prevrat tu bol naposledy v roku 1948. Komunistický. Február 1948 to bol úplne typický punč.
prevrat tu bol naposledy v roku 1948. Komunistický. Február 1948 to bol úplne typický punč.
Keď si pozrieš celé, tak negatívny názor má necelých 20 percent, čo nie je polovica ani zďaleka.
Vieš dedko, keď tráviš všetok čas medzi dôchodcami v dedinskej krčme, tak sa potom nečuduj.
ľahkú dostupnosť? Na západe boli už vtedy ľahko dostupné ďaleko lepšie autá. Pozri si fotky z Ameriky z 50-tych rokov, kde dederóni začali vyrábať toho trabanty, aké auta tam boli ľahko dostupné, myslím dostupné pre úplne priemerných bežných ľudí a bez čakania samozrejme. Kým v ostbloku si v tom čase veľká časť ľudí nemohla dovoliť ani len toho trabanta a keď, tak museli čakať.
a mimochodom zrovna New York patrí medzi najväčšie hudobné centrá vo svete. Z New Yorku pochádzajú také skupiny ako KISS, Blue Öyster Cult, Foreigner, New York Dolls, Ramones, Blondie, Talking Heads, Television, Twisted Sister, Manowar, Anthrax, Dream Theater, Warrior Soul, White Lion, Sonic Youth, Nuclear Assault, Type O Negative, Agnostic Front, Biohazard a veľa ďalších.
dedko Američania nemajú radi hudbu? Veď americká hudba a americká hudobná scéna je jedna z najlepších na svete určite ďaleko lepšia než slovenská. Aj keď faktom je že aj americká hudba má už zrejme svoje najlepšie roky za sebou (najlepša bola v 70-tych, 80-tych, 90-tych rokoch) ale stále je neporovnateľne lepšia než naša.
ale na západe mali vtedy aspoň normálne autá a dobré autá a nie trabanty.
A komu by to malo vadiť? Akurát tak nejakým slniečkárom, ľavičákom, marxistom, komunistom a ujovi Sorosovi a mimovládkám, ktoré ujo Soros platí.
Autor si zjavne zamieňa liberalizmus s neomarxizmom. Pliačik nie je liberál, ale neomarxista. Rovnako ako aj to Progresívne Slovensko a stranička pána Brbľavého.
Ináč najväčšia sranda je keď tu starí dedovia, starí komunisti robia z vojnového štváča Chruščova, ktorý takmer vyvolal jadrovú vojnu spojenca západu. A to len preto že si dovolil siahnuť na ich modlu súdruha Stalina. Pričom Chruščov bol rovnaký komunistický diktátor ako jeho predchodca, len bol o čosi menej krvavý. Ale pre svet bol možno ešte nebezpečnejší než Stalin. Hlavne preto že za jeho vlády mal Sovietsky Zväz viac jadrových zbraní než za Stalina a navyše bol Chruščov taký blázon, že hrozilo, že ich aj použije.
Starí slovenskí komunisti a rusofili čo sem píšu by si mohli uvedomiť, že ani ruská vláda si včera nepripomenula to sté výročie tej nešťastnej VOSR. A namiesto toho si pripomenula výročie vojenskej prehliadky z roku 1941. Fakt je ten že dnešný režim v Rusku si zo sovietskej minulosti pripomína hlavne 2. svetovú vojnu a celkove sa hlási skôr k cárskemu Rusku než k ZSSR.
Ďalej fenomenálny album Phenomenon britskej hard rockovej skupiny UFO s fenomenálnym mladým (v tom čase) nemeckým gitaristom Michaelom Schenkerom. V poradí druhý album Fly to the Rainbow vydala aj slávna nemecká (v tom čase západonemecká) hard rocková skupina Scorpions. A v roku 1974 vyšiel aj album It's Only Rock 'n Roll od skupiny The Rolling Stones. Dva veľmi dobré albumy Old New Borrowed and Blue a Slade in Flame vydala britská skupina Slade, druhý z nich obsahuje jeden z ich najväčších hitov Far Far Away. Dva albumy Sweet Fanny Adams a Desolation Boulevard vydala britská skupina The Sweet, druhý z nich obsahuje jeden z ich najväčších hitov Fox on the Run. Dva albumy Queen II a Sheer Heart Attack vydala britská skupina Queen. V roku 1974 vyšiel aj album Quo britskej skupiny Status Quo. Album Secret Treaties od americkej skupiny Blue Öyster Cult. A veľa ďalších.
Ináč zistil som že ten trápny Malovaný džbánku je zr oku 1974, kedy bola aj na Lýre. A v roku 1974 vyšli na západe, hlavne vo Veľkej Británii a v USA napr. debutový album skupiny KISS, teda aby som bol presný skupina KISS vydala v roku 1974 hneď dva albumy - debutový album KISS vo februári a druhý Hotter Than Hell v októbri, ktoré patria dodnes k ich najlepším. Dva albumy vydala v roku 1974 aj skupina Deep Purple a to albumy Burn a Stormbringer, obe naspieval David Coverdale (neskorší a dnešný spevák skupiny Whitesnake). Debutový album vydala v roku 1974 aj kanadská rocková skupina Rush alebo aj britská hard rocková skupina Bad Company. A rovnako aj slávna britská heavy metalová (v tom čase ešte skôr hard rocková) skupina Judas Priest. V roku 1974 vyšiel aj album Get Your Wings americkej Hard Rockovej skupiny Aerosmith. Album Second Helping od americkej rockovej skupiny Lynyrd Skynyrd s ich najväčším hitom Sweet Home Alabama.
Tá zaslúžilá umelkyňa súdružka Štrougalová to dostala asi za tie jej trápne socialistické odrhovačky, ktoré spievala v čase normalizácie. Ten trápny gýčový socialsitický popík ktorý bol na tú dobu už úplne nemoderný. Však satčí si len porovnať aká hudba sa robila na západe v rovnakom čase, kedy ona spievala nemoderné trápne socialistické odrhovačky typu Malovaný džbánku.
Českí archeológovia v Egypte zobudia múmiu. Múmia sa na nich pozerá a hovorí: "Kto ste a čo chcete?" "My sme archeológovia z Českej republiky a prišli sme preskúmať túto pyramídu." "Vy ste z Česka?" pýta sa múmia. "Áno." "Aha. A čo Helenka, ešte spieva?
A za čo dostala tú cenu zaslúžilá umelkyňa súdružka Štrougalová?
Neviem koho majú takéto filmy zaujímať. Napríklad filmy ktoré som spomínal ako Zviera s Belmondom tuším z roku 1977 alebo americký film Policajná akadémia z roku 1984 to sú filmy, ktoré sa dajú pozerať aj dnes a dajú sa vidieť aj viac krát. Kým väčšina dnešných filmov sa nedá vidieť ani raz. A nielen tie o sexuálnych a iných menšinách. Aj keď dnes sú už pomaly všetky filmy o menšinách, ako keby iní ľudia ani neboli. A roky 1977 a 1984 v ktorých tie filmy, ktoré som spomenul vznikli boli veľmi silné roky, ako vo filmovom umení tak aj v hudbe. Aj keď samozrejme nie u nás, keďže u nás vtedy vládli komunisti a bola tu tvrdá cenzúra, ale na západe to boli veľmi silné roky. A mimochodom čo sa týka tej komunistickej cenzúry. Tak dnešná diktatúra politickej korektnosti je pomaly rovnaká ak nie ešte horšia ako bola komunistická cenzúra u nás za komančov. Vtedy bol západ ďaleko slobodnejší.
Ešte pomerne nedávno v 70-tych, 80-tych rokoch boli v západných filmoch homosexuáli vo filmoch akurát tak smiešne postavičky typu Belmondov Bruno Ferrari vo filme Zviera (Já a ženská? No fuj!) alebo chlapci z Modrej ustrice v Policajnej akadémii. A vo filmoch sa o homosexuáloch hovorilo zásadne ako u buzerantoch. A homosexuáli medzi hercami to o sebe väčšinou tajili. Takéto filmy ako dnes sa vtedy vôbec netočili a vtedajšie západné filmy jedno či americké alebo francúzske a iné európske boli rozhodne lepšie než tie dnešné.
On spieval iba Kalinku a Kaťašu. A ešte Internacionálu a Pieseň práce. A Pieseň šťastných detí.
Jasné. A preto odišiel z úradu 20. januára 1961, teda v deň, keď nastúpil novozvolený prezident John F. Kennedy. To že dostal infark je síce fakt, ale s Lajkou to nesúvisí a ani nemôže, lebo to bolo ešte v roku 1955, ešte pred koncom jeho prvého funkčného obdobia. A aj napriek infarktu dokončil nielen svoje prvé funčné obdobie, ale vyhral a to drvivo vyhral aj nasledujúce voľby a dokončil aj druhé.
Odporúčame