Ty si mykáš alebo onikáš?
Ty si mykáš alebo onikáš?
A ešte k tomu istému: Naslovovzatý odborník do politiky nejde.
Veď to tak aj vyzerá! Len v Tvojej poznámke trčí jeden veľký problém, a to je zatracovanie slovenských škôl. Lenže jedno je isté. Slovenské školy prevzali americký systém, o ktorom je známe, že ich úroveň je mizerná. Ono, totiž, súkromné školy upravujú svoje požiadavky na základe toho, kto ich financuje. Ak rodič dá syna alebo dcéru do školy a platí za to, požaduje aby ten jeho potomok školu skončil. No a tak sa škola musí prispôsobiť požiadavke rodiča, ktorý platí a teda upraví výuku požiadavkám rodičov.
Takže keď si zaočkovaný, máš právo skapať v nemocnici?
Divná to konštrukcia!
Hovorí sa: "Neučený majster - hotový kat".
Prečo "...vám vládli...)? Ty patríš kam? Tebe kto vládne?
Sulík? Ktorý nedokončil žiadnu školu? Nie je to náhodou len obyčajný podrývač? Hodí sa len vtedy, keď treba povaliť vládu. Do zodpovednej funkcie je ako zver v klietke. Rozdxbe všetko!
Nie poniektorí, ale všetci tí, ktorí nevolili OĽaNO.
Len nevedno, aký vývoj chce Merkelová podporovať, keď už je Sputnik vyvinutý.
..a doba je aj od 13:00 do 13:25.
Doba je trvanie a čas je napr.: čas na odchod Matoviča, ktorý už Slovensko prešvihlo
Slovensko porodilo polyhistora!
Hovorí sa o inkubačnej dobe alebo dobe inkubácie. To je správny "terminus technikus".
Aspoň vidíme, akí "mudrci" nám "futrujú" takéto nezmyselné skomoleniny.
Myslel si asi násilné udomácňovanie cudzích výrazov.
Hlupáci obyčajne preberajú cudzie názvy. Je to prasprosté opičenie sa po cudzích, len aby sa predvádzali, akí sú premúdrelí! Lež vo väčšine prípadov ide o ľudí slabého ducha (viď premiér a i.) pretože vždy máme presné pomenovanie vo vlastnom jazyku, mnohokrát výstižnejšie a jednoznačnejšie.
Veď hej, keď je podľa názvu krátkodobý, v sprostých hlavách je dlhodobý, lebo tá naša vláda je dlhodobo osprostená. Len dúfam, že bude mať, dúfajme, naozaj krátkodobú existenciu (Kurzregierung)
Tridsiate roky boli len v minulom storočí. V tomto storočí začnú až o 10 rokov. Chcel si napísať po tridsiatich rokoch. Dávaj si popzor na pravopis, lebo to môže zásadne zmeniť význam. Aj pri statusoch novinárov sú bežné takéto chyby. No, ale pochopil som, čo si chcel povedať. Ja by som to však nazval debokracia.
A existuje aj také meno, že Klada? Pricviknúť mu hlavu do nej, aby sa mu narovnala. V minulosti tak naprávali len prsty.
Hádam by si pán minister mohol prečítať knihu od J. Nižňánskeho, "Cholera"
Odporúčame