Uzná Moskva nezávislý Donbas?
To o tých ruských dovolenkároch, je argumentácia pani Procházkovej a jej podobných. Nikto predsa nehovorí, že na Donbase nie sú ľudia z Ruska, ktorí aj slúžia v armádach DNR a LNR. Tak isto sú tam aj ruskí vojenskí poradcovia . Nie sú tam však organizované ruské vojenské jednotky. Každému je jasné, že bez tých vojenských odborníkov z Ruska, by predsa domobrana, zložená z ľudí rôzneho vzdelania a profesií nemohla poraziť regulárnu ukrajinskú armádu a dobrovoľnícke prápory. Dnes je situácia taká, že armády DNRa LNR, sú zložené z profesionálnych vojakov, sú veľmi dobre vyzbrojení a vycvičení. Proti nim, stojí ukrajinská armáda, v ktorej sú nedostatočne vycvičení novobranci , takže útok na Donbas by skončil rovnako, ako tie predchádzajúce. Saur Mogila, Ilovajsk, Debaľcevo. Máš pravdu, že niektoré okrajové štvrte Donecka a Luganska sú ukrajinským delostrelectvom poškodené, ale ak Rusko našlo investície na vybudovanie infraštruktúry Krymu , cesty, železnice, nemocnice, školy atď ,