Chudák.
Akú "našu mentalitu"? Nechcem mať nič spoločné s mentalitou vládnych činiteľov, ale ani provládnych novinárov.
Prečo by Veronika R. podporovala niečo, čo nemá "žiadnu podporu v parlamente"? Azda je parlament jednotný?
Čiže nesplnila ani to, čo avizovala.
Takto medziriadkovo sme písali kedysi do novín. Ale aj za to vďaka a klobúk dole.
Mám predpísané kúpele - áčko po úraze a operácii. Lenže stále váham. Kamarátka chytila v kúpeľoch v Piešťanoch kovid (zrejme ukrajinský), bolo to začiatkom leta a dodnes sa z toho strábi. (Očkovaná.) Z kúpeľov teda po dvoch odkrútených týždňoch odišla, resp. ju poslali domov s tým, že po vyzdravení z kovidu môže ešte posledný týždeň kúpeľnej liečby "B" využiť. Aj chcela, ale dozvedela sa, že to musí byť v tých istých kúpeľoch a v tom istom (drahom) zariadení, kde si okrem procedúr všetko hradila. Keďže niekoľko mesiacov nebola schopná pracovať (je už dávno v dôchodkovom veku, no nečerpá dôchodok), neprivyrobila si, a teda nebola ani vstave dovoliť si to čo pred kovidom. A tak tretí týždeň predpísanej kúpeľnej liečby zahodila (uplynul čas, dokedy by ju bola mohla absolvovať).
Po valorizácii dôchodkov sa zvýšia aj iné poplatky, napríklad za opatrovateľské služby v sociálnych zariadeniach.
Váš syn neťažil zo solidárneho systému?
Odporúčame