Juncker: Taliansko zostane v eurozóne
Nuž,
mali sme na gymnáziu v triede spolužiaka, Jančiho, ktorý exceloval v matematike. Čo mu nešlo, nevedel svoj postup výpočtu pri tabuli vhodne a obšírne "obkecať", na čom pán profesor dôsledne trval. A tak Janči bežne dostával dvojku, alebo trojku, čo ho ale vôbec netrápilo.
Dievčence, jednotkárky, síce duté, ale pretože obkecávať pri tabuli vedeli dokonale, i keď výsledok bol chybný, boli hodnotené za svoju aktivitu, jednotkou. Keď im chcel profesor dať dvojku, začali vzlykať, že im pokazí priemer a podobné drísty.
Keď pán profesor písal vysvedčenie, vysvetľoval Jančimu: "Ja viem, že to ovládaš, ale si nepreukázal snaženie, preto ti dávam trojku."
Takže, aj v EÚ, nie sú dôležité ekonomické výsledky, ale preukázanie "snahy" o dobré výsledky.
Šaškáreň, povedal by klasik.