"pisem za jedna"
Jeden starý komunista chváli druhého, tomu sa nedá čudovať.
"pisem za jedna"
Jeden starý komunista chváli druhého, tomu sa nedá čudovať.
Súdruh ale minimálne vstup nemeckých vojsk na naše územie v auguste 1944, tak ten oprávnený rozhodne bol. Aspoň podľa logiky, akú tu predviedol autor tohto výplodu.
Som zvedavý či tento súdruh katolík napíše aj 29. augusta, že vstup nemeckých vojsk na naše územie bol legitímny a oprávnený.
Mastero? Master of Puppets je názov piesne a zároveň aj v poradí tretieho albumu americkej metalovej skupiny Metallica z roku 1986. Ale predpokladám, že to asi nepoznáš.
Pražským krikľúňov? Krikľúni sú skôr starí komunisti ako Ty.
Niečo také môže vypotiť len úplný hlupák. Naopak keby vtedy Rusi neprišli, tak ten prechod na nový systém mohol byť postupný a menej bolestivý a výsledok mohol byť ďaleko lepší. Mimochodom v tom čase bolo ešte vtedajšie Československo a Rakúsko na zhruba rovnakej úrovni. Za nasledujúcich 20 rokov sa nám Rakúsko vzdialilo tak, že ho nedobehneme asi nikdy.
Súdruh. Pokiaľ bol legitímny a oprávnený vstup sovietskych vojsk v roku 1968, tak potom bol rovnako legitímny a oprávnený aj vstup nemeckých vojsk v roku 1944. A potom by sme ani nemali oslavovať SNP.
To vieš, keď tí Vaši socialistickí umelci neboli ani schopní zložiť pesničku, tak museli preberať zo zahraničia. Každopádne tie prevzaté verzie boli často úplne príšerné a podstatne horšie než originál.
súdruh a čo nebola kultúra podľa Teba? Ale zato tá Vaša sprostá dychovka, Senzus, Repete a podobný odpad, tak to už je kultúra, čo?
Mimochodom prvé slobodné voľby v Nemecku, presnejšie v západnom Nemecku boli v roku 1949.
Súdruh tak napíš aj to v akom stave je Američanmi "okupované" Nemecko a porovnaj to so stavom v akom sú obe nástupnícke štáty bývalého Československa a rovnako aj ďalšie štáty, ktoré boli okupované Sovietskym Zväzom. Ten rozdiel je dosť veľký. V prospech Nemecka samozrejme.
A keď už sme pri tej kultúre, tak zrovna včera mal narodeniny (66 rokov) Robert Plant, bývalý spevák legendárnej britskej hard rockovej skupiny Led Zeppelin. Píšem to sem hlavne preto, že Led Zeppelin je jedna zo skupín, ktoré u nás nikdy nehrali a to nielen na Slovensku ale v celom bývalom Československu. A to práve vďaka sovietskej okupácii a následnej normalizácii. Mnohé iné rockové legendy si neskôr po páde komunizmu v bývalom Československu zahrali a mnohé zahrali aj na Slovensku. Síce často už v zmenenej zostave a neraz už aj v slabšej kondícii než v časoch najväčšej slávy. Ale predsa len zahrali. Ale Led Zeppelin nie. Napríklad také legendy 70-tych rokov ako Deep Purple, Black Sabbath, Uriah Heep, KISS alebo Alice Cooper (o legendách 80-tych rokov ako napr. Iron Maiden alebo Metallica už ani nehovorím) už hrali aj na Slovensku. The Rolling Stones, Pink Floyd, AC/DC alebo Aerosmith hrali aspoň v Čechách. Ale Led Zeppelin tu nehrali vôbec. A to práve vďaka sovietskym okupantom.
Kultúra prekvitala? A prečo potom komunisti zakazovali rockové skupiny? Prečo tu nemohli byť koncerty zahraničných skupín? Prečo tu boli trezorové filmy? Prečo sa nemohli vydávať knihy "nevhodných" autorov?
Keď tu boľševici a rusofili obhajujú sovietsku okupáciu z roku 1968, tak prečo potom oslavujeme SNP? Veď podľa logiky boľševikov a rusofilov bol vstup nemeckých vojsk na naše územie v auguste 1944 úplne legitímny. A SNP bolo tým pádom úplne nelegitímne a povstaleckí vojaci a partizáni boli podľa logiky boľševikov a rusofilov nespratníci, ktorí strieľali po spojeneckých vojakoch, ktorí nás prišli ochrániť a oslobodiť.
V roku 1944 sem zase prišli Nemci. Na rozdiel od Rusov sem prišli so súhlasom vtedajšej vlády a prezidenta. Prečo po nich potom nejakí nespratníci strieľali? Aj životy obyvateľov obcí ako Kľak a Ostrý Grúň majú na svedomí nespratníci, ktorí strieľali po nemeckých vojakoch.
Súdruh v žiadnom štáte s výnimkou Čiech komunizmus v žiadnych slobodných voľbách nezvíťazil. Čím to asi bude?
Súdruh podľa Tvojej logiky bol potom úplne logický aj vstup nemeckých vojsk 29. augusta 1944. S tým rozdielom, že Nemci k tomu súhlas prezidenta a vlády, aj keď vynútený. Zo strany ZSSR bol bol obyčajný banditizmus na úrovni amerického vpádu do Iraku.
To že tu nehrali bolo spôsobené tým, že nás okupovali Rusi a vládli tu špinaví boľševici ako Husák, Biľak atď. Ale chápem, že starým komunistom ako Ty stačí aj dychovka, Kája alebo tie odporné pesničky z Repete.
Ináč zrovna dnes má narodeniny (66 rokov) Robert Plant, bývalý spevák legendárnej britskej hard rockovej skupiny Led Zeppelin. Píšem to sem hlavne preto, že Led Zeppelin je jedna zo skupín, ktoré u nás nikdy nehrali a to nielen na Slovensku ale v celom bývalom Československu. A to práve vďaka sovietskej okupácii a následnej normalizácii. Mnohé iné rockové legendy si neskôr po páde komunizmu v bývalom Československu zahrali a mnohé zahrali aj na Slovensku. Síce často už v zmenenej zostave a neraz už aj v slabšej kondícii než v časoch najväčšej slávy. Ale predsa len zahrali. Ale Led Zeppelin nie. Napríklad také legendy 70-tych rokov ako Deep Purple, Black Sabbath, Uriah Heep, KISS alebo Alice Cooper (o legendách 80-tych rokov ako napr. Iron Maiden alebo Metallica už ani nehovorím) už hrali aj na Slovensku. The Rolling Stones, Pink Floyd, AC/DC alebo Aerosmith hrali aspoň v Čechách. Ale Led Zeppelin tu nehrali vôbec. A to práve vďaka sovietskym okupantom.
Odporúčame