Ak sa stále otepluje hoci aj mierne, tak určite musí byť posledných 5 rokov najteplejších. Hlavne ak sa v roku 2015 skokovo oteplilo v dôsledku veľmi silného El Nina a nasledujúce El Nino v roku 2018 teplotu ešte kúsok zdvihlo.
Ak sa stále otepluje hoci aj mierne, tak určite musí byť posledných 5 rokov najteplejších. Hlavne ak sa v roku 2015 skokovo oteplilo v dôsledku veľmi silného El Nina a nasledujúce El Nino v roku 2018 teplotu ešte kúsok zdvihlo.
https://www.speleork.sk/sk/oss-ruzomberok/hi… Príčiny povodne objasňuje podobne ako iný autori, ale všíma si aj celkového rázu počasia v tom roku. Podľa neho zima v roku 1812-1813 bola neobyčajne krutá, 34 dní panovali tuhé mrazy a mnohí ľudia prišli o život. Leto bolo tiež celkove veľmi chladné a často pršalo. August bol hrozný (23.-26.). V kritických dňoch bolo možno v horách pozorovať zemetrasenie. Zem sa otvárala a vyrážala z nej voda. Samotný priebeh povodne opisuje podobne ak Mednyanský, ale uvádza, že podobná katastrofa postihla severné Uhorsko aj v roku 1713. Odvtedy vraj číslo 13 malo v každom slovenskom kraji zlopovestný zvuk a význam. Keď Slováci počítajú 11, 12, tak pri trinástke vraj od tých čias povedia "pánboh pri nás". Nepomohlo ani chladné počasie a tuhá zima.
Keď môže Pecho písať o teple v Rusku 2010 ako dôkaze GO, tak môžem písať ja o storočných teplotných záporných rekordoch na Slovensku dva roky po sebe. Domnievam sa že nadbytočný kysličník uhličitý by mal práve pri jasnej oblohe a utíšení vetra zabrániť tomu aby mrzlo viac ako pred 100 rokmi. Alebo to celých 100 rokov nebolo tak jasno a taký utíšený vietor?
https://www.topky.sk/cl/10/1606161/Januar-20… V januári 2017 opäť záporné rekordy v nížinách, pritom na horách bolo teplo.
Minulý rok na jar 2020 zase takto: https://domov.sme.sk/c/22376292/prelom-marca…
K poklesu teploty v noci a ráno potom tiež prispelo vyjasnenie a utíšenie vetra," vysvetlil Pavol Faško.Aj vďaka týmto okolnostiam bola na nadpolovičnej väčšine meteorologických staníc nameraná 31. marca rekordne nízka teplota vzduchu. Na Chopku bol mráz -16,5 stupňa, v Oravskej Lesnej namerali -11,1, na Štrbskom Plese -10,5 a v Telgárte -10,4 stupňa.V Piešťanoch 31. marca namerali -8 stupňov a bol tak prekonaný rekord z roku 1955 s hodnotou -6,8 stupňa. Stanica Bratislava letisko prekonala rekord z roku 1955 len o jednu desatinu, keď tu v utorok ráno bolo -4,6 stupňa.Naopak, na východnom Slovensku v Stropkove klesla teplota na -7,3 stupňa, pričom pôvodný rekord z roku 1969 bol -4,1, teda v niektorých prípadoch boli rekordy prekonané až o tri stupne.
Správa SHMU 21.3.2021: "Dnes ráno v Oravskej Polhore -18,4°C a v Hurbanove prekonaný 121-ročný rekord minimálnej teploty na daný dátum.Počas minulej noci nad nami v studenom vzduchu zoslabol vietor a pri prevažne jasnej alebo takmer jasnej oblohe výrazne klesla teplota vzduchu.Minimum teploty dosiahlo zväčša -5 až -10°C, v údoliach bolo miestami -11 až -17°C. Úplne najchladnejšie bolo v rámci nižších a stredných polôh v Oravskej Polhore. Tu namerali -18,4°C.Na niektorých miestach boli prekonané rekordy Tmin na dátum 21.marec. Bolo tomu tak napríklad v Piešťanoch a v Hurbanove.Pre Hurbanovo, ktoré malo -8,3°C, to znamená, že tu bol najchladnejší 21.marec za posledných 121 rokov. (PB)" . Zaujímalo by ma, či nemusí byť takéto vyhlásenie SHMU podrobené skúmaniu? Musí ju uverejniť v impaktovom alebo karentovanom časopise, napríklad Nature alebo Science, čo znamená, že jeho závery a zistenia musia prejsť náročným hodnotením a pripomienkami?
Porozumel niekto tomu článku? Ja tomu nerozumiem čo vlastne odmietli, hovorí sa o prvej a druhej dodávke, v prvej dodávke 2.5 mil vakcín, v druhej 3.5 mil a v tretej 600 tisíc, s tým že 1.8 miliona sme odmietli?
Stále nerozumiem tomu, či sme iní ľudia ako žijú v Argentíne, Maďarsku, Srbsku či SAE. Celá EMA je v súčasnom období veľmi zdržujúcim prvkom. Napr. Zeneca sa začala očkovať u nás o 2 mesiace neskôr ako v Británii. Taktiež Johnson už je schvaleny pre Ameriku a EMA ho ešte len schvaľuje. Každé vyčkávanie stojí životy ľudí. Je pravdepodobné, že začiatkom leta zase nákaza aj sama radikálne ustúpi. Očkovať potrebujeme teraz a hneď, včera bolo neskoro.
Americký protokol prevencie a domácej liečby covidu
Prevencia nákazy SARS-CoV-2 pre rizikových pacientov
Ivermektín 0,2 mg/kg jedna dávka v 1. deň, potom na 3. deň a o dva týždne, vitamín D3 1 000 - 3 000 IU/denne, vitamín C 1 000 2x denne, kvercetín 250 mg/denne, zinok 50 mg denne, melatonín 6 mg (pred spaním)
Po potvrdení nákazy covidom
Ivermektín 0,2 mg/kg jedna dávka v 1. deň, potom na 3. deň, vitamín D3 4 000 IU/denne, vitamín C 2 000 2-3x denne, kvercetín 250 mg/2x denne, zinok 100 mg denne, melatonín 10 mg (pred spaním), kyselina acetylsalicylová 325 mg/denne
I-MASK+ protokol autor profesor medicíny Paul Marik, šéf odboru pľúcnej a kritickej medicíny na Eastern Virginia Medical School
Spomína Vladimír Krčméry na konci článku: https://plus7dni.pluska.sk/domov/precitajte-…
Tak postupujeme ďalej štandartnou vyskúšanou metódou. Pacientov necháme doma dozrieť bez liečby a potom im ich dáme do nemocnice a nasadíme remdesivir, nasleduje pľúcna ventiláciia.........
Je taký vtip. Sovietski vedci ukazujú Leonidovi Iliočovi Beržnevovi svoj nový vynález. Automatický stroj na holenie. Funguje to takto, Človek si do neho vloží bradu a stoj mu automaticky odfrézuje všetky chlpy. Leonid Ijič sa zamyslí a vraví: Ale, veď každý človek má predsa iný tvar brady, to nemôže fungovať. Vedci odpovedajú: samozrejme že každý má iný tvar brady ale len do prvého oholenia.
Minulý rok bol polárny vír (vortex) mimoriadne silný a kompaktný. To je jeden z dôvodov, prečo u nás bola zima pomerne teplá a naopak na jar sa prepisovali teplotné rekordy záporným smerom. Studený vzduch bol celú zimu na severe a k nám mohol začať prúdiť až na jar po rozpade vortexu. Tento rok je situácia iná, vortex sa rozpadol ešte koncom decembra na viac častí. Jedna časť zabezpečila mrazy a sneh v Španielsku, druhá zase silnú zimu v Japonsku.
Zaujímalo by ma čo by sa muselo stať, aby bol p. Faško spokojný. Nie je v tej nespokojnosti sám. Aj v projekte intersucho.cz sú stále nespokojní. Najskôr hlásia 500 ročné sucho. Potom tvrdia, že by museli prísť nadnormálne zrážky aby sa doplnili aj spodné vody a že to sa tak ľahko nestane. Keď konečne prídu tie vytúžené dlhoočakávané zrážky, tak nám zase vadí, že neprišli v lete ale až v septembri a že zrážky sú celkove nevyrovnané. Nie sme ale fakt troška nároční na tie prejavy počasia? Nie je to náhodou tak, že počasie a zrážky sú vo svojej úplne v bežnej variabilite? My stále hľadáme náznaky katastrofy a samozrejme ich aj nachádzame.
Takto by to videl jeden zo zakladateľov Greenpeace Dr. Patrick Moore
Napríklad absolvent MFF UK v Prahe, odbor matematická fyzika, PhD získaný v SISSA v Terste, profesor matematiky na Univerzite Aix-Marseille od roku 1997 https://ctiradklimcik.blog.sme.sk/c/517544/o…
Jeden zo zakladateľov Greenpeace Dr. Patrick Moore tvrdo kritizuje Greenpeace za ich súčasný postoj ku GO. https://neviditelnypes.lidovky.cz/veda/rozho…
V Zime v roku 2018 bolo snehu dosť, a január 2017 bol tretí najchladneší január za posledných 100 rokov.
Na intersuchu ukazujem ako zavádza pán Pecho,( lebo je to jeho článok )o anomáliách a kastrofách v roku 2019. Predpovede na 100 rokov tam si môže hádzať číslami ako sa mu zachce - kto mu dokáže, že si vymýšľa. Od roku 1850 t.j. za 170 rokov sa globálne oteplilo o 1.1 stupňa. Prečo by sa malo teraz globálne otepliť za 80 rokov o 5-6 stupňov nevie vysvetliť nikto. Čo sa týka individálneho hodnotenia, aspon by ste si mohli zistiť s akým i sa píše polyhistor. Dokonca ani nie som vyhodniar, ako ste si neprávne vydedukovali. Čo sa týka vedcov a klimatoógov, existujú aj skeptickí vedci, či už geológovia, paleológovia, atmosférickí fyzici, ktorí spochybňujú katastrofickú teóriu globálneho oteplenia vplyvom zvýšenej koncetrácie CO2. Napríklad: http://www.sszp.eu/wp-content/uploads/2012_c… alebo https://www.konzervativnyweb.sk/c/22179146/d…
Odporúčame