mirius, ty ako vieš, že ja schvaľujem ruskú agresiu na Ukrajine? Hlboko sa mýliš. No čo už s tebou? A aký je tvoj názor na spojenie PV a referenda 30.9.2023 s dvomi otázkami?
mirius, ty ako vieš, že ja schvaľujem ruskú agresiu na Ukrajine? Hlboko sa mýliš. No čo už s tebou? A aký je tvoj názor na spojenie PV a referenda 30.9.2023 s dvomi otázkami?
++++++. Zároveň by som rád podporil názor ústavného právnika Vincenta Bujňáka: "Prečo chránime vodu a pôdu, ale nechránime našu ÚSTAVU SR?".O deformovaní našej ÚSTAVY, pokiaľ ide o nerastné bohatstvo (zlato, urán, zeolit, mastenec, uhlie, magnezit atď.) som od roku 2011 do roku 2023 publikoval okolo 50 blogov, žiaľ, za 30 rokov sa nezmenilo takmer nič. Hoci moju kritiku vo väčšine prípadov potvrdil aj NKÚ svojimi kontrolami v rokoch 2020-2021. Na Slovensku stále platí "Štát je najhorší vlastník, treba všetko sprivatizovať". A tak sa SR stala z vlastníka nerastného bohatstva (viď čl.4 Ústavy) kolóniou, ovládanou zahraničnými aj domácimi súkromnými spoločnosťami. Na rozdiel od Nórska, ktoré vlastní v štátno-súkromných akciových spoločnostiach dve tretiny akcií. SR dokonca odmieta moderné finančné oceňovanie svojich ložísk podľa metodiky OSN, takže naše nerastné bohatstvo je bezcenné !
Za blog ++++++++++. Ale odporučil by som opraviť: nie "Z Pellegrinim, nie z Kollárom", ale nie s Pellegrinim, nie s .Kollárom. (2.péd vs . 7.pád).
Autorský kolektív: Niall Kinshtaity, konzultant a editor, Chris Wallace, John Farndon, Marcus Weeks, James Meadway, Frank Kennedy, George Abbot. Použité pramene: Viď Register na str. 344-350.
Predpokladám, že kapitolu VO VÝCHODOÁZIJSKÝCH KAJINÁCH RIADI TRH ŠTÁT, ekonomika ázijských tigrov napísal John Farndon, londýnsky autor o ekonomikách Číny a Indie.
Perfektný blog ++++++++++ Keďže v rezorte MŽP SR som pracoval, pred odchodom do dôchodku v ŠGÚDŠ, v denníku PRAVDA som uverejnil v rokoch 2011-2023 minimálne 50 blogov o nedostatočnej ochrane nášho nerastného bohatstva. Kontrola NKÚ väčšinu nedostatkov potvrdila. Išlo o ložiská zlata, uránu, mastenca, magnezitov, zeolitu atď., ktoré sú bez moderného finančného a ekonomického hodnotenia metodikou OSN v podstate bezcenné. Potvrdzuje to aj ročenka NERASTNÉ SUROVINY SR, 2021.
+++++. Voličom BK odporúčam prečítať si z knihy Gustáva Murína MAFIA V POPRADE (2020) dve kapitoly: Žemba a Kollár a Ešte raz Kollár na str.145-156. "Až v roku 2018 denník Pravda oslovil Borisa Kollára a opýtal sa ho na Binku a Hajtmana: "Pýtate sa ma, čo bolo pred dvadsiatimi rokmj, osobne si na týchto ľudí nespomínam." Kollár zdôraznil, že za svoj život vybudoval. kúpil a predal možno 30 či 40 firiem. "Najskôr spoločnosť vybudujem, potiahnem ju hore a potom so ziskom predám, a viac sa o ňu nezaujímam. S tými ľuďmi nemám nič spoločné, nie sú to moji známi ani moje kone, ani nič, predal som firmu a viac ma to nezaujíma." Ibaže ten predaj je v uvedených prípadoch nanajvýš podozrivý. Kollár si nepamätá ani Erda či Kušmireka (Pravda): "Ich mená mi nič nehovoria, nastúpili do spoločnosti, až keď som z nej odišiel."
Informácie o prepojení Kollára a podsvetia sa opakovane objavujú v rôznych médiách..."
Slovensko zlato vyťažené z bohatého ložiska Hodruša - Hámre spoločnosťou Slovenská banská, s.r.o. už od roku 1993 exportuje vo forme zlatonosných koncentrátov do Belgicka, kde skončilo už vyše 8 ton zlata. Okrem toho má Slovensko ďalších 20 preskúmaných, ale neťažených zlatonosných ložísk, ale nikto nevie, koľko z nich má bilančné (ekonomické) a koľko nebilančné (potenciálne ekonomické) zásoby! Prečo? Pretože na Slovensku sa ložiská finančne neoceňujú, hoci metodika OSN je známa a v ŠGUDŠ (v bývalej Geologickej službe SR) úspešne aplikovala na mnohých výhradných ložiskách už od roku 1991.
výborný a aktuálny blog ++++++++++
MrFigeľ, je mi Vás ľúto, že neviete, aký "socík je v Číne". Je o tom aj o BRICS-e kopa literatúry. Vy to nečítate? Je mi Vás ľúto.
Odporúčame