Priateľ Fábry,
ty asi mierne žartuješ, alebo provokuješ, keď svetové impérium, zvané Rusko, staviaš do polohy akéhosi menejcenného chudáčika, ktorého všetci odstrkujú a sústavne mu ubližujú. Bývalý Sovietsky zväz bol ten, ktorý hodil uterák do ringu. Z prostého dôvodu, že jeho ekonomická štruktúra, vrátane mentality pracujúcich, nebola schopná uživiť vlastný národ. Druhá vec je, že sa nešlo po rozpade Sovietskeho impéria cestou reštrukturalizácie, pretože miestni boľševickí oligarchovia prví rýchlo pochopili, že privatizácia je najlepší spôsob zlegalizovania ich predchádzajúceho rozkrádania. Preto nikdy nedošlo k deboľševizácii a potrestanie zodpovedných politikov. Napokon by s tým nesúhlasili ani západoeurópske ľavicové politické kruhy, ktoré boli finančne výdatne dotované Moskvou. Aj vďaka nim prežíva všeobecne pozitívny vzťah k boľševizmu a mlčky sa obchádzajú jeho zverstvá.

