V Bratislave sa protestovalo proti korupcii, dav skandoval 'dosť bolo Fica, Kali dole'
Všetky tieto protesty treba prekladať! ono je to také protestné esperanto... Napríklad ten z 1989 v preklade "nechceme továrne, nechceme nič vlastniť! nám stačí zahraničné mäso v žemli a práca za pásom! Aj banky si všetky poberte, veď holý zadok je náš! a načo nám je školstvo, načo nám je pôda, elektrárne, plynárne?!, keď sa budeme mať a pozrieme si humánne filmy zo západu, tak sa aj veľa o anatómii teda väčšinou skladbe krvi dozvieme..."
No a teraz preklad toho včera "Koniec, už nechceme našu krajinu! My sme Európania, sme Európania ktorým nevadí že prídu chlapi bez pasov a bez detí odvšadiaľ! My sme moderní" nevadí že robíte vojny aby sme sa mali dobre a že to platíme z našich daní! Chceme viac slamy pre nás ovce! Burza je super vec! Dajte už konečne aj tú vodu ako komoditu na burzu! nech sa to trošku poleje a nech vám ešte viac prosperuje! nevadí nám že na západe všetky krajiny žijú na dlh! na ten dlh voči pár rodinám! Je to super!!!"