A to by akoze malo aky vyznam, vypustat nejaku spravu o skutocnej udalosti v predstihu? Riskovat, aby na to prisla evita03 a polozila cely komplot na lopatky? :D
A to by akoze malo aky vyznam, vypustat nejaku spravu o skutocnej udalosti v predstihu? Riskovat, aby na to prisla evita03 a polozila cely komplot na lopatky? :D
Lebo vela inych radosti v zivote nemaju, len spustu frustracie :)
Ano a namiesto toho, aby teda vyhlasili, ze nejaki teroristi podminovali WTC a odpalili ho, naplanovali kombinaciu riadenej demolacie s narazom lietadiel so samovrazednymi atentatnikmi... Akcia, do ktorej by muselo byt zapojenych niekolko stoviek ludi, ktori mlcia...:D Tomu moze verit len uplny... a ze ich je, vsetci ruski trolli...:D
Pozeras sa na to velmi obmedzenym sposobom, nechapes vobec dimenzie tych konstrukcii a sposob roznosu zatazenia. Treba si to nastudovat zo seriozneho zdroja. Ja ti napisem len tolko, ze som raz bural staru kolnu takym sposobom, ze som vyburaval stenu pod doskou na dvoch stranach. V kritickom momente sa ZB doska nezrutila na stranu, na ktorej som steny vyburaval, zrutila sa do stredu - do vnutra a bez naklonu, napriek tomu, ze bola z dvoch stran podopreta. Zvysky betonu zostali na stenach, jednoducho ju odtrhlo pod vlastnou vahou. A k tomu "ohybaniu"...:D Pri hmotnostiach a silach, ake boli pri pade vygenerovane, sa nebude nic ohybat, bude sa to lamat a drvit :)
Chod sa spytat na Stavebnu fakultu, katedru zakladania stavieb/geotechniky. Nikto ti tu nebude davat prednasky :)
Amici nemozu za to, ze si si zobral pozicku od nebankovky, nevladal ju splacat a exekutor ti zobral maringotku, to je len a len tvoja chyba :)
Ak nemas nic konkretne, chod sa bavit so seberovnymi do dedinskej "restauracie" :)
Ale ved to tvrdite vy "provychodni", ze Amici vsetko odpocuvaju a ovladaju aj pocasie, ci zemetrasenia, trosku gol do vlastnej siete..:D
Ten platok evidentne potreboval zvysit citanost. "Yntelygenty" na urovni ruskych trollov sa chytaju...:)
:D Dufam, ze nepracujes v stavebnictve. Podla teba sa mali veze WTC ohnut ako ocelovy nosnik az po Times Square? :D. Konstrukciu budovy tvorilo nosne jadro, nosny obvodovy plast z vertokalnych nosnikov a tieto boli navzajom spriahnute ZB stropmi. Ked doslo k oslabeniu konstrukcie, stropy sa zrutili jeden na druhy ako domino, neexistuje dovod, preco by mali veze padat nejako excentricky, tak funguje gravitacia, veci padaju kolmo na povrch zeme. Zvlastne by bolo skor, ak by padali do stran, skor vtedy by sa dalo uvazovat o nevydarenej riadenej demolacii (ked napriklad zlihaju vybusniny na jednej strane objektu, alebo sa oneskoria. Nakoniec to bolo vsetko namodelovane milion krat renomovanymi odbornikmi, aj studentmi. A keby si daval pozor okrem stavebnej mechaniky (aj ked aj z tej si evidentne pamatas len nahriatu plastovu rurku) aj na takej mechanike zemin, chapal by si, preco sa zrutila WTC7 a preco muselo byt odstranenych niekolko dalsich budov v okoli :)
Ts, zakaze voloda teraz opat svojim obcanom dovolenkovat v Turecku? Prestane od Turkov nakupovat ovocie a zeleninu? :D
:D Boze, to su hluposti. Tzv. domino efekt je bezny termin statikov. Konstrukcia pod padajucim podlazim - betonovou doskou + ocelou... nie je dimenzovana na to, aby udrzala taketo padajuce podlazie. Ked ti spadne jeden strop, ci uz na rodinnom dome, na panelaku, alebo na budove ako WTC, spadnu ti vsetky stropy, vyskusaj doma...:D
Ano, jasne. O takych 150 rokov bude uz vsetkym ruskym trollom uplne jasne...:D Bezprostredne po udalosti som zazil prednasku vyznamneho statika, ktory podrobne vysvetlil, ako k padu doslo a nemal najmensie pochybnosti o tom, ze budovy spadli nasledkom narazu lietadiel.
Odporúčame