A samozrejme neboli to len tie asi najznámejšie prípady, teda Košut a Petrovič. Takých príkladov bolo veľa. A môžeme sa napríklad bavit aj pôvode kniežaťa Rakocziho a mnohých iných vraj maďarskych osobností.
A samozrejme neboli to len tie asi najznámejšie prípady, teda Košut a Petrovič. Takých príkladov bolo veľa. A môžeme sa napríklad bavit aj pôvode kniežaťa Rakocziho a mnohých iných vraj maďarskych osobností.
Chorváti tvorili 9,1%. A Maďarov bolo podľa posledného sčítania v Uhorsku v roku 1910 údajne 54,5. V skutočnosti ich bolo samozrejme menej. Ale aj keby ich bolo tých 54,5, tak po pripočítani tých 9,1% Chorvátov by ich bola menej ako polovica.
Maďari boli síce najpočetnejším národom v Uhorsku ale rozhodne nie väčšinovým. Väčšinu dosiahli až počas najtvrdšej maďarizácie začiatkom 20-teho storočia. Hlavne v tom úplne neobjektívnom a otvorene zmanipulovanom sčítaní z roku 1910. Pričom tam nebolo zahrnuté Chorvátsko a Slavónsko, v celouhorskom meradle, teda vrátane Chorvátska a Slavonska nemali väčšinu ani vtedy.
Abrahám čo sa týka pojmu maďarón, tak v prípade pomaďarčených Slovákov z 19-teho storočia začiatku 20-teho storočia typu Košut alebo Petrovič alias Petofi je ten termín úplne legitímny.
Ale hlavne že sem chodia vybľakovať Alexandrovci a takí ľudia, ako stará dedkovia v tejto diskusii na nich ešte aj chodia.
Komunistické klamstvá nič iné.
Nikdy si neurobil preklep. Mimochodom ak si si ešte nevšimol, tak dlhé á a dlhé í sú na klávesnici tesne vedľa seba. Ale samozrejme mal som si to po sebe prečítať.
Ak bol legitímny vstup sovietskych vojsk v auguste 1968, tak potom bol minimálne rovnako legitímny aj vstup nemeckých vojsk v auguste 1944, s tým rozdielom, že Nemci mali aspoň súhlas prezidenta a vlády, aj keď vynútený. Rusi nepotrebovali ani len to. Im stačil aj pozývací list niekoľlkých zradcov, ktorí na to nemali žiadne oprávnenie.
A kto im sem vetdy dovolil vstúpiť, keď sem vstúpili bez súhlasu prezidenta, vlády a ďalších štátnych a stranickych orgánov.
Na Pohodu nechodím, rovnako ako nechodím na Alexandrovcov. naposledy som bol vo Viedni na KISS a najbližšie sa chystám v Bratislave na Amon Amarth.
Ale hlavne že sem chodia vybľakovať Alexandrovci a takí ľudia, ako stará dedkovia v tejto diskusii na nich určite chodia.
dedko nemá každý 100 rokov ako Ty.
akých vojnových veteránov, keď tu žiadna vojna nebola. Iba obyčajná sprostá nečím nevyprovokovaná okupácia.
Klameš dedko, žiadna občianska tu vojna tu nehrozila.
Keď som dobre pochopil z toho článku, tak hrali len hodinu? Lebo KISS vo Viedni hrali vyše 2 a štvrť hodiny.
Keď sú pre neikoho 80-te roky piesne od Elánu, tak je to dosť úbohé. Taký človek sa zjavne nevyzná v hudbe. Teda netrvdím, že staré piesne od Elánu z 80-tych rokov sú zlé, na naše vtedajšie pomery boli celkom dobré, ale s vtedajšou západnou hudbou, hlavne britskou a americkou sa nedajú vôbec porovnať. V 80-tych rokoch boli stovky lepších skupín než náš Elán. Samozrejme hlavne na západe. A mnohí mladí ľudia u nás ich aj napriek režimu, napriek cenzúre a železnej opone poznali a počúvali a zháňali si ich nahrávky často ilegeálnym spôsobom, napr na ilegálnych burzách.
Ja som včera vo Viedni tiež počúval evergreeny z 80-tych a hlavne zo 70-tych rokov. Skutočné a hlavne svetové a hlavne lepšie než tie od Elánu. Také ako Rock and Roll All Nite, Detroit Rock City, God of Thunder, Let Me Go Rock 'N' Roll, Love Gun, Black Diamond, I Was Made for Lovin' You, Crazy Crazy Nights, Lick It Up, Cold Gin, Calling Dr. Love, Heaven's on Fire, I Love It Loud, Shout It Out Loud atď. Samozrejme v podaní skupiny KISS, americkej hardrockovej legendy.
Odporúčame