Z druhého piliera odišlo 107-tisíc ľudí so 411 miliónmi eur
seat,
si jeden z mála diskutérov, čo píše vecne. O to viac sa trápim sa tým, ako by som mal pochopiť tvoje argumenty.
Píšeš, že: "...Pozri si tabuľky, kde sú údaje o dĺžke doby poberania starobného dôchodku. Táto doba sa mierne zvyšuje.V súčasnosti to je v priemere do 72-73 rokov u mužov a do 77-78 rokov u žien." Ja stále neviem odkiaľ si k takýmto hodnotám prišiel.
Ďalej píšeš, že:"....Taktiež je rozdiel medzi rokmi narodenia 1950-1960, 1960-1970, či 1980-1990 a napr.2000-2010, kde novonarodených je značný úbytok." Rozmýšľam, ako je vôbec možné, že doba poba poberania dôchodku, resp. pravdepodobnosť úmrtia vo veku x, závisieť od počtu narodených v jednotlivých ročníkoch. Veď úmrtnostné tabuľky sa robia na 100000 ľudí bez ohľadu na početnosť narodených.
Nerozumiem ani týmto tvojim slovám. :".., že pri úmrtí po 7 rokoch poberania, na DEDENIE NEktJDE ANI CENT z tých vraj vlastných." Ako by to teda malo byť, aby bol dodržaný zákon , na ktorom sa podielali najmä poslanci SMERU?