A ty rozlišuješ, že Ficco bol zvolený do funkcie, kým Šimečková má neziskovku z vlastnej pohnútky!
A ty rozlišuješ, že Ficco bol zvolený do funkcie, kým Šimečková má neziskovku z vlastnej pohnútky!
Vo veku 28-29 rokov si nechať preplácať telefón od matky - to vážne? V oxforde neboli brigádnicke miesta?
odkedy polícia zastupuje SOI-ku? Zase blúzniš? A prečo veríš len langošárovi, keď SOI-ka sa vyjadrila, že tam boli aj iné porušenia. Prečo si si zoznam porušení nevypýtal cez infozákon? Navyše langošár sa vyjadril, že registračná pokladňa už vydáva bločky vporiadku, no včera bolo na yt video matelkovcov, ako majú opäť vydaný bloček bez diakritiky https://www.youtube.com/shorts/ODHWNcYeox0
A pritom celá vina sa začína u Valla, lebo vymyslel v PAAS-e nálepky, typické pre progresívcov: používať kresby, texty, info tabule, ako pre autistov. Vallo tým spustil možnosť vytvárať napodobeniny. Čo myslíte, prečo odrazu PAAS ustúpil od nálepkovania áut?
Kolko energie venuješ denne maľovaným odrážkam? Písať text s obrázkami ako pre deti, hlúposť
Vieš, keby si dohľadal, že zo vstupného na tanec nebola odvedená daň, alebo, že plagát na tanec nebol v úradnom jazyku, mal by tvoj blog väčšiu váhu protiargumentačne proti finančákom, ktorý pokutovali za nespisovnosť. Ak keď je to len jedna strana, lebo finančáci povedali, že tam boli aj iné priestupky, a že pokuta bola za balík porušení. Mňa napríklad napadá, že bloky boli vystavené dodatočne, to sa samozrejme predajca nepochváli, a úrad ti to nepovie preto, lebo je viazaný mlčanlivosťou. No keď už sa hráš na blogera, prečo si nevyužil zákon na získanie informácie, ale hneď paušalizujes....
No medzitým dospel, a práve jeho mužnosť mu asi závidíš. Vyspel aj v názoroch a rečovom prejave, či logickom myslení
Už predpoklad teba, ako politológa je vadný. Keby matematici boli takí istí "logos" ako politológovia, tak by každý matikár dospel k inému výsledku. V matermatike nemysliteľné, No v politológii vám to vôbec nevadí, že máte v názve vedu, no závery nemáte rovnaké!
Občan v zahraničí má predsa pobyt na území Slovenska a ako rezident má predsa zabezpečený prístup k urne. Za úplne rovnakých podmienok ako ostatní voliči jeho okrsku: tj má sa prezentovať (overenie veku, pobytu), voliť tajne a voliť len raz. Pobyt do zahraničia v čase vypísania volieb voličovi predsa nenariadil štát. Dátum konania volieb je predsa podľa zákona oznámený! (po prvé, je oznámený - zvýrazňujem slovo) dostatočne v predstihu (za druhé - v predstihu) a voliť je právo a nie povinnosť. Tieto tri predpoklady v tvojom blogu úplne ako vedec ignoruješ, a prichádzaš s totálne novinárskym nevedeckým záverom
A ty sa pytas na zmluvy? Na zaklade akeho pravneho stavu ma institucia odovzat telefon, ktory ma v majetku?
Boze moj, ten chlapec je hlupejsi ako sa predpokladalo. Takze majitelom SIM karty je babka ci on? Organizacia platila sluzobny telefon, ktory nema v majetku? Platila ho osobe, ktora nema zmluvny vztah s organizaciou? Vazne.?! Ako tam prebiehali inventarizacie?
Rozlišuješ jeho budúci a tvoj minulý čas?
Tým si chcel povedať, že obišli aj iné dane ?!
pokračovanie: V štáte pracuje zhruba milión ľudí, tj akokeby každý odviedol daň vyššiu o 16 000 za 8 rokov, tj 2 000 za rok, tj 166 za mesiac, tj tvoja výplata z 2000 v hrubom by nebola 1550 v cistom, ale o 166 menšia, tj už len 1384.
Dolož miliardy! Alebo choď trepať inde. Slovenský rozpočet je zhruba 16 miliárd, ukáž. že v máji nie je dostatočne naplňaný, že už nie je na účte v pokladnici 5/12+16=6,6 miliardy, článkov o tom máš v každých hospodárskych kútikoch dosť. Ty veríš presne takej sprostosti ako to, že Matelko tvrdí, že rozkladli 30 miliárd, to sú dva roky neživota štátu, dva rozpočty, pokial viem neboli ani úrady, ani hasičské zbrojnice, ani školy, či iné rozpočtové kapitoly na dva roky vypnuté! A nebatelizuj, že 400 litrov nie je nič. LEbo pri plate 2000e v hrubom, tj cca 1550 v čistom by si skladal sumu 400 000 počas 258 mesiacov, čo je 20 rokov, takže od roku 2018, kedy sa to stalo prvýkrát, by si ešte 12 rokov musel šetriť, osem rokov ai nič nejedol, nikde nebýval, chodil bosý a ešte 12 rokov by ťa takto čakalo! Suma 400 000 je 0,0000025miliontina rozpočtu, tj milión obyvateľov sa na ňu zložilo po 16 000 eur za 8 rokov.
Dolož miliardy! Alebo choď trepať inde. Slovenský rozpočet je zhruba 16 miliárd, ukáž. že v máji nie je dostatočne naplňaný, že už nie je na účte v pokladnici 5/12+16=6,6 miliardy, článkov o tom máš v každých hospodárskych kútikoch dosť. Ty veríš presne takej sprostosti ako to, že Matelko tvrdí, že rozkladli 30 miliárd, to sú dva roky neživota štátu, dva rozpočty, pokial viem neboli ani úrady, ani hasičské zbrojnice, ani školy, či iné rozpočtové kapitoly na dva roky vypnuté! A nebatelizuj, že 400 litrov nie je nič. LEbo pri plate 2000e v hrubom, tj cca 1550 v čistom by si skladal sumu 400 000 počas 258 mesiacov, čo je 20 rokov, takže od roku 2018, kedy sa to stalo prvýkrát, by si ešte 12 rokov musel šetriť, osem rokov ai nič nejedol, nikde nebýval, chodil bosý a ešte 12 rokov by ťa takto čakalo! Suma 400 000 je 0,0000025miliontina rozpočtu, tj milión obyvateľov sa na ňu zložilo po 16 000 eur za 8 rokov.
Absolútne nepodstatný článok. A pritom je to tak jednoduché: Ak sa byt predáva bez nábytku, má byť byt na prehliadke vyprataný od nábytku!
Kupujúci si ma všímať kvalitu a odstávanie dverí, prechody medzi podlahami, vŕzganie podláh, zažltnutie radiátorových ventilov, vyskúšať si ovládanie žalúzii, zmerať si rozmiestnenie zásuviek a ich počet, dostupnosť hlavného vypínača mimo zamykanej skrine, overiť otvorenie všetkých okien, preveriť, či sa nemyká zábradlie a v neposlednom rade, či po poslednej použitej farbe na stenách nevznikol mastný film z nevhodnej farby, a najväčším chytákom sú nefunkčné pánty na kuchynskej linke
Prečo asi. Veď predsa Putin veľmi dobre vie, čo predchádzajúci politici sľubovali a nesplnili. Dnešná kaja o tom nemá ani páru, alebo to vedome zapiera, že tu boli diplomatické dohody
No sama neurobila nič, a pritom jediná má plné kompetencie za EK
To nie je hlúposť. Dôchodca nad 90, mal dôchodok vypočítaný pred 1998, priemerná mzda bola 99 euro, priemerný dôchodok sa vypočítaval na úrovni 59,4 eur. Započítaj si štyri valorizácie a dostaneš sumu, z akej žijú dôchodcovia nad 90. Mlieko v 1998 stálo 0.3 eura, dnes stojí takmer trikrát toľko. Takže dvojnásobné zvýšenie dôchodkov je stále málo
Podľa datacube ŠTÚ bolo v 2025 na SVK 29 210 obyvateľov k 31.12. s vekom 90+
Odporúčame