Predchádzajúce 3 vlády nemali odborníkov a potom takto katastrofálne to dopadlo a všetkým 3.vládam nebola vyslovená dôvera v parlamente. Tie vlády pôsobili dojmom, ako spolok nesvojprávnych ľudí, čo náhodne zobrali z ulice. Napr.: takým odborníkom na rezort pôdohospodárstva bol profesiou akože bankár (schválil obchodným reťazcom maximálne ceny výrobkov, ktoré niekde prekračovali ceny v najbohatších štátoch) a na záver si chcel uliať cez 4 milióny eur do vlastného vrecka.
Škoda, že si týmto "odborníkom" nenalial rozum lievikom do hlavy. Možno neboli by urobili, takú "sekeru" vyše 24 miliárd. Ešte si mohol doliať rozum aj prezidentke, čo sa týka termínu predčasných volieb (alebo aj v iných otázkach riadenia štátu).

