zivotom. Bezny clovek si nevie predstavit, ake "levely" riesia. Ked si zamyslavy, zijes viac vnutornym zivotom, ako tym realnym, tak ti zakonite ten realny unika, no si stale len zivocichom v hmotnom a pokazitelnom tele. Nie je to lahka tema.
Ja nie som ty, neprojektuj svoju osobnost do inych :)
Herci patria naopak k elite sveta. Na to, aby si mohol nieco presvedcivo zahrat totiz potrebujes mimoriadnu inteligenciu, pamat, vedomosti, vseobecny prehlad, skusenosti, zivotne skusenosti, empatiu, schopnost precitit, vcitit sa. Len hlupak to nechape. Umelci vzdy mali pravdu, pretoze umelci su vo svojich viziach starocia, tisicrocia pred ludmi, ako si napriklad ty. Nemozes to chapat, ale mal by si tomu verit, je to len pre tvoje dobro. Strata ucty k autoritam je to, co udupava tak celu spolocnost, ako aj jednotlivca. Nikto, kto nemal uctu k autoritam, v zivote nic nedosiahol. Pokora je zakladom pre to, aby si sa mal lepsie. Ked ju nemas, cely zivot trpis, pretoze ludia nad tebou tu absenciu pokory z teba citia (co si zas neuvedomujes)...:)
Tie produkty ruskej propagandy, ktore sa nacas vystrcili, aby zneuzili primitivne ludske pudy a nachvilu si uchvatili moc, su v konecnom dosledku velmi dobre pre buduci vyvoj spolocnosti. Ludia na zapade, z ktorych si mnohi nepamataju casy studenej vojny uvidia v plnej krase tu ubohost ruskeho myslenia a postupne sa vratia k racionalite a k ludskosti, pretoze k nim dobrych ludi taha a vacsina ludi je dobrych. Strach z utecencov pominie, ludia ich prijmu a onedlho zazije liberalna demokracia obrovsky boom. Liberalnej demokracii sa nemohlo stat nic lepsie, ako brexit, ci vitazstvo Trumpa v USA. Ak by k tymto udalostiam nedoslo, uvedomovanie si pravdy by ludom trvalo omnoho dlhsie, ich iracionalna nenavist k liberalnej demokracii by sa nadalej stupnovala, co by mohlo viest k vybuchu. V podstate sa len na trochu vypustili ventily, potrebujeme si oddychnut, nacerpat sily a potom zobrat vsetko. :) Vsetko zle je na nieco dobre...
Ja ako bezny clovek, obcan SR a obcan EU mam v tom jasno. Zapad prosperuje, ekonomicky rastie (aj napriek cyklicky sa opakujucim krizam, na ktore si treba v kapitalizme zvyknut), preferuje individualizmus, slobodu jednotlivca, ludske prava, demokraciu, funkcny pravny system atd. Vychod je chudobny, neslobodny, agresivny, neperspektivny. Ja viem, do koho sfery vplyvu chcem patrit a toho aj podporujem, pretoze slobodu a ocenenie mojej prace si vazim zo vsetkeho najviac. Potrebujem to k sebarealizacii. Clovek nemoze byt stastny, ked nedostane moznost sebarealizacie, ked sa musi pretvarovat...
1. Neviem, v com vidis rozpor medzi mojimi a sharkovymi nazormi, 2. preco by sme mali rovnake nazory mat? My nie sme trollcentrum v Petrohrade :)
Ciastocne ano, Putinova propaganda sposobila, ze sa v Britanii k moci dostali aj idioti :). Britania je obetou necinnosti EU proti ruskej propagande, co sa meni :)
Nie su to nikoho a nicoho zlociny, ludia maju pouzivat rozum. Si myslis, ze za komunistov nikto v zime nezamrzol? :). Nikto bez domova nemusi byt na ulici, utulky funguju, no maju svoje pravidla, napr. ziadny alkohol. A v takychto zimach dokonca aj od tychto pravidiel upustaju. Zas ludom nemozno pomahat proti ich voli.
Unii sa nemohlo stat nic lepsie, ako vysledok referenda o brexite v Britanii. Uz aj Ruskom platena Lepenka meni retoriku a namiesto opustenia EU hovori o jej reformach :)
Odporúčame