Myslíš na h-a-j-z-l-o-v z pravice, ktorí sústavne utekajú z parlamentu, keď sa hlasuje?
Myslíš aj na h-a-j-z-e-l-k-u madam fernetovú, ktorá vykrikovala a utiekla, že sa nenechá urážať za to, že vyprážala rezne pre papalášov Penty?
Myslíš na h-a-j-z-l-o-v z pravice, ktorí sústavne utekajú z parlamentu, keď sa hlasuje?
Myslíš aj na h-a-j-z-e-l-k-u madam fernetovú, ktorá vykrikovala a utiekla, že sa nenechá urážať za to, že vyprážala rezne pre papalášov Penty?
Tento bod zmluvy sa prieči logike, pretože rozhodovacími právami disponuje vždy väčšinový vlastník, práve z titulu veľkosti svojho podielu. Do privatizácie SPP stratové ceny plynu dotovalo ziskami z tranzitu plynu z Ruska smerom na západ. Krížové dotácie sa zrušili po vstupe do EÚ na príkaz z Bruselu.
To, že ceny plynu budú obsahovať 100%všetkých nákladov, bola jedna z podmienok nemeckého GazRuhrgas AG (dnes E. ON Ruhrgas) a Gaz de France (dnes Gaz de France Suez) pri vstupe do plynární. Ako vždy krátko po privatizácií začali prudko narastať ceny plynu a došlo k viacerým prepúštanim zamestnancov. Samozrejmosťou je, že predaj SPP v cene 120 962 700 000 Sk bol hlboko pod cenu, pretože odhadovaná cena bola na úrovni 121až 193 mld. Sk. Nie poslednou chuťovkou bola odmena privatizačnému poradcovi – firme Credit Suisse First Boston vo výške 792 000 000 Sk, ktorá rozhodovala o jednej jedinej ponuke.
Pravica "predala", teda DAROVALA, SPP za babku, okradla občanov Slovenska a teraz kričí.
Občania s pamäťou nezabudli!:
2002 – privatizácia SPP. Privatizácia strategického energetického podniku (ktoré by sa nemali za žiadnych okolností predávať predovšetkým preto, že ich služby využívajú všetky ako fyzické tak právnické osoby na území daného štátu a pretože výdavky na energiu tvoria značnú časť ich celkových výdavkov SPP bola špecialitou predovšetkým v dvoch oblastiach. Pri podpise zmluvy o predaji v roku 2002 I. Mikloš zabudol uviesť, že kupujúca strana zaplatí v slovenských korunách takú sumu, aká bola v deň podpisu zmluvy. Štát tak prišiel už len podľa neho samotného o 7,7miliardy korún. Nie menej závažné však bolo a stále je, že predajom menšinového podielu akcií –49%dostalo konzorcium Gaz Ruhrgas AG a Gaz de France väčšinové rozhodovacie práva.
Lipšiciáda od agentúry JPP - Jeden Pán / Lipšic/ Povedal. Pritom je ešte aj sklerotikom /lepšie povedané vedome klamárom!/, keď si nespomína počas ktorej vlády bolo SPP za babku darované zahraničnému "investorovi".
Nečudo, však patrí k sme-tiarom, ktorí klamú jedna radosť:
Denník SME dnes v článkoch Federič má lacný byt od SPP a Z SPP už Smer profitoval napísal, že vedúci Úradu vlády SR Igor Federič dostal byt za symbolickú sumu. Táto informácia je nepravdivá. Igor Federič v roku 2004 odkúpil byt od SPP za štandardnú sumu v hodnote niekoľkých miliónov korún, určenú znaleckým posudkom, ktorý objednal SPP. Len pripomíname, že to bolo v čase, keď SPP ovládali nominanti druhej Dzurindovej vlády. Všetky tieto skutočnosti vedúci úradu Igor Federič preukáže počas súdneho sporu o ochranu osobnosti, pretože sa rozhodol na denník SME podať žalobu.
Kedy naše "demokratické" média zverejnia túto správu?:
Rusko odovzdalo Rade bezpečnosti OSN dôkaz, že rebeli použili v Sýrii chemické zbrane.
Privatizačné gorily boli pred voľbami mimoriadne aktívne, aby opäť vládli ich miláčikovia z pravice:
"Haščák si myslí, že jeho vzťah s Róbertom Ficom skončí otvoreným konfliktom (čaša už pretiekla). Haščák si myslí, že keby sa po parlamentných voľbách dostal ku moci Fico, tak ich (PENTU) bude trestne stíhať. Haščák chce zničiť SMER. Chce založiť BN združenie, do ktorého pred parlamentnými voľbami dajú 20 — 30 mil. Sk na reklamnú kampaň proti Ficovi. Haščák dá 10 mil. Sk zo svojich vlastných peňazí. Haščák si uvedomuje, že uvedenou kampaňou môže Smeru reálne zobrať maximálne 2% hlasov, ale stojí mu to za to, pretože 2% môžu byť pri zostavovaní budúcej vlády kľúčové."
Privatizácia priniesla na úkor občanov obrovské zisky "investorom" a rozprávkové príjmy "manažérom":
Privatizácia rozprávkové odmeny nezastaví
Pravda 8. februára 2011
Zámer premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ) vyriešiť plytvanie v šiestich štátnych teplárňach ich privatizáciou je pochybný. Príklady fungovania sprivatizovaných firiem totiž ukazujú, že rozprávkové odmeny neklesli, len ich namiesto štátnych nominantov berú zahraniční manažéri. Všetko to ďalej platia užívatelia v cenách. Po privatizácii sa nezastavilo ani sporné prideľovanie firemných zákaziek.
Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/privatizacia-rozprav…
"Demokratom", ktorí sa odrazu hrajú na tvrdých pravičiarov pripomeňme:
Iveta Radičová (rod. Karafiátová) sa narodila 7. 12. 1956 v Bratislave a bola na zozname členov KSČ. Stala sa ňou po ukončení vysokej školy.
Mikuláš Dzurinda dvakrát žiadal o členstvo v KSČ a vlastnou básňou Pomník vďaky oslavoval Víťazný február.
Ivan Mikloš pochádza z komunistickej rodiny. Na ekonomickej univerzite v Bratislave bol predsedom Fakultného výboru Socialistického zväzu mládeže.
Ján Figeľ svojho času predseda Fakultného výboru Socialistického zväzu mládeže na EF VŠT (Technická univerzita v Košiciach) a predtým podpredseda pre ideologickú činnosť. KDH je prešpikované ŠtBákmi.
Béla Bugár sa stihol ešte pred "pádom" opony stať kandidátom KSS.
Mikloš, čo za babku daroval SPP zahraničným "investorom" dostal "veľkú dôveru" od občanov. Preto sa vyškiera v parlamente. Vďaka voličom SDKÚ:
Mikloš po voľbách zváži svoju politickú budúcnosť
SITA | 19. februára 2012
Podpredseda SDKÚ Ivan Mikloš v dôsledku prepadu volebných preferencií jeho strany v prieskumoch verejnej mienky neuvažuje do volieb odstúpiť zo straníckej funkcie. "Ja sa rozhodnem, čo ďalej s mojou politickou budúcnosťou po voľbách, pre mňa je dôležité rozhodnutie voliča, nie prieskumy verejnej mienky," vyhlásil Mikloš v diskusnej relácii TA3 V politike.
Pripustil, že každý, kto robí, robí aj chyby. Podľa jeho slov je výhodou "starých" politikov (fyzicky sa Mikloš starý necíti), že ich ľudia môžu posudzovať nielen podľa sľubov, ale aj činov.
Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/miklos-po-volbach-zv…
Prečo všetci, ktorí sú za zvyšovanie cien plynu pre domácnosti, vrátane Freša, Figeľa, Lipšica a ich prisluhovačov, dobrovoľne neplatia za plyn aspoň o tridsať percent viac?
Však by mali dodržať prísľub, ktorý dali zahraničným "investorom" čo od nich za babku dostali SPP, že budú môcť okrádať občanov Slovenska.
* Ďalšia pôžička - v roku 2006 si SDKÚ požičala 14 miliónov korún (465-tis. eur) aj od firmy Involve. Tá údajne vlastní logo SDKÚ a na Slovensku ju zastupovala švajčiarska spoločnosť Arcon, ktorú reprezentovala Eleonóra Valentová, druhá manželka Palacku. Firma Involve je previazaná aj s pokladníkom strany Igorom Kucejom.
* Kauza Daňového riaditeľstva - daňové úrady v Košiciach si na jar tohto roka prenajali nové priestory za 6,6 milióna eur, a to od firmy Nitra Invest Ondreja Ščurku, ktorý šéfuje okresnej organizácii SDKÚ v Nitre. Po obvineniach zo straníckeho klientelizmu vyzvala premiérka Iveta Radičová (SDKÚ) Miroslava Mikulčíka, aby z funkcie generálneho riaditeľa Daňového riaditeľstva odstúpil. Na stranu Mikulčíka sa však postavil Ivan Mikloš a zobral si ho za poradcu pre projekt Unitas, ktorý má zjednotiť výber daní, odvodov a cla. Napriek tomu, že súťaž o prenajímateľa sa opakovala, aj na druhý raz vyhrala práve Ščurkova firma, s čím už Radičová problém nemala.
* Predaj hotela Forum v Bratislave - hotel predával Úrad vlády pod vedením Dzurindu a kúpiť ho mali firmy, ktoré údajne stranu financovali. Zmluvu o predaji podpísali po porade ekonomických ministrov pod vedením Ivana Mikloša v máji 2003, a to za 400 miliónov korún. Hotel kúpila Diamonds Hotels Slovakia, s. r. o., ktorá mala v tom čase dvoch spoločníkov - slovenskú fyzickú osobu a holandskú firmu. Pol roka po kúpe spoločníci z firmy vystúpili a majiteľom hotela sa stala schránková firma Diamonds Hotels UK, ktorá sídlila v Londýne na rovnakej adrese ako spoločnosti Allied Wings a Destor Investments. O týchto dvoch firmách sa hovorilo v súvislosti s podozreniami z prania špinavých peňazí. 100-percentný podiel v Destor Investments mal súčasný pokladník SDKÚ Igor Kucej. Okrem spoločného sídla mali firmy Diamonds Hotels a Destor aj rovnakého riaditeľa. Firma Destor zároveň bola majiteľom ďalšej firmy Involve, ktorá vystupuje v kauzách SDKÚ.
Zopár škandálov SDKÚ
* Podozrenia z fiktívneho darcovstva - polícia od roku 2004 preverovala darcovstvo viacerých ľudí, ktorí v minulosti podľa oficiálnych dokumentov strane poskytovali finančné dary. Ocitli sa medzi nimi totiž nemajetní ľudia či dôchodcovia, ktorí tvrdili, že o ničom takom nevedia. Vyšetrovanie však okresná prokuratúra Bratislava II zastavila.
* Pôžička strany od schránkovej firmy - v rokoch 2003 a 2004 dostala SDKÚ od spoločnosti Soul spolu 50 miliónov korún (1,66 mil. eur), z toho 22 miliónov (730-tis. eur) predstavovalo prevzatie záväzku za dlh strany a 27 miliónov (896-tis. eur) za kúpu budovy na Medenej ulici v Bratislave. SDKÚ časť peňazí, ktoré dostala od firmy Soul, poslala na účet anglickej spoločnosti Allied Wings. Kucej SDKÚ denníku SME ukázal dokumenty, podľa ktorého išlo o splatenie pôžičky. Podľa neho išlo o úver poskytnutý Allied Wings so sedempercentným úrokom. Úverovú zmluvu ani informácie o Allied Wings však v strane nemali.
Dzurinda sa stretol s Haščákom z Penty u Radičovej, vraj ho pozvala
SITA | 5. februára 2012
Predsedu SDKÚ Mikuláša Dzurindu mrzia niektoré reči ministra vnútra Daniela Lipšica. Podľa neho zasahuje do vyšetrovania nenáležitým spôsobom. "Čo robila polícia za ministrovania Lipšica rok a pol? Policajný prezident Jaroslav Spišiak bol do Gorily zainteresovaný už v roku 2005. Čo robil Spišiak štyri roky, keď bol ticho? Prečo Spišiak čušal doteraz? Možno čakal na vhodnú príležitosť, tá prišla s parlamentnými voľbami," vyhlásil Dzurinda na tlačovej besede.
Dzurinda povedal, že sa stretol s predstaviteľom Penty Jaroslavom Haščákom vo februári 2009 v rodinnom dome u Ivety Radičovej v Novej Dedinke. Ako uviedol, o stretnutie ho požiadala Radičová a nevidí na tom nič zlé.
Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/dzurinda-sa-stretol-…
Lipšic teraz kričí, prečo bol v Pento - vláde?:
Radičová priznala, že ju navštevovali predstavitelia Penty
SITA | 2. februára 2012
Premiérka Iveta Radičová priznala, že ju doma navštívili viacerí ľudia z Penty. "V mojom dome za tie roky tisíc ľudí bolo na návšteve. Možno aj viac. A ja som rada, že môj dom je ústretový a pohodlný rôznym ľuďom," povedala. Premiérka nechcela komentovať vyjadrenie Penty, že Haščák ju navštevoval. "Na hovorcu nejakej firmy ako premiérka reagovať nebudem. To vážne ma idete vťahovať do nejakých gorilích hier? Prepáčte, tak toto zásadne odmietam!" vyhlásila.
Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/radicova-priznala-ze…
Fakty dzuromiklošovcom proste nevoňajú:
Mikloš dostal dva sociálne byty a ako minister financií zarábal ešte aj na reklame. Mal nízky plat, že bol odkázaný robiť reklamu súkromnej cestovke?:
Minister financií Mikloš dostal sociálny byt a ako minister financií si ešte zarábal na reklame:
„S Bubom som nikdy nikde nebol, napriek tomu s čistým svedomím s ním odporúčam cestovať,“ píše sa na reklamnom letáku cestovná kancelária Bubo Travel Agency vedľa fotografie ministra financií Ivana Mikloša (SDKÚ). V texte písanom v prvej osobe sa píše, že keby s nejakou cestovkou mal ísť na dovolenku, bol by to určite Bubo a že Bubo je „profík“ či „ideálne riešenie“.
Malý počerný fúzatý chlapík prišiel oblečený ako Napoleon s veľkým rámusom na psychiatriu. Primár sa ho pýta: "Čo vás trápi?"
"Pán primár, ako ste si určite dobre všimli, ja som Napoleon I. Osem rokov som bol cisárom! Mohol som si dovoliť všetko. Aj zbaviť štát SPP. Kto sa mi znepáčil, dal som ho sledovať a odkopol. Kto sa mi páčil, či so mnou verne bicykloval, tomu som rozdával fabričky a výnosné funkcie nie s dvojnásobnými ale stonásobnými platmi. Keď mi to niekto teraz pripomína, rozvláčim ho v médiách, že lacno kúpil vinicu. Prostí ľudia si o mne síce myslia len to najhoršie a sústavne na mňa nadávajú. Najradšej by ma už videli izolovaného na nejakej sv. Helene. Ja to ale zvrátim v júni v rozhodujúcej bitke pri Waterloo."
"No dobre, a prečo ste prišli za mnou?"
"Viete, nejde o mňa, ale o moju manželku. O cisárovnú Jozefínu. Ona si myslí, že je manželkou nejakého Dzurindu...
Tento bod zmluvy sa prieči logike, pretože rozhodovacími právami disponuje vždy väčšinový vlastník, práve z titulu veľkosti svojho podielu. Do privatizácie SPP stratové ceny plynu dotovalo ziskami z tranzitu plynu z Ruska smerom na západ. Krížové dotácie sa zrušili po vstupe do EÚ na príkaz z Bruselu.
To, že ceny plynu budú obsahovať 100%všetkých nákladov, bola jedna z podmienok nemeckého GazRuhrgas AG (dnes E. ON Ruhrgas) a Gaz de France (dnes Gaz de France Suez) pri vstupe do plynární. Ako vždy krátko po privatizácií začali prudko narastať ceny plynu a došlo k viacerým prepúštanim zamestnancov. Samozrejmosťou je, že predaj SPP v cene 120 962 700 000 Sk bol hlboko pod cenu, pretože odhadovaná cena bola na úrovni 121až 193 mld. Sk. Nie poslednou chuťovkou bola odmena privatizačnému poradcovi – firme Credit Suisse First Boston vo výške 792 000 000 Sk, ktorá rozhodovala o jednej jedinej ponuke.
Tí čo predajom SPP za babku okradli občanov Slovenska teraz kričia.
Pripoňme si:
2002 – privatizácia SPP. Privatizácia strategického energetického podniku (ktoré by sa nemali za žiadnych okolností predávať predovšetkým preto, že ich služby využívajú všetky ako fyzické tak právnické osoby na území daného štátu a pretože výdavky na energiu tvoria značnú časť ich celkových výdavkov SPP bola špecialitou predovšetkým v dvoch oblastiach. Pri podpise zmluvy o predaji v roku 2002 I. Mikloš zabudol uviesť, že kupujúca strana zaplatí v slovenských korunách takú sumu, aká bola v deň podpisu zmluvy. Štát tak prišiel už len podľa neho samotného o 7,7miliardy korún. Nie menej závažné však bolo a stále je, že predajom menšinového podielu akcií –49%dostalo konzorcium Gaz Ruhrgas AG a Gaz de France väčšinové rozhodovacie práva.
Ej, ale sa tu vyrojili privatizačné pijavice a ich prisluhovači, ktorí svojho času občanov Slovenska okradli predajom SPP za babku o miliardy korún.
Nezabudnite na "slávny" výrok - Štát je najhorší vlastník!
Odporúčame